NASA'nın 'Gezegen Koruma Memuru' Pozisyonuna Başvuru Yapan 9 Yaşındaki Çocuğa Sevimli Cevabı

41bPAYLAŞIM

NASA'nın geçtiğimiz günlerde açtığı iş ilanı internet dünyasının ilgisini fazlasıyla çekmişti. Ama bu ilana dokuz yaşında bir çocuğun başvuru yapacağını kimse düşünmemişti. APlus'tan sizler için derlediğimiz haberde, NASA'nın ilgisini yazdığı sevimli mektupla çeken Jack Davis hakkında konuşacağız.

Kaynak: http://aplus.com/a/jack-davis-9-applies-...

Geçtiğimiz günlerde NASA tarafından açılan 'Gezegen Koruma Memuru' iş ilanına bu içerikte yer vermiştik. 👇

Galaksinin Koruyucuları Gerçek Olabilir: NASA İşe Gezegen Koruma Memuru Alacak! - onedio.com
Galaksinin Koruyucuları Gerçek Olabilir: NASA İşe Gezegen Koruma Memuru Alacak! - onedio.com

Ne kadar da heyecanlı değil mi?

Lakin NASA, bu ilanı açarken 9 yaşında bir miniğin başvuru yapmak isteyeceğini hiç düşünmemişti.

Dördüncü sınıf öğrencisi 9 yaşındaki Jack Davis NASA'ya bu pozisyona başvuru yapıp yapamayacağını sorduğu bir mektup yolladı. Kendini 'Galaksinin Koruyucusu' olarak tanımlayan Davis , perşembe günü NASA'ya attığı mektupta bu pozisyon için ne kadar hevesli ve istekli olduğunu kanıtladı diyebiliriz.

Şimdi gelin, birlikte bu dünya tatlısı galaksi koruyucusunun içten mektubuna bakalım.

"Sevgili NASA,

Adım Jack Davis ve 'gezegen koruma memuru' işi için başvuru yapmak istiyorum. Dokuz yaşında olabilirim ama bu iş için uygun olduğumu düşünüyorum. Bunu düşünmemdeki sebeplerden biri de kız kardeşimin her zaman uzaylı olduğumu söylemesi. Ayrıca 'Agents of S.H.I.E.L.D'ı izledim ve 'Siyah Giyen Adamlar'ı da izlemeyi umuyorum. Bilgisayar oyunlarında çok iyiyim. Gencim, dolayısıyla bir uzaylı gibi düşünmeyi öğrenebilirim.

Saygılarımla,

Jack Davis

Galaksinin Koruyucusu

4. Sınıf"

Tabii bu mektuba NASA'nın cevap vereceğini de kimse beklemiyordu. NASA'nın küçük çocuğun hevesine olan ilgisi ve alakası insanlarda güzel bir tebessüme yol açtı.☺

"Sevgili Jack,

'Galaksinin Koruyucusu' olduğunu ve 'Gezegen Koruma Memuru' olmak istediğini duydum. Harika!

Gezegen Koruma Memuru pozisyonumuz gerçekten çok havalı ve çok önemli bir iş. Ay'dan, Mars'tan ve asteroidlerden örnekler getirdiğimiz zaman, Dünya'yı küçük mikroplardan korumayı gerektiriyor. Aynı zamanda sorumluluk sahibi bir şekilde güneş sistemini incelerken diğer gezegenleri ve ayları da bizdeki mikroplardan korumamız gerekiyor.

Geleceğin parlak bilim insanlarını ve mühendislerini bize yardımcı olmaları için her zaman arıyoruz, dolayısıyla umarım çok çalışırsın ve okulunda başarılı olursun. Bir gün seni burada, NASA'da görmeyi çok isteriz. 

Saygılar,

Dr. James L. Green

Gezegen Bilimi Departmanı Müdürü"

Uzay ajansı bununla da kalmadı. NASA'nın Gezegen Araştırma Müdürü Jonathan Rall da Davis'i arayarak 'pozisyona olan ilgisinden ötürü kendisini tebrik ettiğini' söyledi. 🤗👏

"Her ne kadar Gezegen Koruma Memuru pozisyonu gerçek hayatta başlığın akıllarda canlandırdığı şey olmasa da, diğer gezegenleri ve kendi gezegenimizi mikroplardan koruyarak güneş sistemimizin keşfine teşvik etmede önemli bir rol oynuyor." 

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
onediookuru

Gezegen Bilimi Departmanı Müdürü.. vay aq

denizok

Cidden gözlerim doldu, ağlayasım geldi.. Bizde Kurumu geç, Aileler çocuklarını aşağılıyor. Dr. James Green in ne kadar koca bir yüreği varmış.. adamdaki mütevaziliğe bak.. seviliyorsun Mister Green <3 :)

pledgedfood

Uzaydan gelecek mikroplara karşı hoşafımız var merak sarmayın böyle seylere

sagan

Çok iyi tuttum bunu... :)

sciencesoldier

artik korumasiz olarak uzaya cikabilirim o zaman hosaf gucu

se_sinor

insan düşünemeden edemiyor bizde böyle bir şey olsa nasıl bir tepki verilirdi. örnek: tübitak'ta memur olmak isteyen 4. sınıf öğrencisine yetkilerden cevap 50 yıl sonra geldi:kontenjan yok.

breezy

42 dislike uzaylılar

Görüş Bildir