Millet Bahçesi'nin Adını 'Atatürk Parkı' Yapan Belediye Başkanına Soruşturma

678PAYLAŞIM

AKP döneminde yapılan Millet Bahçesinin adını 100. Yıl Atatürk Parkı olarak değiştiren CHP'li Fındıklı Belediye Başkanı Ercüment Şahin'e İçişleri Bakanlığı tarafından soruşturma açıldı.

31 Mart yerel seçimlerinde AKP'den CHP'ye geçen Rize'nin Fındıklı ilçesinde Millet Bahçesi'nin adı, Belediye Meclisi kararıyla 100. Yıl Atatürk Parkı olarak değiştirilmişti. Aynı kararla Millet Kıraathanesine de Kazım Koyuncu Kültür ve Sanatevi adı verilmişti. 

Ancak Kaymakamlık Belediyenin kararını "kamu yararı yok" gerekçesiyle onaylamamıştı. Kaymakamlık parkın girişindeki tabelanın kaldırılması talimatını verince Rize Belediyesi konuyu yargıya taşımıştı.

Kaymakamlık Onay Vermemişti: Fındıklı'daki 'Atatürk Parkı' Tartışması Yargıya Taşındı - onedio.com
Kaymakamlık Onay Vermemişti: Fındıklı'daki 'Atatürk Parkı' Tartışması Yargıya Taşındı - onedio.com

İçişleri Bakanlığı soruşturma başlattı

Fındıklı Belediye Başkanı Ercüment Şahin Çervatoğlu, Millet Bahçesinin adının “100’üncü Yıl Atatürk Parkı” olarak değiştirilmesinden dolayı İçişleri Bakanlığının görevlendirdiği müfettişlerin soruşturma başlattığını belirtti.

"Demokrasi ayıbı"

Karara tepki gösteren Çervatoğlu, “Bizim yönetim anlayışımızla ilgili bir durum. İki tür belediyecilik anlayışı var. Birincisi rantçı belediyecilik, ikincisi halkçı ve toplumcu belediyecilik. Biz halkçı ve toplumcu belediyeciliğin yanındayız. Halkımızla birlikte yönetmeye çalışıyoruz. Halkla birlikte halkın taleplerini hayata geçirmeye çalışıyoruz. Ve halkın iradesi üstünde hiçbir iradenin olmadığını düşünüyorum" dedi.

Yaşananları “demokrasi ayıbı” olarak değerlendiren Çervatoğlu, “Seçilmişler hakkında sudan gerekçelerle soruşturma başlatılıyor. Ben suçluysam niye seçildim? Yasalar çerçevesinde belediyeyi yönetiyorsak elbette soruşturma açılabilir. İncelensin, biz hesaplarımızı açık tutuyoruz, yaptığımız çalışmaları açık ve şeffaf yapmaya çalışıyoruz. Sevgi kazanır, nefret değil. Nefretle bu işler olmaz” ifadelerini kullandı.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir