Öğrenci Olmayı Ne Kadar Seviyorsun?

35PAYLAŞIM

Öğrencilikten genel olarak öğrenciyken nefret edilir, bittikten sonra da özlenir. Fakat öğrenmenin bir sınırı yok. Peki sen öğrenci olmayı ne kadar seviyorsun?

1. Öncelikle cinsiyetini öğrenebilir miyiz?

Kadın
Erkek
Geçelim

2. Peki yaşın?

3. Üniversite sınavını yakın zamanda geride bırakmışken, ilk üniversite sınavının nasıl geçtiğini hatırlıyor musun?

Harika geçmişti.
Fena değildi.
Berbattı, hatırlamak bile istemiyorum.
Pek iyi değildi ama istediğim yeri kazandım.
Henüz girmedim.
Hiç hatırlamıyorum.

4. Yemek yerken bu dizilerden hangisini izlemekten keyif alırsın?

5. Öğrenciyken seni bunlardan hangisi daha fazla zorluyordu ya da şu an öğrenciysen hangisi yüzünden okul hayatın daha zor geçiyor?

Kılık, kıyafet kuralları.
Devamsızlık süresi.
Teneffüs süreleri.
Ödevler.
Nöbetçilik.
Matematik.

6. Bu gruplardan hangisini dinlemekten daha çok keyif alıyorsun?

Duman
Manga
Athena
Mor ve Ötesi
MFÖ
Pentagram

7. Son olarak hangisi daha senlik?

Çok para kazandığın ama sevmediğin bir iş.
Az para kazandığın ama sevdiğin bir iş.

Bu içerikler de ilginizi çekebilir;

Sen öğrenci olmayı gerektiği kadar seviyorsun!

Sen görevlerinin ve sorumluluklarının bilincisindesin. Sana verilen görevleri eksiksiz yerine getiriyor, insanların güvenini boşa çıkarmıyorsun. Sana verilen görevler dışında kendini fazla riske atmıyor, gereksiz sorumluluk almıyorsun. Eğlenmenin de çalışmanın da sınırını biliyor, aradaki dengeyi iyi kuruyorsun. Tabii arada ipin ucunu kaçırdığın oluyor ama kesinlikle toparlamayı biliyorsun. Okulda, orta sıralarda oturan, derse de arka sırada dönen goygoya da eşit mesafede olan öğrenci tam olarak sensin. Öğrenmeyi seviyorsun ama kendini fazla sıkmıyorsun. Seni tanımlayan kelime tam olarak 'denge'. Hayatının her alanında dengeyi doldukça iyi sağlıyorsun. Peki bunu nasıl yapıyorsun?

Sen öğrenci olmaktan nefret ediyorsun!

Sen en başta kuralları sevmiyorsun. Canın nasıl istiyorsa öyle yaşamak istiyorsun. Sana birilerinin ne yapman gerektiğini söylemesinden nefret ediyorsun. Sen zaten ne yapman gerektiğini bildiğini, telkine ihtiyacın olmadığını düşünüyorsun. Kimsenin tavsiyelerine ve fikirlerine ihtiyaç duymuyorsun. Fikir ve tavsiye verenleri dinliyormuş gibi yapıyorsun ama daha cümleleri bitmeden ne söylediklerini unutuyorsun. Okulda da en arka sırada oturup dünyayla bağlantısını kesen öğrenci sendin. Bir şeyi birileri söylediği için değil, gerçekten yapman gerektiğini düşünürsen yapıyorsun. Tabii ki keyfin bilir!

Sen öğrenci olmaktan büyük keyif alıyorsun!

Sen öğrenmeyi seviyorsun. Senin için en büyük tutkulardan biri araştırmak. Bir konuya merak sardın mı onu enine boyuna, en ince ayrıntısına kadar araştırıyor, öğreniyorsun. Bilgiye bu kadar yakın olduğumuz bir çağda insanların öğrenmeye bu kadar uzak olmasına asla tahammüllün yok. Okulda da en önce oturup tüm dersi pür dikkat dinleyen, sürekli not tutan, dikkatini hiçbir şeyin bozmasına izin vermeyen öğrenci tam olarak sendin. Kuralları seviyorsun, hayatını büyük bir disiplinle yaşıyorsun. Haftanı ya da bir sonraki gününü planlıyor, her şeyi zamanında ve olması gerektiği gibi yapıyorsun. Ne diyelim, öğrenme tutkuna sağlık! 🌸

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
yamy

Sen öğrenci olmaktan nefret ediyorsun! ne kadar ediyorum bi bilsen

mustafa-karayazgan

aynı beni anlattı vayy bee sen neymişsin onedio

unique_r

Sen öğrwnci olmaktan büyük keyif alıyorsun!! gwtçektwndw bişdüi

sanayadrasmi12

Sen öğrenci olmayı gerektiği kadar seviyorsun

egyptianprincess

Aslında nefret ettiğim şey öğrencilik değil, okulumdaki insanlar bana göre çok tuhaf davranıyor ve kendime onlarla yaşıt olduğumu defalarca hatırlattığım gün sayısı çok fazla

Görüş Bildir