Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Nikola Tesla Devrelerimizi Yakmaya 120 Sene Öncesinden Başlamış: Ölümcül Drone!

6.4bPAYLAŞIM

Nikola Tesla ve sahip olduğu deha hakkında ne kadar araştırma yapsak da, zihninin derinlerine ne kadar inmeye çalışsak da dibini bir türlü göremiyoruz.

Her zaman en derinlerde biz insanları şaşırtacak bir buluşa, üstün zekası sayesinde köşeye bucağa sakladığı şeylere mutlaka rastlıyoruz.

Tesla’nın yaptıklarının sonunu göremememizin sebebi ise oldukça basit: Düşündükleriye ve yaptıklarıyla çağının ve çağımızın çok ötesinde olması.

Ortaya çıkmış ya da açıklanan patentleri bile onun zekasını kullanmakta ne kadar ileri olduğunu bizlere göstermek açısından oldukça önemli.

Günümüzde hemen hemen tüm elektronik sistemlerde kullanılan AC akım jenaratörleri ve motorlarının yanında, MRI , lazer teknolojisi, robot teknolojisi gibi konularda da önemli çalışmalara imza atmıştır.

Bu çalışmaları ve bunların yanındaki pek çok çalışmasıyla insanlığın önünü açmış, teknolojik anlamda yaşanan gelişmelere ön ayak olmuştur Tesla.

Daha fazlası için:

21 Madde ile Nikola Tesla'nın Zamanının Çok Ötesinde Bir İnsan Olduğunun Kanıtı - onedio.com
21 Madde ile Nikola Tesla'nın Zamanının Çok Ötesinde Bir İnsan Olduğunun Kanıtı - onedio.com

Son yapılan araştırmalara göre Tesla’nın çok bilinmeyen bir çalışması daha var: İnsanlığın sonunu getirebileceğini düşündüğü Dronelar.

8 Kasım 1898 tarihinde alınan bir patentte Tesla, o zamanlar ne olduğunu tam adlandıramadığı buluşunun hiçbir kablo veya elektrikli iletkenlere ihtiyaç duymadan uçabileceğini belirtiyor.

Kablo veya elektrikli iletkenler yerine "araçları" hareket ettirmek için "toprak, su veya atmosfer aracılığı ile alınan dalgalar, itici güç veya radyasyon yaratarak" ilerleme yöntemi bulduğunu ve bunların "aktif bölge veya etkin menzil içerisinde kaldığı sürece" hedefe ulaşabileceklerini söylüyor.

s6.photobucket.com

Patentin verildiği sırada halen yeni olan radyo dalgaları, bu buluşun bir parçası gibi gözükmekte. Dahası bunları "herhangi bir iletken yolunu takip etmeyen ancak boşluk içerisinde düz çizgiler halinde ilerleyen elektriksel salınımlar" olarak tanımlamaktaydı.

"Method Of And Apparatus For Controlling Mechanism of Moving Vessels or Vehicles" olarak adlandırılan patent, aynı zamanda Tesla'nın drone savaşları hakkında tahminlerini de içermekte.

Tesla, bu tahminlerinde drone'ların, "kesin ve sınırsız yok edici’’ olmaları sebebiyle ülkelere süresiz barışı getireceğini de yaklaşık 120 yıl önceden tahminlerine eklemiş.

Yok edici ve kitleleri ölüme sürükleyen bir teknolojinin, ülkeler arasındaki barışı nasıl sağlayacağını merak ediyor olabilirsiniz…

Atom bombasını hatırlayın. Şimdiye dek üretilen belki de en ölümcül silah fakat kullanıldıktan sonra yarattığı yıkım yüzünden pek çok ülkenin sıcak savaştan kaçmasına sebep oldu. Hatta ABD - Sovyetler soğuk savaşının en önemli sebebi bile olabilir.

Bu patent ve Tesla'nın iddiaları, internetin dikkatine Matthew Schroyer tarafından geçtiğimiz hafta sunuldu ve Schroyer, attığı tweet'te patentin bir de görüntüsünü yayınlamış durumda.

Ortada dolaşan iddialar her ne kadar geldiğimiz gün itibariyle bir anlam ifade etmiyor olsa da, tahminlerin çıkış noktası Tesla olunca üzerine bir değil bin kez düşünmek gerekiyor.

Tesla'nın drone savaşlarının potansiyelini, insansız hava araçları henüz kullanılmaya başlamadan yaklaşık bir asır önce görmüş olması da ilginç ve önemli bir ayrıntı elbette.

Onedio IQ'yu Facebook'tan takip etmeyi unutmayın!

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
muartaydin

Ne yazık ki Nikola Tesla gibi büyük bir insanın değeri bilinmemiş, kim bilir gizli mahzenlerde saklanan daha ne türlü icatları vardır. Hayal etmek ve çalışmak bize yeter dostlar.

Gizli Kullanıcı

einstein i seviyoruz ama Nikola Tesla ya asigiz :)

dogank37

Bu adama hakettiği değer verilseydi şimdi yaşadığımız dünyanın ne kadar başka bir boyutta olacağını tahmin bile edemiyorum. Gerçekten olağanüstü bir bilim adamı.

mine-demircelik

lise de elk.öğretmenime sorduğum ilk soru." Yıldırımları toprakta kaybolmadan depolayabilir miyiz?" TESLAnın adını o zaman duymuş ve araştırınca hayran olmuştum.sene 1986

matrcomes

Nerde o eski hocalar.

mr.-tesla

Evet. Uzaktan kontrol edilebilen araçlar... Buna minyatür bir gemi ile başladım, ama bana yeterli destek verilmediği için daha fazla geliştirme yapamadım. Bana hayatımın son anına kadar destek verilmiş olsaydı insanların konuşmadan iletişim kurmasını-anlaşmasını sağlayabilecektim...

Görüş Bildir