Millet Olarak Kendimizi Övmelere Asla Doyamadığımız 17 Efsane Özellik

-

Milletçe övündüğümüz o kadar çok şey var ki saymakla bitmez. Bunlardan bazıları gerçekten çok haklı, ne kadar övünsek az. Ama bazıları var ki artık duymaktan bıktık, o kadar gereksiz! Tanıdığınız her insandan mutlaka ve mutlaka en az bir kere bunlardan birini duyduğunuza eminiz. Buyrun isterseniz övünmekten bıkmadığımız şeyleri gözden geçirmeye...

1. "Biz Selanik göçmeniyiz" diyerek kendini Avrupa topraklarına itelemek

Herkes bi yerin göçmeni zaten. Hele dünyanın şu son durumunda kimin nereli olduğu belli değil, bunun da pek bir önemi yok. Bu arkadaşımız kendisinin Avrupalı, bizim de köylü olduğumuzu ima ederek çeşitli egolarını okşuyor. Bırakın, okşasın...

2. Rakının yanında kesinlikle su içmemek

Afiyet olsun şekerim de napalım yani? Kimisi o şekil içer, kimisi bu şekil, kimisi de öbür şekil... Herkesin popisi farklı.

3. Erkek çocuğuna amcaların ve teyzelerin huzurunda pipi göstertmek

"Bakın bizim imalatımız bu, üstelik kendisi bir erkek" diyen ebeveynlerin tercih ettiği övünme şekli. Bir çocuğun cinsiyetiyle övünmenin çok ilginç sonuçlarını isterseniz bu başlıkta tartışmayalım. Allah bağışlasın annesi, babası...

4. Yolların kaplanı olup düz vites araba kullanmak

Geç otur, puanın 5! Sanki otomatik vites kullananlar araba kullanmıyor... Bu ikili deliliği anlamak mümkün değil değerli arkadaşlar.

5. Döner ve ayranı finish çizgisine beraber sokup aynı anda bitirmek

Bu özellik diğerlerine göre biraz daha övünülesi sanki. Ne bileyim, sanki hayatta birçok şeyi başarmaktan daha güzel bir his gibi. Yine de abartmamak lazım tabi.

6. Ünlü birini dıdısının dıdısı sayesinde dolaylı olarak tanımak

Mesela diyelim ki Mahsun Kırmızıgül. Şöyle oluyor: "Ya ben onu tanıyorum ya. Bizim eski komşu vardı, Naile Abla. Onun su faturası yatırdığı yerdeki gişe memuru, bunun köylüsüymüş." O kadar yani...

7. Gümbür gümbür düğün yapıp evlenmek, üstüne bi de çocuk patlatmak!

Allah mesut bahtiyar etsin öncelikle. Sonrasında da bu işin atomu parçalamak gibi bir şey olmadığını birileri artık böyle insanlara söylesin. Evlendiysen evlendin. Çocuk da çok tatlı olmuş, Maşallah... Üfff....

8. Gittiği mekanlardan check in yapıp eşe dosta duyurmak

Gittiği yer de sanki Şanzelize... Hepimiz gidiyoruz sonuçta bu kişinin gittiği yerlere. Bir de görmeyen kalmasın bütün sosyal medya hesaplarından paylaşım yapanlar var ki imdaaaaatttt!!!

9. Kesinlikle ve kesinlikle ilaç kullanmamak

Sırf şu lafı söylemek için fırsat kollayanlar var.

-Başım çok ağrıyor ya

+Bi ağrı kesici mi içsen ki?

-BEN İLAÇ KULLANMIYORUM!!!

(Ay çok özür dileriz)

10. Lisedeyken okulun en hayvansı yaramaz sınıfında olmak

Nedense hiç kimsenin sıradan bir okul hayatı yok. Anlatılan anılara göre herkes çok haşarı, inanılmaz anarşist ve çok çılgın. Bir kişi de çıkıp demiyor ki "Ben normal bir öğrenciydim!"

11. Patavatsızlık yapıp yapıp "Ben dobra bir insanım" demek

Dobralıkla patavatsızlık arasında çok ince bir çizgi var herhalde ve o çizgiyi herkes göremiyor olsa gerek. Çünkü bu iyi bi şey mi yoksa kötü mü, daha buna bile karar verebilmiş değiliz.

12. Kesmece yaptırmadan çok iyi karpuz seçmek

Buna aslında klasik bir baba övünmesi de diyebiliriz. Eğer bir karpuz güzel çıktıysa, gün içerisinde babadan "Çok güzel karpuz seçmişim di mi? Güzel karpuz seçerim ben" cümlelerini birkaç yüz defa duymak mümkün.

13. Facebook falan öyle şeyler kullanmamak

Bunu duyan Mark Zuckerberg'in göz yaşları içerisinde Amerika'yı terk ettiği konuşuluyor, inşallah doğru değildir. :(

14. Şişe kapağını çakmak, emniyet kemeri gibi şeylerle açmak

Açacağın olmadığı durumlarda bu bir çözüm evet. Yapanı da oldukça havalı gösterdiği bir gerçek. Ancak ortamda açacak olsa bile bunu alışkanlık haline getirip açacak kullanmayan insanlar var. Sırf kendisi övülsün diye!

15. Buz gibi soğuk olduğu halde üşümediğini söylemek

Sanki üşümeyince ne oluyorsa? Sen bi zatürre ol da biraz da biz görelim.

16. Ejderha gibi acı yemek ama asla vücudunun hiçbir yerinde bir arıza yaratmaması

Arızadan kastım basur arkadaşlar, söylemeyeyim dedim ama duramadım. Ülser de olmamışsa hele övüne övüne bitiremez. Al su iç al!

17. Herkesin öyle kolay kolay keşfedemeyeceği, çok kaliteli ürünler satan peynirciye sahip olmak

Bu bir devlet sırrı, bu bir pandora'nın kutusu... Ne var bize de söylesen zalım? Ne olur biz de gidip 250 gram kaşar, 300 gram tulum peyniri alsak. Ah be peynirci, arkandan o kadar övülüyorsun ki...

Bu içerik tamamen eğlence amaçlı üretilmiş olduğundan kullanılan görsel ve metinler haber değeri taşımamaktadır.


BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
isik-izi-fatih

Selanik göçmeniyiz. E devletten baktım.

vag

İyide ilaç kullanmamakla neyin havasını atsın adam? Ağrısı dayanılmayacak kadar olsa zaten kullanır ağrı kesici. Bende kullanmıyorum ilaç zorunlu olmadıkça. Eğer bunu bile kıskanıyorsan bi psikoloğa görün bacım.

drndvrm

abla sen de zamanında orada burada check-in yapıp dağıtmadın mı sülaleye hatta çekyatta yatan dayıya bile? Bu yaptığın da övmelere doymadığın özelliğin değil mi?

mehmet-nuri1

bonus: sadece basligi okuyupta,, ayritiyi bosvermek

baris-altay1

merhaba ben 1-2-12-16

Görüş Bildir