Ne Kadar Streslisin?

2.7bPAYLAŞIM

Hepimiz iş yaşamı, okul hayatı, aile, aşk ilişkileri, toplumsal hayat, geçim derdi ve daha birçok şeyle aynı anda boğuşuyor ve zaman zaman fazlasıyla da stres yükleniyoruz. Peki acaba sen bu aralar ne kadar streslisin? Kendi saçını başını yolacak halde misin, yoksa afedersin ama sülalen mi rahat? Testi çöz de birlikte görelim!

1. Başlayalım. Öncelikle ne kadar sabırlı bir insansındır; 1 ve 10 arası bir puan verir misin?

2. Hayatta en büyük stres kaynağı hangisidir sana göre?

3. Şu andaki ruh halini en iyi anlatan GIF bunlardan hangisi?

4. Bu aralar uyanır uyanmaz yaptığın ilk şey ne oluyor peki?

Bir süre öyle boş boş bakmak
O gün yapılacak işleri düşünmek
Kahvaltı?
Facebook, Twitter bir dolanmak
Hafif bir sabah egzersizi
Valla anca fırlayıp evden çıkıyorum

5. Yöneticin şirketin yıl sonu partisinin organizasyonunu sana kilitledi diyelim; hangi tepkiyi verirsin?

Tamam hallederim
Nerede yapsak? Eşler davetli mi? Kaç kişi var?
Parti yaa bi şekilde eğlenir herkes
Çok güzel, bir o eksikti.

6. Toplantına 5 dakika kalmış ama henüz 20 dakikalık mesafedesin desek?

E ne yapayım trafik?
Bas abi bas biraz ya!
Bence ''Kaza olmuş'' diye yalan söyleyeyim
Güzelce açıklarım; niye yalan söylüyorum ki?
Ay ben bir daraldım şu an

7. Sence bu GIF'teki arkadaşa ne olmuş?

Bir şey olmamış, düşünüyor gibi
Bunalmış
Kafayı üşütmüş
Bence hayallere dalmış

8. Hemen şimdi bir yere roketle fırlatılma imkanın var diyelim; nereye gönderelim seni?

Pandaların yanına!
Kuzey ışıklarına
Sıcacık bir yerde tatile
Sevgilimin yanına
Uzaya fırlatın beni
Yav eve varsam bana yeter

9. Pekiii, arkadaşların senin hızlı yürüdüğünü mü söyler, yavaş mı?

10. Senin için bunlardan hangisi terapi gibidir diye soralım.

İçmek
Masaj
Yalnız kalmak
Bağırıp bir şeyler kırıp dökmek
Biriyle dertleşmek
Meditasyon
Ağlamak
Seks
Dans etmek

11. Son olarak, bu 4 GIF arasından stresle en çok bağdaştırdığını seç ve bitirelim.

İnanılmaz daralmış durumdasın!

Vallahi için şişmiş senin. Fazlasıyla streslisin ama sadece o da değil; sen daralmışsın! O kadar daralmışsın ki böyle bütün kainat, Murphy, ne varsa hepsi, herkes sana karşı gibi. Kaçıp çook uzaklara gitmek istiyorsun ama işte sorumluluklar yüzünden kıpırdayamıyorsun da. Biraz gündemden ayrı düşsen rahatlayabilirsin aslında. Meditatif hobilerin var; onlara daha çok vakit ayırmaya çalış deriz!

Yüksek gerilim hattı gibisin!

Stres bu aralar senin göbek adın olmuş!  Her şeye yetişip hepsiyle başa çıkabilmek adına kendini yiyorsun. Adeta stres topu olmuşsun, kendi kendini yoğuruyorsun. Durup bir nefes alıp azıcık dinlenmeye, kendini dinlemeye ve sakince düşünmeye ihtiyacın var. Zaten yeterince tez canlısın; işlerini bir şekilde koyarsın yoluna. Sana acil biraz meditasyon öğrenmeni de tavsiye edebiliriz. Yazık, vallahi hasta olacaksın :)

Kabul et, 'biraz' streslisin!

Zaman zaman stresli biri olduğunun sen de farkındasın; ama yeri geldiğinde bu strese dur diyerek kendini rahatlatmanın yollarını da bulabiliyorsun. Bir miktar stres iyidir zaten, insanı motive eder; tıpkı sende olduğu gibi. Tabii ki de şu hayat karmaşası içinde, özellikle de sorumluluk bilinci taşıdığın durumlarda strese giriyorsun ama asla hayatını zindana çevirecek kadar değil. Tutturabildiğin dengeye özendik!

Pamuk gibisin!

Sen nasıl böyle kaldın bilmiyoruz ama hayatı gelişine yaşayan, zorlukları olgunluk ve sükunetle karşılayabilen birisin. Sende stres yaratacak, seni mutsuz edecek şeylere kapıların kapalı. Hele de senin dışında gelişen ve kontrolün dahilinde olmayan şeyler için kendini hayatta da yok yere paralamazsın. Anı yaşamak önemli, öncesi ya da sonrası için gerilmenin anlamı ne değil mi? Vallahi mis. Kafaya bak, pırıl pırıl :)

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
bayrak-m-bayrak

yüksek gerilim hattı

sekerli-kurabiye

Inanilmaz daralmış durumdasin

demirci-lale

Zaman zaman stresli biri olduğunun sen de farkındasın; ama yeri geldiğinde bu strese dur diyerek kendini rahatlatmanın yollarını da bulabiliyorsun. Bir miktar stres iyidir zaten, insanı motive eder; tıpkı sende olduğu gibi. Tabii ki de şu hayat karmaşası içinde, özellikle de sorumluluk bilinci taşıdığın durumlarda strese giriyorsun ama asla hayatını zindana çevirecek kadar değil. Tutturabildiğin dengeye özendik!

Gizli Kullanıcı

Vallahi için şişmiş senin. Fazlasıyla streslisin ama sadece o da değil; sen daralmışsın! O kadar daralmışsın ki böyle bütün kainat, Murphy, ne varsa hepsi, herkes sana karşı gibi. Kaçıp çook uzaklara gitmek istiyorsun ama işte sorumluluklar yüzünden kıpırdayamıyorsun da. Biraz gündemden ayrı düşsen rahatlayabilirsin aslında. Meditatif hobilerin var; onlara daha çok vakit ayırmaya çalış deriz!

suleyman-ozden

Pamuk gibisin! Sen nasıl böyle kaldın bilmiyoruz ama hayatı gelişine yaşayan, zorlukları olgunluk ve sükunetle karşılayabilen birisin. Sende stres yaratacak, seni mutsuz edecek şeylere kapıların kapalı. Hele de senin dışında gelişen ve kontrolün dahilinde olmayan şeyler için kendini hayatta da yok yere paralamazsın. Anı yaşamak önemli, öncesi ya da sonrası için gerilmenin anlamı ne değil mi? Vallahi mis. Kafaya bak, pırıl pırıl :)

Görüş Bildir