Dünyanın En Zengin Rapçilerinden Biri Olan Jay-Z’den Her Girişimcinin Mutlaka Öğrenmesi Gereken Başarı Dersleri

0PAYLAŞIM

#3 Artık benim hayat felsefemdir!👍

Kaynak: https://wealthygorilla.com/jay-z-success...

Geçen haftaki içeriğimize göz atmayı unutmayın:

Dünyaca Ünlü Efsanevi Boksör Muhammed Ali'den Mutlaka Dikkate Alınması Gereken Başarı Dersleri - onedio.com
Dünyaca Ünlü Efsanevi Boksör Muhammed Ali'den Mutlaka Dikkate Alınması Gereken Başarı Dersleri - onedio.com

Jay-Z birçok kişinin aksine müzikten kazandığı parayı harcamamış ve yatırım yaparak kendi işini kurmuştur.

twitter.com

Parasını akıllıca kullanarak hem müzikte hem de yatırımlarında başarılı olmuştur. Jay-Z'nin net servetinin şu anda 710 milyon doların üzerinde olduğu tahmin edilmektedir. Kendisi Rocawear ve Roc-A-Fella Plak Şirketi gibi işletmelerin sahibidir. Haydi gelin Jay-Z'den başarı derslerine birlikte bakalım...

1. Girişken olun.

twitter.com

Jay-Z çocukluğunda çok fazla fırsata sahip olmamıştır. Brooklyn'de ailesini tek başına geçindirmek zorunda olan annesiyle birlikte yaşamıştır. Kendi parasını kazanabilecek kadar büyüdüğündeyse uyuşturucu madde satmaya başlamıştır. Fakat aslında rapçi olmak istemiştir. Bu hayaline ulaşmak için çok çalışmıştır. Müzik konusundaki yetenekleri de kısa sürede gelişmiştir.

2. Büyük düşünün.

www.instagram.com

Bir hip-hop şarkıcısını düşündüğünüzde aklınıza hemen serveti gelir. Jay-Z'nin servetinin çoğu hip-hop şarkıcısını aşmasının ise büyük bir nedeni vardır. Müziği tutkusu ve kendini ifade etmek için mükemmel bir yol olarak görmektedir. Fakat müzikten çok daha fazlasını elde etmeyi hedeflemiştir. Kendisinin restoranları, giyim markaları, barları, plak şirketleri ve daha birçok işletmesi vardır. Onun düşünce tarzına her girişimci sahip olmalıdır.

3. Gerekli araçlara sahip olana kadar beklemeyin.

www.instagram.com

Birçok insan bir girişime başlamadan önce ihtiyaçları olan her şeye sahip olana kadar beklemeleri gerektiğini düşünürler fakat işler bu şekilde ilerlemez. Çalışmak gelişime neden olur o da gelir elde etmenizi sağlar. Böylece doğru ekipmanları alabilirsiniz ve sonrasında işinizi daha çok büyütüp bu şekilde devam edebilirsiniz.

Jay-Z bulduğu melodi ve ritimleri müzik aletleriyle değil ellerini masaya vurarak ifade etmeye başlamıştır.

www.instagram.com

Roc-A-Fella Plak Şirketi'ni kurarken de aynı şeyleri yaşamıştır. İşi kurarken pahalı bilgisayarları hatta bir masası bile olmamıştır. Kendisi en dipten başlamış ve zirveye ulaşmak için çok çalışmıştır.

4. Bir planınız olsun.

www.instagram.com

Jay Z ciddi bir girişimcidir. Sadece bir iş kurup o şekilde ilerlememiştir. Bir şeylere hemen başlamadan önce ne yapacağını bilmek için düzgün ve resmi bir iş planı oluşturmuştur. Çoğu insan oldukça iyi hafızaları olduğu için yazılı bir plana ihtiyaçları olmadığını düşünebilir. Tabii her şeyi yazıp önünüze koyduğunuzda bazı şeyler zihninizde olduğundan çok daha net görünecektir.

