Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Öğrendikten Sonra Sizi Günlük Hayatınızda Mükemmele Yaklaştıracak 20 Psikolojik Gerçek

24PAYLAŞIM

Her biri birbirinden önemli.

1. Bir konuyu çalışırken o konunun eğitimini vereceğinizi düşünmek daha güçlü odaklanmanızı sağlar.

2. Eski mesajlar, fotoğraflar geçmişe psikolojik bir pencere açmanızı sağlar. Nerede durdunuz, neyi özlediniz, neleri kaybettiniz… Bunların hepsini görürsünüz.

3. Ne kadar öfkelenirseniz öfkelenin, öyle ya da böyle sevdiğiniz insanları affedeceksiniz.

4. Ne kadar sadık biri olursanız, o kadar hayal kırıklığı yaşarsınız.

5. Onu gerçekten seviyorsun, öyle değil mi?

Bu da psikolojik bir soruydu. Herhangi bir isimden bahsetmedik, ayrıca seni tanımıyoruz. Fakat yine de aklına tek bir kişi geldi, öyle değil mi? 

6. Bir araştırmaya göre en nazik ve kibar insanlar genellikle geçmişte canı en çok yananlardır.

7. İnsanların yüzde %55’i esniyor, bu cümleyi okuduktan sonra.

ychef.files.bbci.co.uk

8. Platonik aşk yaşarken beyniniz aşık olduğunuz kişinin kusurlarını görmezden gelir ve o kişi gözünüze kusursuz görünmeye başlar.

9. Genellikle sinirli ve mutsuz olarak bilinen insanlar çevrelerine diğer insanlardan daha dikkatli ve eleştirel yaklaşırlar.

10. Alanın uzmanlarının ifade ettiği üzere, eğer bir çift ayrılıktan sonra arkadaş kalmayı başarabiliyorsa, ya halen birbirini seviyordur, ya da hiç sevmemiştir.

11. Birini gerçekten tanımak istiyorsanız, söyledikleri yerine en sevdiği şarkılara dikkat etmek daha faydalı olabilir.

12. Kadınların birbirine ‘bebeğim’ şeklinde hitap etmesi son derece makul. Çünkü böyle hitap edilen kadınların ani stres düşüşü yaşadığı gözlemlendi.

13. Arkadaşları genellikle erkek olan kadınlar daha sağlıklı olur. Ayrıca daha uzun yaşarlar.

14. Kızlar erkeklere oranla daha erken konuşmaya ve cümle kurmaya başlıyor ve daha hızlı okuyorlar.

15. Eğer biri en aptalca şeylere dahi gülüyorsa, büyük ihtimalle içten içe mutsuzdur. Eğer biri sık sık uyuyorsa, büyük ihtimalle yalnızdır.

16. Duşta şarkı söylemek bağışıklığınızı güçlendirmenize yardımcı olur, tansiyonunuzu düşürür, stresinizi azaltır ve modunuzu yükseltir.

17. Önemsediğiniz birinden beklenmedik bir mesaj almak vücudunuza olumlu etki eder ve birden modunuzu yükseltir.

18. Sarkazm sizi zihinsel olarak güçlü yapar. Böylece stres ve öfkeyle başa çıkmak konusunda da başarılı olursunuz.

19. Bir araştırmaya göre kadınların erkeklere dair ilk izlenimini şunlar oluşturuyormuş: %55 Görünüş, %38 Konuşma tarzı, %7 Söyledikleri.

20. Esnemek illa yorulduğunuz ya da uykulu olduğunuz anlamına gelmez. Aynı zamanda oksijene ihtiyaç duyduğunuz anlamına gelebilir.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
criglernajjar

#3 numara benim için geçerli değil. Beni bir kere olsun üzen kişiye (eşim bile olsa) acımam. Çünkü "Özür dilerim." cümlesi benim için tıpkı birisine ağız ucuyla "Merhaba" demek gibi bir şey. Tek bir cümle yaşananları mucizevi bir şekilde silmez. Hele ki ortada çocuk yoksa, boşanmak çok daha güzel olur benim için. Beni seven insana her şeyimi veririm; ama bir kez olsun üzerseniz, ben "Buraya kadarmış!" derim ve biter, evlilik sadece 1 gün sürmüş olsa bile.

ufukdiyoki

Çağımızın psikolojik rahatsızlığı tahammülsüzlük olsa gerek. Kimse kimseye tahammül edemediği için kötü davranmaktan çekinmiyor. Gereksiz asabiyetler, tersim pisler hep bu benmerkezcilikle gelen egoizm. Televizyonda bize gösterilen hayatı yaşayamama öfkesi.

farkedmez

Kesinlikle #9 bana uyuyor. Zaten gözlemlediğim bir durumdu. #15 de var elbette.

kahveyiseverim

5. maddede aklıma kimse gelmedi. Okudum geçtim, farkına bile varmadım. Normal mi?

yasams

değişik bir içerik

Görüş Bildir