Görüş Bildir
Haberler
Netanyahu: 'Hitler Yahudileri Yok Etmek İstemedi'

Netanyahu: 'Hitler Yahudileri Yok Etmek İstemedi'

Onedio Medya
21.10.2015 - 12:32

İsrail Başbakanı Netanyahu, Hitler'in Yahudileri yok etmek değil, sürgün etmek istediğini, Yahudileri katletmesi için Hitler'i 'zamanın Filistinli Müftüsü Hüseyni'nin ikna ettiğini' ileri sürdü.

İçeriğin Devamı Aşağıda

İsrail basınında yer alan haberlere göre, dün Kudüs'te düzenlenen '37. Dünya Siyonist Kongresi'nde' konuşan Netanyahu,  'Hitler Yahudileri yok etmek değil sürgün etmek istemişti. Filistin Müftüsü Hacı Emin Hüseyni Berlin'e giderek ona, 'Yahudileri sürgün edersen hepsi buraya (Filistin'e) gelir' dedi. Hitler, 'Peki ne yapayım onlara?' diye sordu. Hüseyni 'Onları yak' dedi' iddiasında bulundu. 

Netanyahu'nun, Yahudi soykırımı için Hitler yerine Filistinlileri suçlayan açıklamaları sosyal medyada büyük tepki çekerken, İsrail medyasında da Netanyahu'nun bu iddiasının 'Yahudi soykırımını inceleyen en önemli tarihçiler tarafından bile reddedildiği' yönünde haberler yer aldı. 

Almanya'da Hitler yönetimi, 1939-1945 döneminde Yahudiler başta olmak üzere Romanlar, Nazi aleyhtarı Almanlar, engelliler, savaş tutsakları, Lehler ve diğer Slavların da aralarında olduğu milyonlarca kişiyi sistematik olarak katletmişti. II. Dünya Savaşı sırasında soykırıma kurban giden toplam Yahudi sayısının 6 milyon olduğu belirtiliyor. İsrail'de Holokost'un (Yahudi soykırımı) kurbanları için her yıl 27 Nisan'da anma törenleri yapılıyor.

AA

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
178
57
21
12
7
5
2
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
feyk

adam almanlarin yaptigi bir insanlik sucunu filistinlilere ihale edip, filistinlilere uyguladigi vahseti hakli gostermeye calisiyor sizin dediklerinize bak. ... Devamını Gör

Gözde Öztekin

ne tarafımla güleceğimi şaşırdım.

Pasif Kullanıcı

RT ile mi görüşüyor bu? Bu neyin kafası?