5. Aklınıza her an bir fikir gelebilir.

www.instagram.com

Bir fikrin aklınızda birden ne zaman belireceğini bilemezsiniz. Günlük hayatınızda bir yerden başka bir yere gidip mekan değiştirdikçe yaşanan çevrenizdeki ani değişimler size yeni bir fikir verebilir. Jay-Z bunun için her zaman hazırlıklı olmuştur. Arkadaşlarıyla dışarı çıktığında aklına birden yeni şarkı sözlerinin gelebileceğini düşünerek yanında bir not defteri taşımıştır. Aklına bir şey geldiğinde hemen durup yazmıştır. Aynı şey parçası olduğunuz girişimde de işinize yarayabilir.

6. Hayallerinizi başkalarına anlatmayın.

www.instagram.com

İnsanların başkaları tarafından ikna edilmesi oldukça kolaydır. Aileniz ya da arkadaşlarınız olması fark etmeksizin hayallerinizi ve hedeflerinizi anlatmaya başladığınızda onlardan istediğiniz tepki ve desteği göremeyebilirsiniz. Bu yüzden hayallerinizi anlatmaktan kaçınmaya çalışmalısınız. Onların bunu bilmemesi işinize odaklanabilmenizi ve amaçlarınızı için çalışabilmenizi sağlar.

7. Bilgi ve yetenekler aktarılabilir.

www.instagram.com

Jay-Z'nin işletme konusunda bir eğitimi veya diploması yoktur. Becerilerinin çoğunu büyürken sokaklarda çalışarak öğrenmiştir. Jay-Z satış ve yönetimle ilgili edindiği bilgileri profesyonel işine aktarmıştır.

8. Trendleri takip etmeyin.

www.instagram.com

Trendler özellikle modayla ilgili olanlar fazla uzun sürmezler. Bu yüzden işinizde bir trendi takip ederseniz işiniz fazla uzun ömürlü olmayabilir. Auto tune Jay-Z müzisyen olarak geliştiği dönemlerde oldukça popülerdi. Bu tekniği şarkılarında kullandığı için en kötü şöhrete sahip olan kişi T-Pain'dir. Birçok kişinin aksine Jay-Z bu trendden uzak kalıp kendine uygun teknikleri kullanmış ve akıllıca bir seçim yapmıştır.

9. Hedefinizden sapmayın.

www.instagram.com

Bazen bir iş üzerinde çok çalıştığınızda ve başarının tadını biraz da olsa almaya başladığınızda otomatik olarak başarılı olduğunuzu düşünürsünüz. Bu yüzden karşılayabileceğinizden daha çok para harcamak gibi şeyler yapmaya başlayabilirsiniz. Bu tür cezbedici şeylerden uzak durmaya çalışmalısınız.

10. Bir blog açın.

www.instagram.com

Bir imparatorluk kurmaya çalışan ve aynı zamanda hip-hop şarkıcısı olan birinin düzenli olarak blog yazmaya vaktinin olması enteresan görünebilir. Fakat Jay-Z bunu duygularını ifade etmek ve bunları dünyaya anlatabilmek için iyi bir yol olarak görmektedir.

Bu konuda ne düşünüyorsunuz? Yorumlarda buluşalım...

İlginizi çekebilecek diğer içeriklere buradan ulaşabilirsiniz.👇

Yakın Zamandaki Ölümüyle Herkesi Yasa Boğan Kobe Bryant'dan Başarıya Dair Altın Değerinde Tavsiyeler - onedio.com
Yakın Zamandaki Ölümüyle Herkesi Yasa Boğan Kobe Bryant'dan Başarıya Dair Altın Değerinde Tavsiyeler - onedio.com
Dünyanın En Zeki Yatırımcısı Warren Buffett'tan Hedeflerinize Ulaşmanızı Sağlayacak Başarı Dersleri - onedio.com
Dünyanın En Zeki Yatırımcısı Warren Buffett'tan Hedeflerinize Ulaşmanızı Sağlayacak Başarı Dersleri - onedio.com
Hızlı Konuştukları Kadar Zenginler! 2020 Yılında Dünyanın En Çok Para Kazanan 19 Rapçisi - onedio.com
Hızlı Konuştukları Kadar Zenginler! 2020 Yılında Dünyanın En Çok Para Kazanan 19 Rapçisi - onedio.com
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
Görüş Bildir