Müziğin ve Eğlence Hayatının Gece 12'den Sonra Yasaklanmasına En Büyük Tepki Rapçi Ezhel'den Geldi

23bPAYLAŞIM

Çok fena şeyler yazmış bu kez!

Bildiğiniz üzere dün, 1 Temmuz'dan itibaren yasakların kaldırılacağı açıklandı.

Ancak müzik ve eğlence piyasası için gece 12'den sonra yasaklar devam ediyor. Neymiş, kimse kimseyi rahatsız edemezmiş, kusura bakılmasınmış.

Bu ilginç çıkışın ve konuşmanın ardından birçok kişi bu yasaklara tepki gösterdi.

Müzik ve eğlence dünyasından ekmek parasını kazanan herkes 'Artık yeter' dedi.

👇

Erdoğan'ın Müzisyenlere 'Kimsenin Kimseyi Rahatsız Etmeye Hakkı Yoktur' Sözleri Tepki Çekti: #kusurabakıyoruz - onedio.com
Erdoğan'ın Müzisyenlere 'Kimsenin Kimseyi Rahatsız Etmeye Hakkı Yoktur' Sözleri Tepki Çekti: #kusurabakıyoruz - onedio.com

Bu tepkilerden biri de Ezhel'den geldi.

Art arda İngilizce olarak paylaştığı storylerde, demediğini bırakmadı.

İşte o yazdıkları:

Sevdiğim Türkiyem'deki müzik, saat 24:00'dan sonra diktatör tarafından Dünya Müzik Günü'nde yasaklandı. Bu; gece hayatı, festivaller ve konserlerin bittiği anlamına geliyor. 'Kimse kimseyi rahatsız edemez, kusura bakmasın' dedi. Türk müzik piyasası zaten pandemi nedeniyle intihar eden müzisyenlerle zor bir dönem geçiriyor. Herkesten bu diktatörlüğün farkına varmasını ve turizm amaçlı Türkiye'ye gitmeyi bırakmasını rica ediyorum. Zaten hiç eğlence kalmadı. Müziğin rahatsız edici olduğunu düşünen bir toplumun ve devletin parçası olduğum için çok üzgünüm ve utanıyorum.

👇

Geçen hafta 11 polis, emniyetteki arkadaşı hakkında bilgi almak isteyen bir adamı döverek öldürdü. Nöbetçi doktorlar ve vali kimse görmesin diye her şeyi yaptı. Kamera görüntüleri sayesinde artık bu vahşeti biliyoruz. Türk makamları yolsuzlukla kaplı ve insanların acı çekmesi için her şeyi yapıyor. Türklerin hayatı kendi hükümeti için bile önemli değil.

👇

Ben bir Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olarak artık bu tek adam/parti rejimini meşru kabul etmiyorum ve herkesi güzel ama acı içinde olan ülkemde olup bitenler konusunda bilinçlenmeye çağırıyorum. Kokain parasıyla cami yapmak, müziği yasaklamak, masumları öldürmek, vergilerimizi çalmak, temel insan haklarımızı elimizden almak, aşırı cinsiyetçilik, kadın nefreti AKP rejiminin 20 yıllık iktidarında başardıklarının sadece küçük bir kısmı.

Sonrasında da kendisine gelen bir mesajı böyle ifşaladı:

Ve canlı yayında söyledikleri:

Siz ne diyorsunuz Ezhel'in bu yazdıklarına?

Biraz da aşağıda yaşadığımız son 20 yılı konuşalım mı?

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
gardiyanrose

o kadar hakli ki tebrik ediyorum

gardiyanrose

o kadar hakli ki tebrik ediyorum

gardiyanrose

o kadar hakli ki tebrik ediyorum

z.kaanbdk

Öyle tipler hükümet eleştirmeye başladı ki :D şimdi kalkıp bir şey söylesem. Birisi yine yanlış anlayıp. Bana muhalefet yapacak en iyisi susmak.

mavi-rosa-mora

55 yaşındayım ve Ezhel diye bir şarkıcının varlığından haberim yoktu, ne tür müzik yapar, onu bile bilmem... Yalnız bu tavrından dolayı, bundan sonra en sıkı takipçilerinden biri olacağım kesin! Eline ağzına sağlık, sağolsun, varolsun.

z.kaanbdk

Boş ver deyzem 55 güzel yıl geçirmişsin öğrenmediğini düşün. Sil bu bilgiyi kafandan hayırlı nice yaşlara devam et.

mavi-rosa-mora

Bana dayı yerine teyze ya da hala deseniz daha iyi olabilir... :)

z.kaanbdk

Tabi derim Deyzem :)

Görüş Bildir