Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Milli Şehit Boğazlıyan Kaymakamı Mehmet Kemal Bey'in Bu Üzücü Hikayesini Okumalısınız!

491PAYLAŞIM

Twitter'da CON SINOV adlı kullanıcının, 10 Nisan 1919'da idam edilen Boğazlıyan Kaymakamı Mehmet Kemal Bey'i anlattığı, günün anlam ve önemini belirten bu flood'u okumalısınız.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
kasar_yaza

Batı'ya yaranmak için, sözde Ermeni Soykırımı'nı kabul edenlere okutun bu Flood'u. Ayrıca şu başlıklara biraz dikkat edin. Virgül diye bir imla aracı var. "Milli Şehit Boğazlıyan Kaymakamı Mehmet Kemal Bey'in Bu Üzücü Hikayesini Okumalısınız!" buradan 7-8 farklı anlam çıkıyor. Biraz dikkat.

emrullahabi

Toprak parçasını vatan yapan işte bu büyük idealler ve inançlardır. Bu idealleri ve inançları yaşattığımız sürece, milletimiz daha çok kahraman çıkarır.

deli-sabit

Yozgat, şaşırtmadı.. Çapanoğlu İsyanı'nı ve Mustafa Kemal'e tutumlarını okuyunuz, anlarsınız. Dış düşmanlardan daha tehlikeli olan içerideki hainlerdir; çünkü bunlar sürekli olarak dış güçleri beslemeye, azdırmaya devam ederler.

nilay-asutay

Yozgat halkıyla ne alakası var şimdi bu içeriğin??

deli-sabit

Sadece Yozgat değil, o dönemde sırf çıkarları uğruna, düşman kuvvetlere şirin görünmek için veya bile isteye kendi vatan evlâdını kolluk kuvvetlerine teslim eden, masumluğuna değil suçluluğuna şahitlik yapan İstanbul ahalisi de suçludur. Menemen Olayı' nda Kubilay'a sahip çıkmayan, onu yobazların kör bıçağından kurtarmayan Menemen ahalisi de suçludur.

nebusimdi

Yaralı Payitaht İstanbul'un İşgali Mümin Yıldıztaş Okuyunuz okutunuz.

jogabonito

Şerefini satan bir devletin ayakta kalamayacağı açıktır. Bugün osmanlıcılık oynayanlar bilmelidir ki Mustafa Kemal olmazdı Enver Paşa, Kazım Karabekir veya bir başkası olurdu ama yine osmanlı yıkılmaya mahkumdu.

Görüş Bildir