Görüş Bildir
Haberler
Microsoft’un Yeni Patenti Windows 10 ve Android’i Bir Araya Getiriyor

Microsoft’un Yeni Patenti Windows 10 ve Android’i Bir Araya Getiriyor

Onedio Medya
06.10.2015 - 15:03

Yeni bir telefon almanın en zor kısmı işletim sistemini seçmek oluyor. iOS, Android ve Windows Phone‘ların her birinin kendine has avantaj ve dezavantajları bulunduğundan ötürü kullanıcının kendine uyan sistemi dikkatle seçmesi gerekiyor. Microsoft’un aldığı yeni patent ise seçim derdini ortadan kaldırıyor ve tüm işletim sistemlerini bir araya getiriyor.

İçeriğin Devamı Aşağıda

Söz konusu patent ile yeni bir telefon satın alan kişi cihazı kurarken görseldeki gibi bir ekranla karşılaşıyor. Burada birkaç işletim sistemi telefona önyüklü olarak geliyor. Kullanıcılar isterse buradan birden fazla işletim sistemi yükleyerek bu sistemler arasında geçiş yapabiliyor veya istemediklerini telefondan kaldırabiliyor. Dolayısıyla teknik olarak Windows 10 ve Android‘in aynı cihazda kullanılması mümkün oluyor.

Ancak yazılım ve donanım uyumluğunun büyük önem taşıdığını düşündüğümüzde Microsoft’un bu sorunun üstesinden nasıl geleceği henüz bilinmiyor. Yalnızca patenti alınmış olan bu özelliğin hayata geçip geçmeyeceğiyle ilgili net bir bilgi de bulunmuyor.

LOG

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
5
1
0
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın