Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Milliyet’te Gazeteci Kıyımı Sürüyor...

 > 
79PAYLAŞIM

Milliyet gazetesi dünden bu yana 7 gazetecinin işine son verdi. Dün deneyimli yazar Meral Tamer ile Ankara bürosundan Kemal Göktaş, Evin Demirtaş ve Sertaç Koç’u işten çıkaran gazete, bugün de Mehveş Evin, Alper İzbul ve Semra Pelek'in işine son verdi. 

Dün gazetenin kıdemli yazarlarından Meral Tamer ile Ankara bürodan Kemal Göktaş, Evin Demirtaş ve Sertaç Koç’un işlerine son verilmişti.

Başarılı haberciliğiyle dikkat çeken deneyimli muhabir Kemal Göktaş kararı Twitter hesabından şöyle duyurmuştu:

“Milliyet Gazetesi bugün Ankara Büro’dan beni, Evin Demirtaş ve Sertaç Koç’u işten attı. Herkes “hayırlısı olsun” dedi. Ben de öyle diyeyim..”

"Boyun eğmek yok, yazmaya devam!"

Milliyet gazetesi, bugün de gazeteci Mehveş Evin ve Alper İzbul'un işine son verdi.  

Evin kararı Twitter adresinden duyurarak, “Milliyet gazetesinden çıkarıldım. Sebebini henüz bilmiyorum. Boyun eğmek yok, yazmaya devam!” yorumunu yaptı.

Lice ve Silvan'da yaşanan olayları takip etmek için Diyarbakır'a giden gazeteciler arasında yer alan Evin, dün kentte protesto nedeniyle kapalı olan kepenklerin fotoğraflarını çekmek isterken polislerce engellenmişti. Polisin fotoğraflarını silmesine itiraz eden Evin, gözaltına alınmak istenmişti. 

Mehveş Evin'in Milliyet'te yayımlanmayan Silopi izlenimleri için tıklayınız

Alper İzbul: "Hayırlısı olsun..."

Gazete, editörlerinden Alper İzbul da haberi Twitter hesabından duyurdu.

Milliyet'in işine son verdiği gazetecilerden Semra Pelek de, “Milliyet gazetesi tarafından işten çıkarıldım. Benim için çok iyi oldu.” diye yazdı.

Milliyet gazetesi, kısa bir süre önce de  Suruç Katliamı sonrası isim vermeden Erdoğan'ı sorumlu tutan  Tweetler'inden dolayı Ahmet Kadri Gürsel ile yollarını ayırmıştı. 

Gazete, Gürsel'in yaptığı yorumların gazetecinin etik kurallarıyla bağdaşmadığı ve grubun yayıncılık anlayışı ile de "ters" düştüğünü duyurmuştu.

Twitter'dan tepkiler...

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Dio İçerik Altı Banner
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir