Milli Eğitim Bakanı: 20 Binin Üzerinde Öğretmen Alınacak

 > -

Milli Eğitim Bakanı Yılmaz, açığa alınan ve özel okullar devlete geçtikten sonraki ihtiyaç olan öğretmen sayısı kadar öğretmen alınacağını açıkladı. 

"20 binin üstünde alım yapılacak"

Sivas'ta demokrasi nöbetinde vatandaşlarla bir araya gelen Bakan İsmet Yılmaz, lisansı iptal edilen ve açığa alınan öğretmenlerin yerine bu yıl atama yapılıp yapılmayacağı sorusu üzerine, sözleşmeli ve mülakata bağlı öğretmen alımı yapılacağını belirtti.

Öğretmen alımını daha önce şubat ayı olarak açıkladıklarını ancak yeni çıkan durum üzerine bunu öne çekeceklerini dile getiren Yılmaz, "Biliyorsunuz bugüne kadar Milli Eğitim Bakanı olarak öğretmen alımımızın sözleşmeli ve mülakata bağlı olarak şubat ayında olacağını söylemiştim. Ancak yeni çıkan durum karşısında, kamu görevinden ilişiği kesilecek öğretmenlerin yerine bu yıl öğretmen alımı yapacağız. Dolayısıyla birinci husus bu. 2016 yılında sözleşmeli ve mülakatla öğretmen alacağız." diye konuştu.

Bakan Yılmaz, "Açığa alınan öğretmen sayısı artı bir de bu özel okullar devlete geçtikten sonraki ihtiyaç olan öğretmen sayısı kadar öğretmen alınacaktır. Bu da 20 binin üstünde bir rakam demektir, ilerleyen süreçte bu rakam kesinleşecektir." ifadelerini kullandı.

Cumhuriyet Tarihinin En Büyük Tasfiyesi Sürüyor - onedio.com
Cumhuriyet Tarihinin En Büyük Tasfiyesi Sürüyor - onedio.com

Yaklaşık 21 bin kişi açığa alınmıştı

Bakanlık darbe girişiminin ardından FETÖ bağlantılı olduğu gerekçesiyle yaklaşık 21 bin kişiyi açığa almış, özel kurumlarda çalışan 21 bin öğretmenin de lisansını iptal etmişti.

AA

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir