Görüş Bildir
Haberler
Milli Eğitim Bakanı Özer: 'Yüz Yüze Eğitime Katılım Zorunlu'

Milli Eğitim Bakanı Özer: 'Yüz Yüze Eğitime Katılım Zorunlu'

Batuhan
06.09.2021 - 08:44

18 milyonu aşkın öğrenci ve 1 milyon 130 bin öğretmen bugün okulun ilk günü için ders başı yaparken, öğrenci ve velilerin aklına takılan soruları Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer cevapladı. Bakan Özer okullardaki önlemleri anlattı, velilere “Yüz yüze eğitime katılım zorunlu” dedi.

İçeriğin Devamı Aşağıda

Türkiye genelinde Kovid-19 tedbirleri alınarak hazırlıkların tamamlandığı okullarda bugünden itibaren haftada beş gün yüz yüze eğitime başladı.

Hürriyet’ten Nuran Çakmakçı’ya konuşan Özer’in yüz yüze eğitimle ilgili sorulara verdiği yanıtlar şöyle:

Öğrenci devamlılığı zorunlu mu?

Öğrenci devamlılığı zorunlu mu?

Yüz yüze eğitime katılım zorunlu olacak. Ancak yönetmelikte tanımlı mazereti olanlar, Sağlık Bakanlığı e-nabız sistemindeki kronik hastalıklar listesinde yer alan hastalığa ait raporu olan öğrenciler ve KovId-19 tanılı veya temaslı olan öğrencilerimiz okula gelmeden EBA-TV ve dijital platformlar üzerinden derslerini takip edebilecekler.

Mazeret kapsamına neler girecek?

Mazeret kapsamına neler girecek?

Evden çıkması sağlığı açısından risk oluşturan ve buna dair sağlık kurulu raporu bulunan özel eğitim ihtiyacı olan öğrencilere rehberlik ve araştırma merkezlerince alınan ‘evde eğitim’ kararı doğrultusunda ders yılı boyunca il/ilçe milli eğitim müdürlüğünün planlamasıyla evde eğitim hizmeti verilecek ve bu öğrenciler mazeretli sayılacak.

Diğer taraftan Sağlık Bakanlığı e-nabız sistemindeki kronik hastalıklar listesinde yer alan hastalığa ait raporu olan öğrencilerle, Covid-19 hastası ya da temaslısı olduğu için tedavi veya karantina sürecinde olan öğrenciler de mazeretli sayılacak. Bu öğrenciler TRT EBA ve EBA dijital platformu aracılığıyla eğitime evde devam edecek.

Öğrenciler için aşı veya PCR zorunluluğu var mı?

Öğrenciler için aşı veya PCR zorunluluğu var mı?

Öğrencilerimiz için aşı veya PCR zorunluluğu yok. Şu anda odağımız öğrencilerimizin temasta olacağı öğretmen ve diğer personelimiz.

Öğretmen ve diğer çalışanlar

Öğretmen ve diğer personelimiz için aşı zorunluluğu yok. Ancak aşı olmayanlar haftada iki kez PCR yaptırmak zorunda.

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
25
11
8
1
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
Sadolatte

Muhtemelen olan olayı söyleyeyim. Ziya Selçuk vaka sayıları artışı ve yeni varyantler doğrultusunda yüz yüze eğitim istemedi. İlk 12 sınıflık eğitimin gelme ... Devamını Gör

Sadolatte

Bu arada sakın vakalar artsın gibi bir beklentim olduğunu düşünmeyin. Benim anlatmak istediğim okula gitmesi gereken çocukların ve öğretmenlerin en az %80 or... Devamını Gör