Görüş Bildir
Haberler
Milli Eğitim Bakanı Özer Duyurdu: 198 Derslikte Yüz Yüze Eğitime Ara Verildi

Milli Eğitim Bakanı Özer Duyurdu: 198 Derslikte Yüz Yüze Eğitime Ara Verildi

Ulaş
12.09.2021 - 21:16

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, vaka ve yakın temas nedeniyle yüz yüze eğitime ara verilen sınıf sayısını açıkladı. 850 bin dersliğin 198'inde vaka ve yakın temas nedeniyle yüz yüze eğitime ara verildiğini belirten Özer, 'Milli Eğitim Bakanlığı olarak en son kapatılacak yerlerin okullar olduğu irademiz aynen devam etmektedir' dedi.

İçeriğin Devamı Aşağıda

Bir dizi ziyaret ve toplantı için Mersin’e gelen Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, beraberinde AKP Mersin milletvekilleri Hacı Özkan ve Zeynep Gül Yılmaz ile Mersin Valiliği’ni ziyaret etti. Valilik şeref defterini imzalayan Özer, 6 Eylül’de 81 ilde yüz yüze eğitime 57 bin 108 okulda başlandığını belirtti.

Bu okullarda 850 bin dersliğin bulunduğunu ifade eden Özer, Sağlık Bakanlığı ile belirledikleri kriterler çerçevesinde tüm okullarda bu kriterlere riayet edilerek bir haftayı tamamladıklarını söyledi.

198 derslikte eğitime kovid arası...

198 derslikte eğitime kovid arası...

Özer, 850 bin dersliğin 198’inde vaka ve yakın temas nedeniyle yüz yüze eğitime ara verildiğini belirterek şunları söyledi:

'Sağlık Bakanlığı ve Bilim Kurulu ile belirlediğimiz kriterler, Kovid-19 salgınında okullarda yüz yüze eğitim devam ederken uyulması gereken kuralların çoğu, kıta Avrupa’sında, farklı ülkelerde uygulanan kurallarla büyük oranda örtüşüyor.

Bir haftalık süreçte gelinen nokta, sağlık kurallarına uyduğumuz zaman süreci ne kadar başarılı şekilde yönetebileceğimizi gösteriyor. Türkiye’de eğitim sisteminin ölçeği çok büyük.

Yaklaşık 18 milyon öğrencimiz, 1,2 milyon öğretmenimiz, 115 bin temizlik görevlimiz, 100 binin üzerinde idari personelimizin olduğu, 20 milyona yakın insanımızın yer aldığı eğitim sisteminden bahsediyoruz.'

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
39
20
8
7
3
2
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
ortalık karışık

okullar artık açık kalmalı kaç sene daha evlere kapatabiliriniz insanları 5 yıl 10 yıl bu olamayacağına göre ya herro ya merro bu saatten sonra

Bluessy

YÜzyüze eğitime harcanacak parayı online eğitime ve online eğitime ulaşıma kullanmalılarfı. Şimdi insanlar birbirine düşmanlık beslemeye başladı hasta olan y... Devamını Gör

SO_FAR_SO_GOOD

bu çocuklar hastalığı sınıfa nereden taşıyor? tabii ki velilerinden. şu veliler birazcık beynini kullansa okullarda sorun yaşanmayacak.