Müziği ve Başarısıyla Kendisinden Sıkça Söz Ettiren Ünlü Rapçi 50 Cent'ten Kesinlikle Unutmamanız Gereken Başarı Dersleri

1PAYLAŞIM

Geçen haftaki içeriğimize göz atmayı unutmayın:

Dünyanın En Zengin Rapçilerinden Biri Olan Jay-Z’den Her Girişimcinin Mutlaka Öğrenmesi Gereken Başarı Dersleri - onedio.com
Dünyanın En Zengin Rapçilerinden Biri Olan Jay-Z’den Her Girişimcinin Mutlaka Öğrenmesi Gereken Başarı Dersleri - onedio.com

50 Cent olarak tanınan Curtis Jackson gerçekten ilham veren bir insandır.

www.instagram.com

Kendisi dünya çapında 30 milyon albüm satmış bir müzisyendir ve aynı zamanda Coca-Cola'ya 4.1 milyar dolara sattığı vitamin suyu gibi farklı girişimlerde de bulunmaktadır. Haydi gelin bir çok başarıya imza atmış olan 50 Cent'in başarı derslerine birlikte bakalım...

1. Önemli olan tek fikir sizinkidir.

www.instagram.com

Normal olduğu düşünülmeyen bir şey yapmaya çalıştığınızda diğer insanlar her zaman size fikirlerini kabul ettirmeye çalışacaklardır. Sizin sahip olduğunuz vizyona sahip değildirler ve belki de size yaptığınız işi bırakmanızı ve enerjinizi başka şeylere odaklamanızı söylüyor olabilirler. Kendi düşüncelerinizden şüphe etmemelisiniz. Eğer kendinizden sürekli olarak şüphe ederseniz başkalarının size inanmasını bekleyemezsiniz.

2. Kendinizi yeniden keşfedin.

www.instagram.com

İş dünyasında çalışmaya başladığınızda yapacağınız işlerin çoğu diğer işletmelerinkiyle tamamen aynı olacaktır. Fakat işler hiçbir zaman aynı kalmaz ve bu hızlı değişen dünyada başarılı olmak için sizin değişen koşullara istekli olmanız gereklidir. Bunun en büyük örneği sosyal medya siteleridir. Uzun süredir var olsalar da pazarlama işleri sosyal medyada henüz birkaç yıl önce başlamıştır. Sosyal medyadan önce insanlar internet sitelerini farklı yöntemlerle tanıtmıştır fakat artık hiçbiri sosyal medyayı geçemez.

3. Karakterinizden ödün vermeyin.

www.instagram.com

Herkesin farklı olduğu bir dünyada tanıdığınız insanlar tarafından birçok fikir ve yaşam şekli size dayatılabilir. Bunun olmasına izin vermemeli ve kendiniz olmalısınız çünkü böyle olmanızın bir nedeni vardır. Aynı şey hedefleriniz için de geçerlidir. Ailenizin ve arkadaşlarınızın hedeflerinizin gerçekçi olmadığını ya da onlara ulaşamayacağınızı söylemelerine aldırış etmemelisiniz. Karakteriniz ve hedefleriniz sizi benzersiz kılan şeylerdir.

4. Kendinize inanın.

www.instagram.com

Birçok başarılı insan gibi 50 Cent’in kurallarından biri de her zaman kendinize ve tüm çabanızı ve eyleminizi ortaya koymak için başarmaya çalıştığınız şeye inanmanız gerektiğidir. Bu inanç olmadan tüm çabanızı göstermekte zorlanırsınız çünkü aklınızın bir köşesinde bunun mümkün olamayacağını düşünürsünüz. Başlangıçta yapabileceğinize inanmazsanız çabalarınızla hiçbir yere varamazsınız. Kendinize inanın ve kendinizi motive edin. Böylece mükemmelliğe ulaşabilirsiniz.

5. Başarabileceğinize inanın ve çalışmaya devam edin.

www.instagram.com

Başarıya ulaşmak için sıkı çalıştığınızda işler her zaman beklediğiniz gibi gitmeyebilir. Ne kadar sıkı çalıştığınızı düşünürseniz düşünün istediğiniz gibi gitmeyen bir şeyler olacaktır. Bunların sizi bırakmaya itmesine izin vermeyin. Yaptığınız şeye inanın ve çalışmaya devam edin. Devamlılık ve öz güven hedeflerinize yaklaşmak için kesinlikle ihtiyaç duyacağınız şeylerdir.

6. Kendinizi hayalinize adayın.

www.instagram.com

Tüm hayaller gerçekleşebilir. Bunun için sadece kendinizi adamanız gerekir. Hayalleriniz için çalışın ve onlara henüz tam olarak ulaşmamış olsanız bile hedeflerinize doğru çalıştığınız ve kendinizi geliştirdiğiniz için mutlu olun. 50 Cent bu konuda "Ya zengin olun ya da zengin olmaya çalışırken ölün." demiştir.

7. Zorlukların sizi yıldırmasına değil motive etmesine izin verin.

www.instagram.com

50 Cent dokuz kez vurulduğunda ve neredeyse öldüğünde bunun her an yeniden olabileceğini fark etmiştir. Bu yüzden istediği her şeyi çok geç olmadan yapmaya karar vermiştir. Bu onun daha önce hiç yaşamamış gibi yaşamasını sağlamıştır. Zorluklardan korkmamış ve durdurulmaz olmuştur. Zorlukların sizi yıldırmasına izin vermeyin ve başarmak istediğiniz her şeyi çok geç olmadan başarın. Hayatınızın geri kalanında hiçbir şey yapmadan oturmak yerine hedeflerinize doğru yol alın.

8. Her şeyi olduğu gibi görün.

www.instagram.com

İyi gözlem yetenekleri çevrenizde olup biten her şey, insanların davranışları ve hisleri, meydana gelen olaylar ve işlerin değişimi hakkında size çok iyi bir genel bakış sağlar. Bu size birçok yönden yardımcı olacaktır. İş açısından bakıldığında bu işlerin neden değiştiğini ve bu değişiklikleri rekabet avantajınız için nasıl kullanabileceğinizi anlamanıza yardımcı olacaktır.

9. İşinizi yaparken sıkılmayın.

www.instagram.com

Sevdiğiniz işte iyi olmak için çok uğraştığınızda yeteneklerinizi geliştirmek için bir şeyleri tekrar tekrar yaptığınızda bu sıkıcı gelebilir. Fakat bunu aşmalısınız. Pratik mükemmelleştirir ve işinizde sıkılacağınız aşamaları bir kere geçtikten sonra çok daha fazla eğlenmeye başlayacak ve mutlu olacaksınız.

10. Başarısızlıkları başarıya dönüştürün.

www.instagram.com

Kötü şeylerin çoğu iyi bir şeye dönüştürülebilir. Bir işi ilk kez yaptığınızda başarısız olursanız neyi yanlış yaptığınızı anlayın ve bunu yeniden denediğinizde nasıl kendi avantajınıza çevirebileceğinizi düşünün. Başarısızlık tamamen bir kayıp değildir. Aksine başarmanın önemli bir parçasıdır. Bir dahaki sefere daha iyi olmak kendinizi geliştirmenizi sağlar ve işleri doğru bir şekilde yapmanıza yardımcı olur. Zayıf olanlar başarısızlıkta pes edebilir fakat güçlü olanlar başarısızlıkla daha da motive olacaktır.

Siz bu konuda ne düşünüyorsunuz? Yorumlarda buluşalım...

İlginizi çekebilecek diğer içeriklere buradan ulaşabilirsiniz.👇

Ünlü Boksör Mike Tyson’dan Ringin Dışında da İşinize Yarayacak Birbirinden Kıymetli Başarı Dersleri - onedio.com
Ünlü Boksör Mike Tyson’dan Ringin Dışında da İşinize Yarayacak Birbirinden Kıymetli Başarı Dersleri - onedio.com
Sahaların Sevilen İsmi Lionel Messi'den Bir Köşeye Mutlaka Not Etmeniz Gereken Başarı Dersleri - onedio.com
Sahaların Sevilen İsmi Lionel Messi'den Bir Köşeye Mutlaka Not Etmeniz Gereken Başarı Dersleri - onedio.com
Dünyaca Ünlü Efsanevi Boksör Muhammed Ali'den Mutlaka Dikkate Alınması Gereken Başarı Dersleri - onedio.com
Dünyaca Ünlü Efsanevi Boksör Muhammed Ali'den Mutlaka Dikkate Alınması Gereken Başarı Dersleri - onedio.com
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
faruk-sutuseven

yabancı rapçileri dinlemeyi çok severim ama 50 Cent ve Eazy E'ye karşı enterasan tuhaf bi sempatim var bunlar amerikalının hası olmasına rağmen sanki bizim aramızdan gelmiş birileri gibiler ağır eminem hayranıyım ama aynı sempatiyi ona karşı hissetmiyorum nedense atek tu tu kendi şap dııt dırı dıııt

Görüş Bildir