Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Ne Kadar İyi Bir Kardeşsin?

-
Abone ol

Gerçekleri duyma vaktin geldi...  :)

1. Cinsiyetini öğrenelim.

2. Kaç yaşındasın?

3. Kardeşini temsilen bir bebiş seç bakalım :)

4. Tartışma sıklığınızı 4 üzerinden puanla.

5. Diyelim ki kardeşin haksız yere birini üzmüş ona ne söylersin?

Benim kardeşim birini üzdüyse haklıdır!
Kardeşim de olsa hatalıysa gidip özür dilemeli.
Şimdi ne desem bilemedim.

6. İkinize bir ranza seç bakalım.

7. Peki beraber yapmaktan keyif aldığınız şey ne?

Playstation oynamak tabii ki.
Alışveriş :)))))
Kavga etmekten baya zevk alıyoruz...
Geziyoruz biz ya.

8. Bu sosyal medya hesaplarından hangisi kardeşinin favorisi?

Facebook
Twitter
Instagram
Snapchat

9. Şimdi de bu ünlü kardeşlerden birini seç bakalım ?

Kylie - Kendall
Gigi - Bella
Hande - Bensu

10. Son olarak öğrenci misin?

Evet
Yok ya okul bitti. Çalışıyorum :)
Okul bitti. İşşizim :(

Sen sahip olunabilecek en iyi kardeşsin!

Cevaplarından anladığımız kadarıyla sen kesinlikle mükemmel bir kardeşsin. Zaten kardeşin/kardeşlerin de bunun epey bir farkında. Nasıl keyifli vakit geçirilir bunu çok iyi gösteriyorsun. Hiçbir zaman aranızda bir tartışma olmamış. Sen o kadar güzel bir iletişim kurmuşsun ki, senin söylediklerin onlara hep en doğru şey gibi geliyor. En iyi özelliklerinden biri de neyin doğru neyin yanlış olduğunu çok iyi bir şekilde öğretmişsin. Hiçbir zaman sırf senin kardeşin diye torpil geçmemişsin. Her zaman doğruluktan ve dürüstlükten yana olmalarını sağlamışsın. Anne ve babanın çocuk yetiştirmekte ne kadar hakkı varsa senin de bir o kadar hakkın var onların üstünde. Her zaman yol gösteren kişi olmuşsun çünkü. Doğruyu, yanlışı öğretirken aynı zamanda sevgini de esirgememişsin. O kadar güzel bir duygusal bağınız var ki, gören herkes hayran kalıyor. Bu yönünle de çok takdir ediliyorsun. Ayrıca kardeşin için de yapamayacağın şey yok. Onun mutluluğu her zaman senin önceliğin olmuş. Gerçekten sana sahip olduğu için çok şanslı :)

Eh işte, idare edersin!

Verdiğin cevaplara göre sen bu kardeşlik işinde pek fena değilsin. Yani tamamen mükemmelsin diyemeyiz ama kötü de değilsin tabii ki. Çoğu zaman onu ne kadar sevdiğini fark ettiremiyorsun. Bu da onu epey üzüyor. Senin ona olan sevgini tam anlamıyla yansıtamadığını düşünüyor. Halbuki böyle bir şey yok. Sen onu çok seviyorsun, yalnızca ona hissettiremiyorsun bunu. Bu da senin yapınla alakalı. Merak etme zamanla o da senin bu hallerine alışacaktır. Fakat bize sorarsan en azından kardeşine karşı bu sevgini biraz daha görünür hale getirmelisin. Sevgi konusunda sıkıntı olabilir ama yol gösterme konusunda gerçekten çok iyisin. Onun ne zaman başı sıkışsa koşa koşa seni arıyor. Çünkü senin ona mükemmel bir çözüm bulacağından emin. Çözüm bulamasan bile ona kendini bir şekilde iyi hissettirmeyi başarıyorsun. Bu da onu mutlu ediyor tabii.

Daha ne olsun!

Verdiğin cevaplardan anladığımız kadarıyla sen gayet iyi bir kardeşsin. Aranız her zaman çok iyi oluyor. Onun ne zaman başı sıkışsa senin hep arkasında olacağını adı gibi biliyor. Bu da ona huzur veriyor tabii. Tek problem senin biraz fazla disiplinli olman. Bazen bu disiplin mevzularına fazla kafayı takıp onu üzebiliyorsun. Yapmak istemediği şeyleri sanki mecburmuş gibi hissetmesine de sebep oluyorsun açıkcası... Fakat bu çözülemeyecek bir şey değil. O kadarcık hatadan bir şey olmaz. Hem sen tecrübelerine dayanarak ona bunları dayatıyorsun. Onun hayatı daha güzel olsun diye. Ayrıca yeri geldiğinde de onun sözünden çıkmıyorsun. Sırf onun yüzü gülsün diye sana ne söylerse yapıyorsun. Onun mutluluğu senin hayatında en değer verdiğin şeylerden biri.

Bu konuda pek iyi değilsin :(

Verdiğin cevaplardan anladığımız kadarıyla sen pek başarılı değilsin bu konuda. Bizde hiç kızma, dost acı söyler. Biz seni çözümledik ve bu sonuca ulaştık... Sen aile kavramına pek düşkün biri değilsin. Yani daha çok bireysel bir yaklaşımın var hayata. Bu yüzden de zaman zaman kardeşini ihmal ediyorsun. Yani aslında bu senin için bir ihmal değil. Sen buna olağan bir durum olarak bakıyorsun. Birinin yönlendirmesiyle ya da yardımıyla yaşamak pek senin tarzın değil. Bu yüzden kardeşine de bu şekilde yaklaşmıyorsun. Onun hayata kendini tek başına hazırlamasının daha doğru olduğunu düşünüyorsun. Aslında senin bakış açınla baktığımızda bu mantıklı geliyor. Fakat tahmin edersin ki kardeşin pek bu şekilde yaklaşmıyor hayata. Bu yüzden de üzülüyor aranızdaki iletişime. Bize sorarsan en azından bu bakış açını ona anlatman gerekiyor. Böylece ona karşı bilerek yaptığın bir şey olmadığını anlar ve üzülmeyi bırakır.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
kamer_kzlrmk

SEN SAHİP OLUNABİLECEK EN İYİ KARDEŞSİN DİYORR heh sanırım öyleyim

ozge-girgin1

nefretttt ediyorummmmm abimdennn

fatimah

Daha ne olsunmuş daha ne olacaksa nefret ediyorum ondan

king_of_sparta

Daha ne olsun! Verdiğin cevaplardan anladığımız kadarıyla sen gayet iyi bir kardeşsin. Aranız her zaman çok iyi oluyor. Onun ne zaman başı sıkışsa senin hep arkasında olacağını adı gibi biliyor. Bu da ona huzur veriyor tabii. Tek problem senin biraz fazla disiplinli olman. Bazen bu disiplin mevzularına fazla kafayı takıp onu üzebiliyorsun. Yapmak istemediği şeyleri sanki mecburmuş gibi hissetmesine de sebep oluyorsun açıkcası... Fakat bu çözülemeyecek bir şey değil. O kadarcık hatadan bir şey olmaz. Hem sen tecrübelerine dayanarak ona bunları dayatıyorsun. Onun hayatı daha güzel olsun diye. Ayrıca yeri geldiğinde de onun sözünden çıkmıyorsun. Sırf onun yüzü gülsün diye sana ne söylerse yapıyorsun. Onun mutluluğu senin hayatında en değer verdiğin şeylerden biri.son cümleler uymuyo,ayrıca tüm negatif şıkları seçtim nasıl iyi bi kardeş çıktım?tamam ben iyiyim de o iyi değil yani..

thecottoncandyheart

Yok ki.

Görüş Bildir