Modellik Dünyasındaki Algıları Tamamen Yerle Bir Eden Kadın: Stefania Ferrario

-
2 dakikada okuyabilirsiniz

Sizi bugün öylesine hoş ve güzel bir kadınla tanıştıracağız ki eminiz gözleriniz kamaşacak. Üstelik bu kadın sadece güzelliğiyle değil, modellik dünyasının alışılagelmiş algılarını yerle bir etmeye çalışan bir aktivist olarak da oldukça dikkat çekici.

Stefania Ferrario henüz 23 yaşında genç bir model.

1.73 cm boyundaki bu güzel ve alımlı kadın Avustralyalı.

Muhteşem fiziğiyle karşımıza çıkan bu kadın, modellik denilince akla gelen tüm basma kalıp düşünceleri yerle bir etmeyi kendine görev edinmiş.

"Büyük beden" diye tabir edilen modeller gün geçtikçe daha da popüler olmakta.

Bu popülerlikte, modellerin cazibesinin, vücutlarını korkusuzca ve güvenle sergileyişlerinin ve nihayet insanların fazla zayıflığın sağlıksızlığını fark edişinin payı var elbette.

Ya da modellik dünyası yolun sonuna gelmiştir ve artık alışılagelmiş modellere göre daha geniş insanları kötü bir şekilde ayrıştırmaktan vazgeçmiştir belki.

Model dediğin "ince" olur algısının silip süpürdüğü bu dünyada "büyük beden" olarak yaftalanmak oldukça rahatsız edici.

Stefania ise bunu gerçeklik dışı buluyor ve bu yaftalamaya karşı direniyor.

Çoğunlukla iç çamaşırı modelliği yapan Stefania, vücudunun olanca güzelliğini gözler önüne sermekten çekinmiyor.

Bu fotoğraflarını ise Instagram hesabında #droptheplus etiketiyle paylaşıyor.

Bu etiket vücutlarımız ile barışık olmamız gerektiğine inanan bir grup aktiviste ait.

Farklı vücut ölçüleri konusunda daha açık fikirli ve kucaklayıcı olunması gerektiğine inanıyorlar. Ayrıca kime ve neye göre büyük beden?

“Ben bir modelim. Ne yazık ki bu piyasada ortalamanın üzerinde olduğunuzda ‘büyük beden' yaftası yiyorsunuz. Bu yaftanın bir modelin başarısının önündeki engel olduğunu düşünüyorum.” diyor Stefania.

"Büyük beden değilim sadece modelim" diye de ekliyor.

Son olarak belirtelim; Stefania sadece "büyük beden" yaftalamasına karşı çıkmıyor. Ayrıca kanser hastalarına dikkat çekebilmek için saçlarını da kazıtmış ve birçok yardım kuruluşuyla ortak çalışmalar yürütüyor.

Biz de modellik dünyasının tabularını yıkmak için verdiği mücadeleden dolayı kendisini tebrik ediyoruz.

Umuyoruz Stefania gibi kadınlar artar ve bu sağlıksız zayıflık takıntısı son bulur. Biz de böylesine güzel kadınları daha çok görürüz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
birinci-tekil-birey

Bu kızcağız büyük bedenmiş mi? Bence gayet normal. Ya da gözümüz alışkın. Zira viktorya sikrıt mankenleri de hastalıklı gibi. Bi deri bi kemik :)

kawashima

Yüzünü marilyn monroe ya benzettim birasçık (・∀・)

harun-akkoyun1

İşte benim tipim ideal kilo ve ölçülerde bu kadına şişman diyen anoreksiyacılara Allah akıl fikir şifa versin benden uzak olsunlar

okabe-rintarou

çok hoj bence ^^

ezgisen

ben modelleri anlamıyorum. kimse giydiği kıyafete bakmıyor ki. açtıkları göt ve meme ye fiziksel hatlara bakıyor. yani kısaca model kıyafetleri göstermek yerine kendini gösteriyor.. anlam veremiyorum

ezgisen

kendi söylediğin ile tezat yaşıyorsun...Tabi erkek iç çamaşırları ve mayolar bu kategorinin biraz dışında kalıyor. neden?

ezgisen

seks yapma düşüncesi diyorsun demek ki beden ile alakalı yine.. iç çamaşırı ile seks yapmayı düşünmüyorsun sonuç olarak. ve o kişi ile yapamayacağın için o bedeni direk sevgilin olarak düşünmeye başlıyosun. burda anlatamıyorum ki neyse.. sağlıcakla kalın.

FACEBOOK YORUMLARI

Başlıklar

InstagramKanserkadınlar
Görüş Bildir