Mucize Bebek Ayda'nın Taburcu Olurken Çekilen Görüntüsü Size de Pek Çok Şeyi Sorgulatacak

1.4bPAYLAŞIM

Yüzlerce sayfalık roman gücünde; gerçekleri, halimizi yüzümüze tokat gibi çarpan bir Türkiye karesi...

İzmir Depremi'nden tam 91 saat sonra Rıza Bey Apartmanı'nın enkazından mucizevi bir şekilde kurtulan 4 yaşındaki Ayda dünya gündemine bomba gibi düşmüştü...

Gazeteciler, muhabirler en iyi görüntüyü almak için birbirini ezdi, arama kurtarma ekipleri sedye taşıma yarışına girdi ve herkes küçük mucizeye odaklandı.

Ayda'nın çıkar çıkmaz ilk isteği de köfte ayran olmuştu.

Ve bir de ne yazık ki enkaz altından sağ çıkamayan annesi...

Bu istek tüm Türkiye'yi derinden yaraladı. Bir köfteci zinciri ona ömür boyu köfte sözü verdi.

Ayda ile ilgili yerli yersiz paylaşımlar yapıldı. Pek çok kişi ona destek oldu. Eğitim masrafları, diğer masrafları karşılandı.

Tabii reklam ve ticari kaygı meseleleri de epey tartışıldı.

Siyasiler, ünlüler, şirketler... Kısaca herkes Ayda için ne yapabiliriz sırasına girmişti kısa süre içinde...

O artık tüm Türkiye'nin küçük kızı olmuştu.

Ve Aydacık sağ salim taburcu oldu ama onun enkaz altında geçirdiği süreden daha kısa zamanda unuttuk onu...

Ayda babasının kucağında böyle taburcu edildi.

Hastane bahçesinden ise ne kadar çabuk unuttuğumuzu gösteren bu görüntü kaldı.

Bu yürek burkan görüntü hakkında hislerimize tercüman olanlar da oldu elbette.

👇

👇

👇

👇

İleride dimdik yürüyebildiğin, kimseye muhtaç kalmayacağın mutlu bir ömrün olsun Ayda. Bize bakma. Biz unutuyoruz...

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
selaminko

Adamın eşi ölmüş, çocuğu zor kurtulmuş, hastaneden çıkarken de dostlarının yanında olduğunu ifade etmiş. daha neyin kavgasındayız? önemli olan bundan sonrasında. o söz verenlerin sözlerini tutmasında. Allah babaya da ayda ya da geri kalan tüm akrabalarına da sabır ve güç versin.

paladin61

vicdanı ölmüş en iyiyi hep kendi bilen zalim bir millete dönüşmüş zavallı insanlar!!! Adamın Evi yıkılmış, ocağı sönmüş... geriye tek tesellisi kızı kalmış... acısını bile henüz yaşayamamış... kızının ''baba Annem nerede'' sorularına ne diyeceğini dahi düşünüyor olabilecek bir adam. İzmirde hava 17-18-20 derece civarıdır diye düşünüyorum. yoğun bakım odaları genelde soğuk tutulur. çocuğun ayAklarının yalın olduğuna takmış insan MÜSVEDDELERİ... ADAMIN RUH HALİ NORMAL Mİ? SİZ MANYAK MISINIZ?

huseyin-balkaya1

Bu kez şovunu sen yapmışsın Onedio :):)

beson

Sağdan soldan gördüklerinizi kopyala yapıştır yapmayın. Orada biran evvel çocuğunu normal yaşantıya sokmaya çalışan bir baba var. Pesinde basın var. Çorabı eksik kalmış ne olmuş. Unuttuysa ne olmuş? Peşindekileri göreceğine ayağı üşütsün, yeter ki uyanmasın diye hemen acele ile çıktı belki. Canavar gibi pesine düşen kameralardan korkmasın diye çocuğunu korumaya çalışıyor. Konuşmak istemiyor ve hala takip ediyorlar. Uyuyan bir çocuk var kucağında takip ediyorlar. Arabasına biniyor hala görüntü almaya çalışıyorlar. Ne bekliyordunuz. Söz veren herkes ordu gibi yolculasın mı arabasına kadar. Vaatleri anında önüne mi sersinler. Orada olabildiğince bçocuğuna normal bir hayat vermeye çalışan bir baba var. Ne demek kimsesi yok mu? devamı yorumda..

beson

Virüs var, hastaneye mi doluşsunlar. Yasta olan bir aile var. Ağabeyine o anda bakan insanlar var. Ne demek evleri yok nereye gidiyorlar. Kafayı mı yediniz. Belki akrabaya, belki de otele size ne. O kızın bir de babası var. Ağabeyi var. Hayati bitmedi. Babasına kendisini yetersiz hissettirecek şeyler yazmayın. Annesinin son mirası olan koruma sayesinde aldığı her nefes ile babası, ağabeyi, halası, teyzesi, dayısı, amcası kimi varsa güzel bir hayati olacak. Çok güçlü bir kız o tıpkı annesi gibi. Zaten kolay olmayacak ileride bunları görmesin birde. Köstek olmayın, destek olun bir şey olacaksanız illa. Kaldırın resimleri videoları. Bu insanlar üzerinden sırf hit almak için artık haber yapmayın. Bırakın. Rahat bir nefes alsınlar.

narrutoo

Abi çorapsız ve kucakta demişsiniz de, babası kucağına almış arabaya götürüyor, çorap giydirmemiş çocuğa, önceki fotolarında çorap var.. Bir yakınlarının sağlam olan bir evine gidiyordur yani, ne olması gerekiyordu anlayamadım.

Görüş Bildir