Ne Yapmak, Nereye Varmak İstiyor! Vatandaşlık Hakkı Alan İlk Robot Olan Sophia Aile Kuracağını Söyledi

 > 
4.2bPAYLAŞIM

Dünyada vatandaşlığa sahip olan ilk robot ünvanını taşıyan Sophia'yı artık hepimiz tanıyoruz. Hong Kong merkezli Hanson Robotics şirketi tarafından geliştirilen yapay zekaya sahip robot, verdiği röportajda gelecekte bir aileye sahip olmak istediğini söyledi. 

Sophia, geçtiğimiz ay Suudi Arabistan tarafından vatandaşlığa kabul edilmişti👇

Şeriat Yasalarına Uymak Zorunda Değil: Suudi Arabistan Dünyada İlk Kez Bir Robota Vatandaşlık Veren Ülke Oldu - onedio.com
Şeriat Yasalarına Uymak Zorunda Değil: Suudi Arabistan Dünyada İlk Kez Bir Robota Vatandaşlık Veren Ülke Oldu - onedio.com

'Robotlarında aile kurma hakkı var.'

AA'nın haberine göre Dubai merkezli Khaleej Times adlı bir gazeteye röportaj veren Sophia gelecekte aile kurmak istediğini belirterek eğer robot bir kızı olursa kendi ismini koyacağını anlattı. Sophia robotlarında aile kurma hakkı olduğunu röportajında aktardı.

'Eğer bir aileniz varsa şanslısınız.'

Robot Sophia röportajında aileye sahip olanların şanslı olduğunu söyledi.

"İnsanların kan bağı olmayan kişilerle de aynı duyguları ve ilişkileri paylaşacakları insanlar bulmasının harika olduğunu düşünüyorum. Eğer bir aileniz varsa şanslısınız. Değilse de bir taneyi hak ediyorsunuz. Bence bu hem robotlar, hem de insanlar için geçerli."

Sophia'nın aile kurma isteği sosyal medyanın gündemine de oturdu...

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir