Görüş Bildir
Haberler
Murat Kurşun Kimdir, Kaç Yaşındadır? Murat Kurşun’un Hastalığı Ne?

Murat Kurşun Kimdir, Kaç Yaşındadır? Murat Kurşun’un Hastalığı Ne?

Ünlü şarkıcı Murat Kurşun, sosyal medyanın gündeminde. Son yılların sevilen türkücülerinden biri olan Murat Kurşun’un hasta olduğu ortaya çıktı. Murat Kurşun hastalık haberleri sonrası sevenleri büyük üzüntü yaşarken, 1974 doğumlu Murat Kurşun’un ne hastası olduğu da araştırılmaya başlandı. İşte Murat Kurşun’un hayatı ve kariyeri…

İçeriğin Devamı Aşağıda

Murat Kurşun’un Hastalığı Nedir?

Murat Kurşun’un Hastalığı Nedir?

Ünlü şarkısı Murat Kurşun, 2019 yılında yaptığı bir açıklama MS hastası olduğunu açıklamıştı. Son gelen bilgiler Murat Kurşun’un hastalığının ileri seviyede olduğu yönünde.

MS HASTALIĞI NEDİR?

Halk arasında MS hastalığı olarak bilinen Multiple Skleroz; hareket aksaklığı, kaslarda güçsüzlük, kısmi felç, dengesizlik, konuşma ve görme bozuklukları gibi çeşitli belirtilerle ortaya çıkabiliyor. Ataklar halinde görülen MS, erkeklere oranla kadınlarda 2 kat daha fazla görülüyor.

MS (Multipl Skleroz) hastalığı, santral sinir sisteminin yani beynin ve omuriliğin inflamatuar (yangısal) bir hastalığıdır. Özellikle santral sinir sistemindeki beyaz madde yapıları hastalanır. Beyaz madde, santral sinir sisteminin kendi içerisinde ve bu bölüm ile vücudun diğer bölümleri arasında iletişimi sağlayan sinir liflerinden oluşur.

MS’li hastalarda santral sinir sistemindeki bu beyaz maddede plak veya lezyon diye adlandırılan hasarlı alanlar görülür. Bu hasarlı alanlarda siniri çevreleyen miyelin denilen bir maddede kayıp gözlenir. MS hastalığında gelişebilecek reaksiyonlar önceden tahmin edilemez ve oldukça değişkenlik gösterir. Bu nedenle MS hastalığınıtanımlayabilmek çok zor bir durumdur. Sinir sisteminde etkilenen yere ve etkilenme derecesine göre, MS hastalığının tipi ve şiddeti hastadan hastaya değişebilir.

MS hastalığının belirtileri ve tedavisi kişiye özeldir. Benzer şekilde gelişen ve aynı bulgularla seyreden iki MS’li hasta bulabilmek mümkün değildir. Hastalığın bireyin kendisinde ve hastalar arasında farklı seyretmesi, hastalığın zamanlamasını, beyinde tuttuğu yeri ve bulguların şiddetini farklı kılmaktadır. Genel alarak MS’li olgularda, beynin veya omuriliğin kontrol ettiği her hangi bir fonksiyonun tam veya yarı tam kaybı

gözlenir.

Murat Kurşun Kimdir?

Murat Kurşun Kimdir?

Aslen Mardinli olan Murat Kurşun, 1974 yılında dünyaya gelmiştir. Çok küçük yaştan beri müzik piyasasındadır. Miss Turkey 2015 üçüncüsü Asena Toprak ile bir klip çekiminde tanışan ünlü türkücü 2016 yılında hayatını birleştirdi. Murat Kurşun ve Asena Toprak çiftinin bu evliliklerinden Murat Can adında bir oğulları vardır.

Darbuka, bateri, org ve saz çalan Murat Kurşun, bugüne kadar Seni Sevmek, Yaşanan Ne Varsa, Sen Olmasan, Sevenler Gece Ölür, Görürüm Seninle Onu, Ben Yanayım ve İlle de Sen isimli 8 adet albüme imzasını attı. Flash TV ekranlarında kendi ismini taşıyan Show programını sundu.

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
1
1
1
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın