Müzik Zevkine Göre Ruhunun Yaşını Söylüyoruz!

283PAYLAŞIM

Her şarkıda hayatımızdan, içinde olduğumuz zamanlardan bir şeyler vardır aslında... Bakalım senin yaşadıklarından yola çıkarak yaşını bulabilecek miyiz?

1. Cinsiyetini öğrenerek başlayalım!

Kadın
Erkek

2. Gençken durmaksızın dinlediğin grubu söyle bakalım.

The Beatles
Metallica
Arctic Monkeys
One Direction
Pink Floyd
Queen

3. Eski sevgilinin ardından...

4. Yılda sadece tek konsere gitme hakkın var, bu hakkını kim için kullanırdın?

Sting
Rihanna
Skrillex
Radiohead
AC/DC
Konsere para vereceğimize kooperatife gireriz.

5. Hangisi senin için daha eski?

6. Tek nefeste doğru şıkkı seç bakalım!

Kalma sakın başka yerde, ne işin var başka yerde, bandıra bandıra ye beni hiç doyamazsın tadıma!
Kalmasın aklın bir yerlerde, ne işin var ora nere, bandıra bandıra ye beni hiç doyamazsın tadıma!
Kalmasın aklın başka yerde, ne işin var başka yerde, bandıra bandıra ye beni hiç doyamazsın tadıma!
Kalmasın aklına başka yerde, kalamazsın Merveler'de, bandıra bandıra ye beni hiç doyamazsın tadıma!
NınNIııNNIIInııNıNııııNııııN, bandıra bandıra ye beni hiç doyamazsın tadıma!
?!%&*!

7. Bize bir kuple bir şeyler okur musun?

8. Son olaraaak ''Justin'' dediğimizde aklına ilk gelen şey nedir?

o kim?

18 Yaşındasın!

Senin ruhun 18 yaşında! İçin kıpır kıpır resmen! Dinamiksin! Dünü dünde bırakmışsın ve en güzel günlerin de henüz yaşamdıkların, şu an sadece yaşadığın gün var senin için. Değişimlere açık bir yapın var. Sen popüler şeyleri takip eden, gözü açık birisin bu yüzden de zihninin geçmişe saplanıp kalmasına asla izin vermezsin! Boşver zaten ne yapacaksın naftalin kokularının içinde?!

25 Yaşındasın!

www.topcoder.com

Senin ruhun 25'lik ve hala hayatının baharında! Henüz bitmiş öğrencilik yıllarının getirdiği güzel anıları saklarken bir yandan da yeni kurduğun düzenin gerekliliklerini yerine getiriyorsun! Yetişkin olmaya doğru attığın kocaman adımların var ama anları yaşamaktan da asla vazgeçmezsin. Seni eski bir sahafta kaset ararken de David Guetta konserinde çılgınlar gibi dans ederken de görsek şaşırmayız. Göster herkese kendini, sen daha bitmedin!

33 Yaşındasın!

Senin ruhun 33 yaşında! Sen geçmişinle bugününe 3. köprü inşasına yavaş yavaş başlamışsın. Senin artık belli bi karakterin ve alışkanlıkların var. Öyle yeni adetler çıkarmasınlar dubstep falan da neymiş?.. Yeni şeylerde aradığın tadı bulamıyor olmak seni biraz burksa da sen şanslı bir nesli temsil ettiğinin farkındasın, 90'ların ruhu gibisi gelmedi gelemez! O zamanki müziklerden, filmlerden sonra biz kim oluyoruz da seni yargılıyoruz ki?

42 Yaşındasın!

www.wired.com

Senin ruhun 42 yaşında! Yaşamının ortasında, klasik bir  ruh seninkisi. Hayatını, düşüncelerini artık oluşturmayı başardığın ama bunu yaparken zamanın nasıl geçtiğini fark etmemiş, biraz yorgun bir ruh. Bütün gücünü eski güzel günlerden alıyorsun sen. Hala gelişen ve değişen şeyleri izlesen de asla yerini tutmayacağının farkındasın. O zaman eski zamanlara selam, müziğe hasret!

54 Yaşındasın!

Senin ruhun 54 yaşında! Yanında çocuklarınla beraber sevdiği grupların konserine giden, sanki eski bir dostla buluşmuşçasına konseri dinleyen dingin ve huzurlu bir yapın var. Sen ne istediğini bilen, kendinden emin birisin bu müzik zevklerinden de açıkça görülüyor zaten. Klasik şeylere olan sevgin öyle boş değil, tecrübeyle sabit derler ya, aynen öyle!

63 Yaşındasın!

Senin ruhun 63 yaşında! Kocaman bir plak koleksiyonu gibisin. Ne anlatsak ne sorsak sanki geçmişimizden bir ses gibi beliriyorsun. Bütün anıları toplayıp gelmişsin, senin için hayat eski zamanlardaki gibi olmamış hiçbir zaman, müzik de! Senin yeni şeylerle öyle çok işin yok, çünkü güzel zamanları hatırlatan şarkılar asla eskimez!

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
ezgi-erk

16 yım 42 çıktık hadi hayırlısı

meiryemnisa

Senin ruhun 18 yaşında! İçin kıpır kıpır resmen! Dinamiksin! Dünü dünde bırakmışsın ve en güzel günlerin de henüz yaşamdıkların, şu an sadece yaşadığın gün var senin için. Değişimlere açık bir yapın var. Sen popüler şeyleri takip eden, gözü açık birisin bu yüzden de zihninin geçmişe saplanıp kalmasına asla izin vermezsin! Boşver zaten ne yapacaksın naftalin kokularının içinde?!

dreming_unicorn

11 den 18 olduk hadi bakam

nihat-hsnov

Ben 18 yaşındayım ruhum 63 yaşında. Ruhumun bir ayağı çukurda vallaha gitti gidecek. Ama gerçekten yaşlanmış hissediyorum. Millet saçı sakalı ağarmış görmüş geçirmiş insanlardan nasihat alır, benim tanıdığım benden 5-10 yaş büyükler gelip sevgili konusunda benden nasihat alıyor. İşin komik yanı benim elime şu ana kadar(ve hala da) kız eli deymedi.

abdullah-guney4

Senin ruhun 63 yaşında! Kocaman bir plak koleksiyonu gibisin. Ne anlatsak ne sorsak sanki geçmişimizden bir ses gibi beliriyorsun. Bütün anıları toplayıp gelmişsin, senin için hayat eski zamanlardaki gibi olmamış hiçbir zaman, müzik de! Senin yeni şeylerle öyle çok işin yok, çünkü güzel zamanları hatırlatan şarkılar asla eskimez! NOT 100 AMK 30 yaşındayım :)

Görüş Bildir