Görüş Bildir
Haberler
Murat Yetkin: 'Beş Müteahhit CHP ve İYİ Parti'den Randevu İçin Sıraya Girmiş Durumda'

Murat Yetkin: 'Beş Müteahhit CHP ve İYİ Parti'den Randevu İçin Sıraya Girmiş Durumda'

Gazeteci Murat Yetkin, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun 'Beşli çete' olarak nitelendirdiği, kamudan en fazla ihale alan müteahhitlerin CHP ve İYİ Parti yönetimiyle görüşmek için sıraya girdiğini öne sürdü.

İçeriğin Devamı Aşağıda

FOX TV yayınlanan Orta Sayfa programında yorumcularından Murat Yetkin, milyarlarca liralık kamu ihaleleri, vergi affı ve garanti ödemeleriyle anılan, muhalefetin ise “beşli çete” olarak nitelendirdiği müteahhitlik şirketlerinin CHP ve İYİ Parti yönetimiyle görüşmek için sıraya girdiğini söyledi.

Şirketlerin tamamının, ANAP döneminden itibaren devletin ihalelerine giren şirketler olduğuna dikkat çeken Yetkin 'Şu anda bir takım şeyleri tam kanıtlayamadığım için söyleyemiyorum. Bir kısmının bilgisi direkt bende var. Bunlar çok açık bir şekilde CHP'ye İYİ Parti'de, neredeyse 'sıraya girmiş vaziyette' diyeceğim randevular istiyorlar, yardımlar yapmaya çalışıyorlar' dedi.

Yetkin, bu sözler üzerine programın bir diğer yorumcusu Deniz Zeyrek'in araya girerek 'Cumhurbaşkanı bunları biliyor mu?' diye sorması üzerine 'Bilmez olur mu hiç?' yanıtı verdi.

İşte o açıklama 🎥

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
75
22
14
12
9
8
3
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
Sorgulayan

düzen ile düzülen değişmez bu ülkede önce düzülenin değişmesi gerekir

Ercan

Cengiz Holding binası önünde Ekrem İmamoğlu ile Mehmet Cengiz'in kardeşinin nasıl kucalaştığını görmeyenler iktidar değişince bu 5 li çetenin parçalanarak ... Devamını Gör

Aman böyle şeyler söyleme :D sonra AKP'li ilan ediyorlar insanı

girsinler akepeyle yaptıkları işbirliklerini bu kadar deşifre etmişken ve onca laf söylenmişken aynı hataya düşmememiz gerektiğini düşünüyorum.