Milli Savunma Bakanlığı: İdlib'de 2 Asker Şehit Oldu

 > 
39PAYLAŞIM

Milli Savunma Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada "İdlib bölgesindeki unsurlarımıza yapılan hava saldırısı sonucu 2 kahraman silah arkadaşımız şehit olmuş, 5 silah arkadaşımız da yaralanmıştır." denildi.

MSB'nin açıklamasında şu ifadeler kullanıldı:

"Ateşkesi sağlamak üzere İdlib bölgesinde bulunan unsurlarımıza yapılan hava saldırısı sonucu 2 kahraman silah arkadaşımız şehit olmuş, 5 kahraman silah arkadaşımız yaralanmıştır. Belirlenen hedefler ateş altına alınmış, alınmaya devam edilmektedir. Bugüne kadar olduğu gibi şehitlerimizin kanı yerde bırakılmamış, bundan sonra da bırakılmayacaktır. Hayatını kaybeden aziz şehitlerimize Allah’tan rahmet, kederli ailelerine, TSK ile asil milletimize başsağlığı ve sabır, yaralı personelimiz için de acil şifalar dileriz."

​'50'den fazla rejim unsuru imha edildi'

"İdlib bölgesindeki çeşitli kaynaklardan alınan son bilgilere göre; 50’den fazla Rejim unsuru, 5 tank, 2 zırhlı personel taşıyıcı, 2 silahlı pikap, 1 obüsün imha edildiği öğrenilmiştir."

Daha önce İdlib'de aralarında sivil personellerin de bulunduğu 13 şehit verilmişti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan İdlib'deki Saldırıda Şehit Sayısının 8'e Yükseldiğini Açıkladı - onedio.com
Cumhurbaşkanı Erdoğan İdlib'deki Saldırıda Şehit Sayısının 8'e Yükseldiğini Açıkladı - onedio.com
Milli Savunma Bakanlığı: 'İdlib'de Rejim Güçlerinin Saldırısı Sonucu 5 Asker Şehit Oldu, 5 Asker Yaralandı' - onedio.com
Milli Savunma Bakanlığı: 'İdlib'de Rejim Güçlerinin Saldırısı Sonucu 5 Asker Şehit Oldu, 5 Asker Yaralandı' - onedio.com

Fahrettin Altun: Devletimiz şehitlerimizin kanını yerde bırakmayacaktır

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, İdlib'de iki askerin şehit olmasının ardından Twitter'dan bir paylaşım yaptı.

"İdlib’te barışı temin etmek, insani yardım faaliyetlerini yönetmek üzere bulunan askerlerimize Rejim tarafından gerçekleştirilen saldırıda 2 askerimiz şehit olmuş, 5 askerimiz yaralanmıştır." paylaşımı yapan Altun, "Suriye'yi kana açık hale getiren kim varsa hesap verecektir" ifadelerini kullandı.

Kemal Kılıçdaroğlu: Milletimizin başı sağ olsun!

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu Twitter hesabından verdiği mesajında;
"İdlib bölgesindeki unsurlarımıza yapılan hava saldırısı sonucu şehit olan askerlerimize Allah’tan rahmet, ailelerine başsağlığı ve sabır, yaralı askerlerimize acil şifalar diliyorum. Milletimizin başı sağ olsun!" ifadelerini kullandı.

Türkiye'den Suriye'ye İdlib'den çekilmesi için 10 gün süre

Türkiye'nin Birleşmiş Milletler (BM) Daimi Temsilcisi Feridun Sinirlioğlu,  BM Güvenlik Konseyinde yaptığı konuşmada "Türkiye (İdlib'de) tehdit teşkil eden tüm hedefleri vuracak. Askerimizi geri çekmeyeceğiz ve gözlem noktalarından geri çekilmeyeceğiz. Ay sonuna kadar mevcut pozisyonlarından çekilmesi gereken rejimdir." dedi.

YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir