Görüş Bildir
Haberler
Milli Boksör Almanya'da Altın Madalya İçin Ringe Çıkacak

Milli Boksör Almanya'da Altın Madalya İçin Ringe Çıkacak

Enver K.
19.08.2015 - 11:59
İçeriğin Devamı Aşağıda

Türkiye şampiyonluğu bulunan milli boksör Nevzat Kesen, Almanya ile Türkiye arasında ilk kez düzenlenecek turnuvada Türk bayrağını dalgalandırmayı hedefliyor.

Çalışmalarını kendisi gibi boksör olan babası Coşkun Kesen ve ağabeyi milli sporcu Erdal Kesen nezaretinde Kamil Ocak Spor Salonu'nda sürdüren Nevzat Kesen, 10-14 Ekim'de Almanya'nın başkenti Berlin'de düzenlenecek ikili boks turnuvasında mücadele edecek.

Turnuvaya, 40 dereceyi bulan hava sıcaklığına aldırış etmeden hazırlanan 22 yaşındaki milli sporcu, ardından da milli takım seçmelerine katılacak.

Nevzat Kesen, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Gaziantep ve Türkiye'yi Almanlara karşı en iyi şekilde temsil etmeye çalışacağını söyledi.

İlk kez düzenlenecek turnuvaya Türkiye'den 10 sporcunun çağrıldığını belirten Kesen, '69 kiloda katılacağım müsabakalarda madalyamın rengi altın sarısı olacak' dedi.

Kesen, yaklaşık 10 bin kişinin izleyeceği, çok sayıda ülkenin de canlı yayınlayacağı turnuvada, kendisine destek verenlere teşekkür etti.

İçindeki memleket ve bayrak sevgisiyle müsabakalara hazırlandığını ifade eden Nevzat Kesen, 'Dışarıda 40 derece sıcak var. Antrenman temposuyla da hararet iyice yükseliyor. Ama hedeflerim var. Kaynar suda da çalışsam hedeflerime ulaşmak için mücadele edeceğim. Yüce bayrağımızı Almanya'da da dalgalandırmak istiyorum' diye konuştu.

Turnuvanın ardından milli takım seçmelerine katılacağını belirten Kesen, hedefinin 4. Türkiye şampiyonluğu olduğunu vurguladı.

Erdal Kesen de ailece boksör olduklarını anımsatarak, kendilerine destek verenlere madalya ile teşekkür edeceklerini kaydetti.

AA

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0