New York'ta Dünyaca Ünlü İsimlere Danışmanlık Veren Türk Tasarımcı: Nilüfer Satorius

-

Dünyanın en ünlü ve zengin aileleri arasında yer alan Hilton'ların Instagram'larında gezerken ilginizi bir Türk ismi çekiyor. Dünyanın en göz önünde olan isimlerine danışmanlık veren moda tasarımcısı Nilüfer Satorius'la tanışın.

Paris Hilton sayesinde tüm dünyanın yakından tanıdığı Hilton ailesinin fertlerinin Instagram hesaplarında gezerken gözünüze bir Türk ismi ilişiyor.

Paris Hilton'ın kardeşleri Nicky Hilton Rothschild, Barron Hilton ve Barron'ın yeni evlendiği eşi Tassa Hilton, basın iletişimlerini Nilüfer Satorius'la yürütüyorlar.

Peki kim bu Nilüfer Satorius?

Adından da anlaşılabileceği gibi Bursalı bir ailenin kızı olan Nilüfer Satorius, Bursa Namık Sözeri Lisesi'ni bitirdikten sonra hayalini kurduğu moda eğitimini almak için 1999 yılında, 19 yaşındayken Paris'e gitmiş.

Bir yandan moda, bir yandan da değerli taş ve mücevher alanında eğitim alarak dünyaca ünlü tasarımcıların yanında staj yapmış.

Daha sonra Amerikalı eşiyle tanışmış ve 2004'te onunla birlikte Amerika'ya taşınmışlar.

Her şey Amerika'ya taşınmasıyla başlamış.

Önce kendi markasını, sonra da Torius adlı danışmanlık firmasını kuran Nilüfer Satorius kısa sürede New York moda dünyasında tanınan bir isim haline gelmiş.

Marka yönetimi, koleksiyon tasarımı, ürün lansmanı, defile organizasyonu, moda çekimleri gibi alanlarda çalışırken ünlülere marka ve basın iletişimi hizmeti de vermeye başlamış.

Geçtiğimiz yıllarda New York Moda Haftası'nda bir de defile gerçekleştiren tasarımcı, Türk tasarımını da dünyayla buluşturuyor.

Defilede ebru sanatçısı Bingül Sevimli ile çalışan, Gaziantep'te üretilen el yapımı deri ayakkabılar kullanan ve Türk kültürünü modern bir dokunuşla sunan tasarımcının koleksiyonu yoğun ilgi görmüştü.

New York Moda Haftası tarihinde Türkiye açısından bir ilk olan defileyi kendisi düzenleyen ve kendisiyle birlikte birkaç Türk tasarımcıyı da modaseverlerle buluşturan Nilüfer Satorius, bunu bir geleneğe dönüştürmek istiyor.

Şu an bir yandan Manhattan'ın ünlü alışveriş noktası 5. Cadde'deki mağazasıyla, bir yandan da danışmanlık yaptığı isim ve markalarla ilgileniyor.

Bir yandan da dünyaca ünlü isimlerle çalışmayı sürdüren Nilüfer Satorius'u Türk tasarımlarının dünyaya açılması konusunda gösterdiği çaba sebebiyle tebrik ediyor ve başarılarının devamını diliyoruz! 👏

Kendisini takip etmek isterseniz;

https://www.instagram.com/nilufersatorius/

https://www.instagram.com/toriusllc/

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
ordekkac

Sondaki adam kim?

merida

sam heughan allahım bayılırıyorum o adama

ordekkac

Abla,Barron Hilton'muş. Bayıldığın adamı tanımıyorsun sanırım...:)

merida

ay ne diyosuun! kız eğer öyleyse sam e ne kadar çok benziyo

Başlıklar

Amerika Birleşik DevletleriBursaGaziantepInstagramParis Hilton
Görüş Bildir