Görüş Bildir

Oğlu FETÖ'den Tutuklanan İmam İntihar Etti

Anasayfa > Gündem

Mersin'de öğretmen olan oğlu FETÖ soruşturması kapsamında tutuklanan 53 yaşındaki cami imamı, caminin hemen yanındaki lojmanda kendini iple asarak yaşamına son verdi.

Ajansların aktardığına göre Mersin'in Toroslar ilçesindeki Zeytinli Bahçe Camii'nin imamı Hasan Taştan, dün gece cemaatle birlikte yatsı namazını kıldıktan sonra caminin yanındaki lojmana geçti. 

Taştan, bir süre sonra lojmana gelen yakınları tarafından evin kapısına iple asılı halde bulundu. 

İntihar eden Taştan'ın cesedi önce Mersin Devlet Hastanesi morguna, oradan da otopsi için Adana Adli Tıp Kurumu'na kaldırıldı. 

Cami cemaati, imam Taştan'ın Hakkari'de öğretmen olan oğlu M.T.'nin bir süre önce FETÖ soruşturması kapsamında tutuklanmasının ardından bunalıma girdiğini belirtti.

FETÖ'den tutuklu bir astsubay ile bir yarbay da intihar etmişti

FETÖ'den tutuklu bir astsubay ile bir yarbay da intihar etmişti

23 Temmuz'da  darbeye teşebbüste bulunduğu gerekçesi ile tutuklanarak Silivri Cezaevi’ne konulan Yarbay İsmail Çakmak,  çarşafla kendini asarak intihar etmişti.

Dün de Eskişehir 1. Ana Jet Üssü Komutanlığı'nda görevli iken FETÖ'den tutuklanan bir astsubay tuvaletteki temizlik malzemelerini içerek yaşamına son vermişti.

Eski savcı da cezaevinde ölü bulunmuştu

Eski savcı da cezaevinde ölü bulunmuştu

Bursa'da da FETÖ soruşturmasında tutuklanan 47 yaşındaki eski Cumhuriyet Savcısı Seyfettin Yiğit, kaldığı H tipi cezaevi tuvaletinde iple asılmış halde bulunmuştu. 

Seyfettin Yiğit'in kızı ise cenazede 'Babam Fethullahçı değil Süleyman Efendi Cemaati mensubuydu' demiş ve babasının cinayete kurban gittiğini öne sürmüştü.

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?