Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Neden Hâlâ Evlenemedin?

-

Evlenmek bu kadar zor mu, yoksa hayatının aşkını mı bulamadın? Bu testte neden hâlâ evlenemediğini söylüyoruz!

1. Öncelikle cinsiyetini öğrenebilir miyiz?

Kadın.
Erkek.
Ne önemi var?

2. Bir de yaşını öğrenebilir miyiz?

3. Sence külotlar ütülenmeli mi?

Evet kesinlikle ütülenmeli.
Hayır ütülenmemeli, içimde kimse görmüyor.
Ütülemek isteyen ütülesin, ben istersem ben de ütülerim.
Bilmiyorum ki, çok saçma sanki.

4. Eşin senden sosyal medya hesabınızı ortak kullanmanızı istedi, kabul eder misin?

Evet kesinlikle yaparız!
Hep imrenmişimdir böyle şeylere fakat yapamam.
Ben istesem de karşı taraf istemez.
Bu konuyu iki tarafın da isteyeceğini düşünmüyorum.

5. Düğününde yapacağın en absürt olay ne olurdu?

Bele kırmızı kurdele bağlatmak.
Düğünümde nargile içerim.
Kız isteme meselesi.

6. Eski sevgilin nikahını bassa ne yaparsın?

Kararsız kalırım, oturur ağlarım.
Düğünüme devam ederim, sonuçta bir karar verdim.
Anında ona kaçarım, arkama bile bakmam.
Bilmiyorum yaşayıp görmek lazım.

7. Favori düğün fotoğrafın hangisi olurdu?

Armudun sapı, üzümün çöpü!

Senin neden hâlâ evlenemediğini kendin de iyi biliyorsun. Çünkü önüne gelen herkese bir kusur bulmuşsun. Yok onun bu huyu var, bunun şu huyu var derken gelmişsin gelecek yaşlara. En sonunda kendini televizyonun karşısında oturmuş boş boş televizyon izlerken buldun. 

Arkadaşların da senin kafandan olduğu için hep birlikte sevgilisiz, eşsiz bir hayat yaşıyorsunuz. Aileleriniz çok baskı yaptı zamanında ama hiç kulak vermediniz. Sanki kimse senin kafandan değil gibi geliyordu o dönemler sana. Fakat karşına çok iyi kısmetler de çıkmış ama çoğunu geri tepmişsin. Olsun belki de sen böyle mutlu olursun.

Kariyer yapmak için!

Neden evlenemediğini doğruca söylememizi gerekirse yanıt belli: kariyer. Kariyer yapacağım diye oradan oraya koşmuşsun. Günlerini, saatlerini vermişsin işine. 

Kariyer yaparken yanında olmuyor muydu bu evlilik? Erteledin erteledin sonuna geldin. İşim, işim dedin ama kalbin hep boş kaldı. Gelip geçici insanlar oldu. Fakat hiçbirine bel bağlamadın.

Eski sevgilini unutamadın!

Senin evlenememe sebebin eski aşkını unutamamak. Onu bir kez olsun aklından çıkartamıyorsun. Çok seviyorsun ve sevgin günden güne büyüyor. Aklından çıkarmayı bir dönem denemişsin, her şey güzel başlamış fakat sonunda yine her şey sana onu hatırlatmış. 

Geçmişe dönüp bazı şeyleri düzeltmek istesen de artık çoğu şey için çok geç kalınmış. Bir sen vazgeçmemişsin sevdandan. Sana ondan hayır gelmez diyenleri bile umursamamışsın. Sırf onun için bütün hayatını mahvetmişsin. O ise evli, mutlu, çocuklu.

Çocuk yapmaya karar vermediğin için!

Neden evlenmediğinin cevabı, çocuk sahibi olmanın sorumluluklarından kaçman. Evleneceğin kişi senden kesin bir çocuk isteyecek fakat sen bu gücü kendin de göremiyorsun. Çocuk yapılmayacaksa evlenmenin bir anlamı da yok. 

İşin aslı sen sorumluluk almaktan, aile bireyi olmaktan hep kaçtın. Hâlâ da kaçıyorsun ve bu yüzden de evlenemeyeceksin. Senin için iyi bir son varsa o da bir ebeveyn olmak. Çünkü çocuk sahibi olmak hayattaki tüm duygulardan çok daha üste çıkıyor. Belki de olmadan buna karar veremezsin. Hadi şimdi bir çocuk yapmayı dene ve evliliğin kapılarını oluştur kendinde.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
enk-capital

Çocuk yapmaya karar vermedim hiçbi zaman da vermicem. Ayrıca ne biçim tavsiye o ya? İyi bi ebeveyn olup olamadığımıza çocuğu yapınca mı karar veriyoruz? Deneme tahtası mı bu çocuk? "Aaa iyi bi ebeveyn değilmişim ya. Dur şu çocuğu geri yerine koyayım" diyebilecek miyiz?

bcb54

Çocuk yapmaya karar vermediğin için! LA BU NA KARAR VERMEK İÇİN MANİTA LAZIM :d

fatos946

kariyer yapmak için 😂

mustafa-karakoc2

Çocuk yapmaya karar vermediğin için!

gzm-ynklr

Kariyer yapmak için!

Görüş Bildir