Muhafazakar ve Sıkı Ailelerden Çıktıklarına İnanamayacağınız 16 Özgür Ruhlu Ünlü

1.8bPAYLAŞIM

Muhafazakarlık sadece bizim toplumumuza yahut Orta Doğu'ya değil; Batı dünyasına da ait sert bir kavram sonuçta... Tüm dünyanın tanıdığı Hollywood ünlüleri bile muhafazakar ailelerde sıkı kurallarla yetişmiş olabiliyorlar bazen.

İşte o isyankar ünlüler!

1. Katy Perry'nin annesi de, babası da çok sıkı Hristiyan. Kızlarının mesleğini ve tarzını asla onaylamadılar.

Büyüdüğü evde dinlediği müziğe kadar müdahale edilen Perry, müzik kariyerine zaten kilisede şarkı söyleyerek başladı. Zamanla baskılar ters tepmiş olacak ki; daha müstehcen bir tarza kaymaya başladı.

Yazık, anne ve babası Katy'nin "Bir Kızla Öpüştüm ve Bunu Sevdim" isimli şarkısını duyduklarında, kilisede sabaha kadar Tanrı'nın onu affetmesi için dua etmişler. :)

2. Anne Hathaway çok sıkı bir Katolik olarak yetiştirildi; aslında yetişkin hayatının büyük bir bölümünde inancına ve değerlerine bağlı kaldı fakat...

Bir gün erkek kardeşi eşcinsel olduğunu itiraf edince, Anne Hathaway bazı içsel sorgulamalara girdi. "İyi biri olan erkek kardeşimi sırf cinsel yöneliminden dolayı şeytan ilan eden bir dine mensup olamam" diye düşündü ve dini terk etti.

3. Angelina Jolie'nin babası dini anlamda değil lakin geleneksek anlamda fazlasıyla muhafazakardı.

Trump'a oy verdiğini belirtelim... Angelina Jolie babasıyla görüşmüyor, hatta onun soyadını dahi kullanmıyor.

4. Amber Heard dindar bir ailenin dindar kızıydı. Ta ki 14 yaşına kadar...

14 yaşında bir arkadaşının ölümü üzerine dünyaya ve hayata bakış açısı değişti, ateist oldu. O zamandan beri de ailesinden oldukça farklı bir hayat çizgisine sahip.

5. Jack Nicholson'ın babası çok eşli bir Katolikti. Küçük Jack, öz annesini de uzun yıllar ablası sanıyordu...

Kısacası Nicholson'ı anneannesi büyüttü. Dindar ninesinin elinde Katolizmi öğrendi. Ergenlik yıllarında dinden uzaklaştı ve değil sadece kendi ailesinin, hiçbir ailesinin onaylamayacağı kadar sert bir hayat kurdu. :)

6. Gwen Stefani, ailesinden hala çekindiğini itiraf ediyor.

Ailesi dindar değil fakat çok sıkı kurallar koyan, katı ebeveynlerden oluşuyordu. Gençliğinden beri çılgın halleriyle müzik piyasasını sallayan Stefani, ebevenleriyle biraz mesafeli ve hala karşılarında süt dökmüş kedi gibi duruyormuş.

7. Popüler kültürün gelmiş geçmiş en müstehcen ürünlerini yaratan Madonna'nın ailesinin çok çok sıkı Katolikler olduğunu söylesek? :)

Baskılar ters tepiyor işte!

8. Jessica Alba da dindar ailede büyüdü; lakin bu onda ters tepmedi. Alba hala dindar biri, çocuklarına da bu yönde bir eğitim veriyor.

9. Hugh Laurie de aşırı dindar bir babanın, sırf bu yüzden dinden soğumuş oğlu...

Babası kendi inançlarını ailesine dayatmaya çalışır, fazlaca radikalleşirmiş. Laurie, dine yakın olmamasını babasının bu aşırı tavırlarına bağlıyor.

10. Justin Bieber aşırı dindar bir anne tarafından yetiştirildi; kendisi de buna uygun yaşamasa da hala koyu bir Hristiyan.

Çocuğunu tek başına yetiştirmek zorunda kalan anne, Justin'e onun babasının Tanrı olduğunu söylermiş hatta... Yaa yaa!

11. Brad Pitt'in ailesi baya dindar! Hatta bu yüzden annesi ve Angelina Jolie'nin arası da açıkmış...

Çocuklarını dindar bir şekilde yetiştirmelerini isteyen büyükanne ve büyükbaba, Jolie'nin sert tepkisine maruz kalmışlar. Brad Pitt kendini militan bir ateist olarak tanımlasa da, ailesinin bu tarz söylemlerini hoşgörüyle karşılıyormuş.

12. Selena Gomez de çekirdekten yetişme bir Katolik... Lakin yaşantısı Katolik cemaati tarafından pek tasvip edilmiyor.

Gerçi gösteri dünyasındaki bir kızcağızın nasıl yaşamasını bekliyorlar ki zaten?! Selena hala Katolik olduğunu iddia ediyor, lakin kimsenin nasıl yaşaması gerektiğini söylemesine de müsaade etmiyor.

13. Nicole Scherzinger'in dedesi bir rahipti!

Kiliseye çok çok bağlı bir şekilde büyüdü. Müzik dünyasına atılınca çektiği seksi klipler ve kıyafetleri sebebiyle ailesinden çok sert tepki gördü. Lakin sonradan giyim kuşama biraz ölçü getirince ailesiyle arayı düzeltti. Hala sağlam bir Katolik olduğunu dile getiriyor.

14. Gerard Butler sonradan yola gelenlerden...

İrlandalı sıkı Katolik bir ailenin çoğu olarak dünyaya geldi. Dindar olarak yetiştirildi. Baskılar ters tepki, ateist oldu. Geçtiğimiz yıllarda ise yeniden dine döndü. Huzuru dinde bulduğunu iddia ediyor.

15. Jim Carrey'in ailesi hem dini anlamda, hem maddi anlamda, hem de geleneksel açıdan çok çok sertti.

Kısıtlı para, yetersiz imkanlar, yobazlığa varan bir dindarlık... Carrey başarılı kariyeriyle kendisini de ailesini de kurtardı. Fakat yaşayış ve inanç anlamında farklı bir tarafa yöneldi. Carrey pek çok spiritüel inanışa yöneldi, politik fikirlerini de sık sık değiştirdi. Aktivist yönü her zaman vardı. Şimdilerde 55 yaşına gelen Carrey ise bu tarz meseleler hakkında pek konuşmamayı tercih ediyor.

16. Jimmy Fallon ciddi ciddi rahip olmayı düşünüyordu.

Bir Roman Katolik aile çocuğu da burada işte! :)

Jimmy Fallon dindar ailesiyle yaşarken hayatını kiliseye adamayı ve bir rahip olmayı planlıyordu. Sonrasında biraz tahmininden farklı şeyler yaşamış olmalı ki kariyeri şu an olduğu yere geldi.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
bayarea-cocuu

James hetfield en büyük örneği.Annesi tedavi reddederek ölmüş ve Metallica ile 1988e kadar oldukca orjinal ve agresif parçalar yapmışlardır.

portlekgoz

Anne Hathaway candır be ve Anjelina, Madonna, Jimmy, Jim, Huhg seviliyorsunuz kardeşlerim

gzm-ynklr

Jimmy Fallon,Amber Heard,Jim Carrey,Madonna, Anne Hathaway ,Jack Nicholson, Hugh Laurie, ve Angelina Jolie'ye bayılıyorum.

kuzuukuzuu

Jim Carrey'in 55 olduğunu hatırlayınca hüzünlendim...

h-k

Jessica Alba bana baya soğuk geliyor 😑

Görüş Bildir