Muhteşem Zekâsı Sayesinde Dünyanın Sayılı Zenginlerinden Olmayı Başaran Bill Gates Hakkında 15 Bilgi

228PAYLAŞIM

Bİll Gates'in muhteşem bir bilgisayar uzmanı ve ünlü bir hayırsever olduğu tartışılmaz bir gerçek. Bunların dışında hem alçakgönüllü hem de kendi kendini yetirmiş biri olarak hayattaki en küçük başarıları bile takdir eden bir insan. Biz de sizler için theChive'den Bill Gates ile ilgili daha önce muhtemelen hiçbir yerde duymadığınız bilgileri bir araya getirdik. Gelin birlikte Microsoft'un kurucusuna yakından bakalım...

Kaynak: http://thechive.com/2018/11/05/surprisin...

15. Gates ilk bilgisayar programını, tic tac toe (üç taş oyunu) adı verilen bir oyun, genç yaşlarında General Electric markalı bir bilgisayarda yazmıştır.

14. Kodlama yeteneği okul tarafından keşfedildikten sonra, sınıf programı yazmasını istediler.

Gates bu konu üzerine çalıştı ve kendisini, fazla sayıda kız öğrenci ile aynı sınıfa aldı.

13. SAT adı verilen üniversite sınavından 1600 üzerinden 1590 puan aldı.

12. Kendisini tamamen Microsoft'a vermek ve yoğunlaşmak için 1975'de üniversiteyi bıraktı.

11. İki yıl sonra New Mexico'da ehliyetsiz araç kullanarak kırmızı ışıkta geçmek suçundan tutuklandı.

10. Microsoft'u işletirken, çalışanların kaçta gelip gittiklerini takip etmek için, taşıt kayıt plakalarını aklında tutuyordu.

9. Gates'in büyük bir Porsche koleksiyonu vardı. Söylenene göre, Bill Gates bu arabaları Amerika Birleşik Devletleri Çevre Koruma Ajansı onaylamadan 13 yıl önce aldı.

8. En büyük savurganlığı olarak gördüğü kendi jetini almadan önce, ekonomi sınıfında uçuş yapıyordu.

7. Diğer büyük savurganlığı ise 1994 yılında açık artırmadan 30.8 milyon dolar ödeyerek aldığı The Codex Leicester (Leonardo da Vinci tarafından yazılan bir kitap).

6. Bill Gates'in mal varlığının toplam değeri 90 milyar dolar olmasına rağmen, çocuklarının her birine sadece 10 milyon dolar bırakacağını da dile getiriyor.

5. Gates'e göre eğer Microsoft planladığı gibi gitmeseydi, muhtemelen yapay zeka üzerine çalışırdı.

robohub.org

4. Yapay zekaya her ne kadar ilgi duyuyor olsa da, yapay zekanın geleceği konusunda şüphelere sahip olan Elon Musk ve Stephen Hawking'e de şüpheleri konusunda hak veriyor.

3. Bill Gates'in favori müzik grubu ise Weezer.

2. Yılda 50 kitap okuyan Bill Gates, bunun hem yeni şeyler öğrenmenin hem de anlama becerisini test etmenin en iyi yolu olduğunu düşünüyor.

1. En büyük pişmanlığı ise, yabancı dil bilmemesi.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
arsen-lupmeyen

Microsoft ürünleri beleşe geliyor heralde... Bill Gates şöyle iyi, Mill Gates böyle melek...

orhan-atasalan

Ortak özelliklerimiz var, bende yabancı dil bilmiyorum ve pişmanım :D

Gizli Kullanıcı

Amerika birleşik devletleri interneti kapatma yasası çıkarttı. nedeni ise yapay zeka programlarının bilgisayarları ve interneti ele geçirip dünya üzerinde ekonomik ve siyasi karmaşıklıklar çıkartma olasılığı. zor bir ihtimal olsa da çok tehlikeli bir hadise. bu programların Amerika aleyhine çalışma olasılığını da göz önünde bulundurarak interneti kapatma yasası çıkartıldı. yapay zeka dediğiniz şeyin ne kadar korkunç ve güçlü olabileceğini herkes bilmez.

feyk

hayirdir surekli bill gates haberleri yapiliyor, adam oldude haberimiz mi yok.

alestatorni

Onedio önce isimli siteye neden çok fazla http isteği gönderiyo onun hesabını versin feyk.

alestatorni

Kendinize yeni ilahlar aramayın ! Para kazanmayı zeka seviyesi olarak görüyorsanız diyeceğim bir şey yok ama bu dünyada zeki olup, paraya değer vermeyen bir GNU dünyası var.

corpse-bride

gnu ne

alestatorni

Herkesin yetenekleri ölçüsünde katkıda bulunabileceği açık kaynaklı bir işletim sistemi.Dünyada ki süper bilgisayarların %86 sında kullanılan (şu an tam durum nedir bilmiyorum).Fakat son kullanıcı içinde kullanılabilir durumda olan bir os.

Görüş Bildir