Görüş Bildir
Haberler
Netflix Games: Oyun Dünyasına Resmi Girişi Yaptı! İşte Netflix Games Özellikleri ve İlk Oyunları...

Netflix Games: Oyun Dünyasına Resmi Girişi Yaptı! İşte Netflix Games Özellikleri ve İlk Oyunları...

Online dizi ve film izleme platformu Netflix, bir süredir merakla beklenen oyun sektörüne girişini resmen duyurdu. Peki, Netflix oyun sekmesine nereden erişilecek? İşte karşınızda özellikleri ve ilk oyunlarıyla Netflix’in yeni servisi Netflix Games...

İçeriğin Devamı Aşağıda
Reklam

Dizi ve film izleme platformu Netflix, resmen oyun sektörüne giriş yaptı.

Platformdan yapılan açıklamaya göre, bugünden itibaren, dünyanın her yerindeki Netflix üyeleri şu beş mobil oyunu Android cihazlarda oynayabilecekler:

Stranger Things 1984 (BonusXP)

Stranger Things 3: The Game (BonusXP)

Shooting Hoops (Frosty Pop)

Card Blast (Amuzo & Rogue Games)

Teeter Up (Frosty Pop)

Netflix Games ile mobil eğlence deneyimi sunacaklarını söyleyen Oyun Geliştirmeden Sorumlu Başkan Yardımcısı Mike Verdu, “Tüm üyelerimize hitap edecek bir oyun arşivi oluşturmak istiyoruz” ifadelerini kullandı.

Açıklamaya göre, Netflix üyelerinin erişebileceği Netflix Games’te reklamlar, ekstra ücretler veya uygulama içi satın alımlar olmayacak.

Netflix Oyun Sekmesine Nereden Erişilecek?

Netflix Oyun Sekmesine Nereden Erişilecek?

Mobil oyunlar şu an için Android cihazlar üzerinden erişime açılıyor. Kullanıcılar Netflix hesabında oturum açıp profile giriş yapıldığında, Android mobil cihaz kullanan üyeler, indirecekleri oyunları seçebilecekleri ayrı bir oyun satırı ve sekmesi görecek. 

Android tablet kullanan üyeler ise ayrı bir oyun satırı görecek. Ayrıca tablet kullanıcıları indirip oynayacakları oyunları Kategoriler menüsünden seçebilecek.

Oyun oynamak için sadece Netflix üyesi olmanız yeterli. Bunun dışında platformda reklamlar, ekstra ücretler veya uygulama içi satın alımlar bulunmuyor. 

Netflix kullanıcılarının aynı hesapla birden fazla mobil cihazdan oyun oynayabileceğini belirtelim. Eğer cihaz sınırını aşarsanız, uygulama sizi bilgilendirecek. Böylece kullanılmayan cihazlardaki oturumunuzu kapatabilecek ya da tarayıcı üzerinden uzaktan devre dışı bırakabileceksiniz.

Çocuk Güvenliği ve Daha Fazlası

Çocuk Güvenliği ve Daha Fazlası

Bu arada oyunlar sekmesinin çocuk profillerinde bulunmayacağını belirtelim. Eğer çocuklarınızın yetişkin profillerine erişmesine engel olmak için bir PIN kodu eklediyseniz, Netflix'te oturum açarak bir cihazda oyun oynamak için de aynı PIN kodunu kullanmanız gerekiyor. 

Son olarak oyunları çevrimdışı olarak oynayabileceğinizi de ekleyelim. Ancak oyun seçeneklerinden yalnızca bazıları için internet bağlantısı gerekebiliyor. Şirket, önümüzdeki aylarda mobil oyun deneyimini iyileştirmeye devam edeceğini de dile getiriyor.

Oyun Geliştirmeden Sorumlu Başkan Yardımcısı Mike Verdu paylaştığı blog yazısında şu ifadelere yer veriyor: 

Firmanın açıklamasında ayrıca, 'Daha yeni başlıyoruz. Önümüzdeki aylarda mobil oyun deneyimimizi iyileştirmeye devam etmeyi ve sunduğumuz eğlencelere yenilerini eklemeyi dört gözle bekliyoruz' denildi.

Önce Android Cihazlarda

Önce Android Cihazlarda

Yapılan açıklamaya göre Netflix üyelerinin erişebileceği Netflix Games’te (Netflix Oyunlar) reklamlar, ekstra ücretler veya uygulama içi satın alımlar olmayacak. Netflix oyunlarına şu anda Android cihazlardan erişilebilecek.

İçeriğin Devamı Aşağıda
Reklam

Netflix'te Nasıl Oyun Oynanacak?

Netflix'te Nasıl Oyun Oynanacak?

Netflix Games’e ulaşmak için Netflix hesabında oturum açıp, profile giriş yapıldığında:

  • Android cep telefonu kullanan üyeler, indirecekleri oyunları seçebilecekleri ayrı bir oyun satırı ve sekmesi görecek.

  • Android tablet kullanan üyeler ise ayrı bir oyun satırı görecek veya indirip oynayacakları oyunları Kategoriler menüsünden seçebilecek.

Oyunların varsayılan dili, otomatik olarak kullanıcıların Netflix profilinde belirttiği tercihe uygun olacak. Tercih edilen dil henüz mevcut değilse oyunların varsayılan dili İngilizce olacak.

Çevrimdışı Oyunlar da Yer Alacak

Çevrimdışı Oyunlar da Yer Alacak

Üyeler, aynı hesapla birden fazla mobil cihazdan oyun oynayabilecek. Netflix oyunları çocuk profillerinde bulunmayacak. Çocukların yetişkin profillerine erişmesine engel olmak için bir PIN kodu belirlediyseniz Netflix'te oturum açarak bir cihazda oyun oynamak için de aynı PIN kodu gerekecek.

Bazı oyunları çevrimdışı da oynanabilir olarak da sunacak olan Netflix Games platformuna, ilerleyen zamanlarda her seviyeden ve her türlü oyuncuya hitap eden oyunlar tasarlanıp, eklenecek.

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
Reklam
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
2
0
0
0
0
0
0
Yorumlar Aşağıda
Reklam
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın