Misafirlik Esnasında İnsanın İçine Doğru Şişmesine Sebep Olan Cins Cins 13 Durum

2.4bPAYLAŞIM

Misafirlik olgusuna bizim kadar kıymet veren bir millet daha yoktur büyük ihtimalle. O kadar çok anlam yüklüyoruz ki bu işe, neredeyse hayatımızın önemli bir bölümünü kapsıyor. Misafirliklerde yaşanan hoş durumlar dışında bir de oldukça gerilimli, anlamsız ve sürükleyici anlar var. Gelin bakalım bunlar nelermiş...

1. Selamlaşma esnasında karşı tarafın yanak nahiyesine denk getirme hamlesini doğru bir zamanlama ile yapmak

Misafirliğin ilk gerilimlerinden biridir. Yanlışlıkla french kiss yapan akrabalar, hep zamanlama kurbanlarıdırlar. Bu yüzden sakin davranıp karşı tarafın hamlesini beklemek iyi bir fikir olabilir.

2. Hal hatır sorarken tur bindirip diğer bireye yönelme çıkmazına düşmek

Bunu en güzel şöyle anlatırız: 

-Nasılsın Arif Abi?

-Çok şükür sağlığına duacıyız

-Sen nasılsın yenge?

-Hamdolsun

-Peki sen nasılsın Şükran?

-....... (bitmez)

3. Konuşulacak konu sıkıntısına düşünce evin küçük çocuğunu halının üstünde oynatmak

Bu çocuklar hiç farkında değiller ama baya bir hayat kurtarıyorlar. Sohbet akmıyor mu? Ortam nanemolla mı? Hemen çağır Eymen Can'ı, iki göbek atsın, gönüller şenlensin.

4. Tuvalet kullanımı sırasında ortamı terk etmeyen bir çıktı ile mücadele etmek

Bana kalırsa bir insanın hayatında verebileceği en büyük sınavlardan birisi budur. Her zaman sözünüzü dinleyip size bye bye diyen parçanız, misafirlikteyken asla vedalaşmak istemez. Çık işin içinden çıkabilirsen...

5. Umduğunu değil bulduğunu yerken ayıp olmaması için mücadele etmek ama ruhunu da bedenden ayırmak

www.inploid.com

Ev sahibine göre çok spesiyal olan bir yemek, sizin hiç tercih etmeyeceğiniz bir şey olabilir. Böyle durumlarda "Midem biraz rahatsız" diyerek yırtmak en mantıklısı.

6. Lafın bir şekilde siyasete gelmesi sonucu konuyu "Hepsi Amerika'nın oyununa" bağlamak

En güzeli. Yoksa tatlı başlayan sohbet her zaman tatlı bitmeyebilir. Haklı olun, olmayın fark etmez. Mümkün olduğunca başka ülkeler üzerinden sohbeti düz bir zemine getirirseniz bu iş de tertemiz sonuçlanacaktır.

7. Ev sahibinin kendi zevkine göre oluşturulan misafir terliği kreasyonundan en tuhafının ayağınızın önüne konması

İnsan misafirlikte yiyeceği yemeği seçemediği gibi, giyeceği terliği de seçemiyor. Salonda geçtiğiniz ilk 15 dakika gözleriniz sürekli ayaklarınıza takılacak ama bu da geçecek...

8. Her hafta seyrettiğiniz dizinin tam da o güne denk gelmesi sonucu bir türlü o kanalı açtıramamak

Bunu söyleyenler olduğu gibi utanıp söylemeyenler de var. E çünkü demezler mi adama "Sen buraya televizyon seyretmeye mi geldin?" diye... Diyebilirler!

9. Ev sahibinin "Ölümü öp" ısrarı sonucu sayılamayacak kadar çay tüketmek

Çay bizde çok önemli biliyorsunuz. Bir içecekten çok bir kültür meselesi. Misafir çay içmeyince, ev sahibi onun iyi vakit geçirmediğini düşünüyor. Böyle olunca da ayıp olmasın diye demliklerce çay içiliyor.

10. Sofrayı toplamak konusunda ev sahibine yarım etmekle etmemek arasında gidip gelmek

Bazıları gerçekten de mutfağına girilmesinden hiç hoşlanmıyor. O yüzden sofrayı da kendileri toplamak istiyorlar. Ama bu da bir nezaket kuralı sonuçta. Hiç toplamasan bu sefer de "Hayvan gibi yedi içti, bi kalkıp yardım etmedi" derler. Valla çok zor...

11. Ev sahibinin, bür türlü gitmeyen misafiri, uykusu gelmiş taklidi sayesinde evden postalaması

Bu da ev sahibinin yaşadığı bir gerginlik türü. Ne zaman kalkacağını bilmek çok önemli. Örneğin genellikle meyve ikramından sonra izin isteyip eve gitmek lazım. Yok, bazıları bunu da anlamıyo.

12. Misafirleri yolcu ettikten sonra ev sahibinin kapıyı kapatma zamanlamasını iyi seçmesi

Allahım, bunlar nasıl işler? Biz bu kadar alıngan bir millet miyiz acaba diye düşünmeden edemiyor insan. Saniye farkıyla o kapı biraz erken kapansın, bakın bakalım bir daha size geliyorlar mı!

13. Giden misafire bir de pencereden el sallayıp muhabbeti anlamsız şekilde devam ettirmek

"Şükraaann. 5 numara orlon unutma. Arif Abi o dediğim merhemden al mutlaka bak. Hadi... Hadi selametle....Hadi...." (Bir türlü içeri girilemiyor)

Bu içerik tamamen eğlence amaçlı üretilmiş olduğundan kullanılan görsel ve metinler haber değeri taşımamaktadır.


BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
jey

Hoşgeldin hoş bulduk aşamasında kendimi direk sağa doğru çevirip öyle yaklaşıyorum onun dışında benden rahatı gevşektir modunda sıfır sıkıntısız geçer... ama ailem öyle değil tabiki bizimkiler 5 katta oturur asansör yok her giden misafir icn te aşağıya inilir kapılardan uğurlanır;) Her gelene sofra kurulur mantığı var bir de ister yemeğe gelsin ister gelmesin, meyvesi tatlısı, sırtına minderi ayağına terliği, yatıya geldiyse belki yanında getirmez diye havlusu çamaşırı, evden çıkarken ayakkabıları çevirmeler, vs vs misafir sevilir bir de bütün bunlara rağmen hiç zahmet diye görülmez. Şimdi düşününce bunların hepsi çok ince hoş şeyler ama ben yapmam niye yapayım ben misafirle oturur sohbet ederim deli gibi dönmem neden çünkü ben tembelim.

kusursuzlugunkusuru

Bizi içilen çaylar da kesmez sonunda kahveye bağlarız.

herasyoi

Bir akrabamız kapılarından çıkıp iki adım atmadan çaat diye kapıyı kapatıp kitliyorlar bir de, görgüsüz ayılar.

ayna-efendi

#1 yaşamamak için kafa tokuşturacaksınız

teradasjoonjae

şükür #1'i hiç yaşamadım

Görüş Bildir