Görüş Bildir
Haberler
Meta Emlak Gururla Sunar! Metaverse Evreninde Nasıl Arazi Satın Alabileceğinizi Adım Adım Anlatıyoruz

etiket Meta Emlak Gururla Sunar! Metaverse Evreninde Nasıl Arazi Satın Alabileceğinizi Adım Adım Anlatıyoruz

Ali Aydemir
18.12.2021 - 15:00

Son dönemlerde arsa almayı düşünenlerin metaverse arazilerine yöneldiğini söylememize gerek yoktur. Bildiğiniz üzere gerçek bir arazi satın almak için izlenen yollar arazi sahibiyle birebir iletişime geçmek ya da emlakçılar aracılığıyla satın almak. Peki metaverse evreninde de reelden çok farklı olmayan bu süreç nasıl ilerliyor, merak edenler için anlatmaya başlıyoruz!

İçeriğin Devamı Aşağıda

Aslında sürecin benzer olduğuna siz de şaşıracaksınız!

İnsanlar metaverse evreninde arazi satın alıp gelir elde etmeye başladığından beri, meta arazilerin trend olduğunu bilmeyeniniz yoktur. Buralardan arazi alma eğilimi de haliyle artmış oldu. Meta veri deposundan gayrimenkul, arsa, arazi satın alırken ilgi alanınıza göre bir çok seçenek vardır. 

İşte adım adım nasıl arazi satın alacağınızın cevabı!

İlk olarak bir dijital cüzdana ihtiyacınız olacak!

srv.onedio.com

Nasıl ki paranız yoksa reel bir gayrimenkule sahip olmanız olası değilse, aynı şey sanal bir gayrimenkul için de geçerlidir. Keşke temazsız ödeme yapabileceğinizi söylüyor olsa fakat ilk adım bir dijital cüzdan oluşturmaktan geçiyor.

İşte Decentraland'da bir arsa!

İşte Decentraland'da bir arsa!

Örneğin, Decentraland'ın yaygın olarak olarak kullanılan ve  bilinen para birimi MANA, orada sanal gayrimenkul satın almak için kullanılabilir. Ancak The Sandbox gibi diğer platformlarda kullanılamaz. Ethereum'u doğrudan veya platformun para birimini değiştirmek için kullanmanıza izin verecek bazı platformlar da vardır.

Güvenlik her şeyden önce gelir!

Dijital cüzdanınız meta veri deponuzun dışında barındırılacak, sanal emlakçılığa başlamadan önce meta veri deposu hesabınıza bağlanmalıdır. Bazı platformlar, kullanmanız gereken cüzdanı önceden belirtebilir, kimileri bu konuda daha esnek olabilir. Ne yaparsanız yapın, güvenlik önlemlerine dikkat edin. Cüzdanınızı kaybetmek varlıklarınızı sonsuza kadar kaybetmek demektir.

İkinci adım: Satın alacağınız platforma karar verin!

Metaverse'de arazi satın almak söz konusu olduğunda mülkünüzü doğrudan belirli bir meta veri deposu platformundan satın alabilirsiniz. Arazileri meta veri deposu içinde satın alarak komşularınızın kim olduğunu ve yakınlarda ne tür olanakların olabileceğini görmek de dahil olmak üzere, satın aldığınız arazi konusunda  avantajlı duruma gelebilirsiniz.

İçeriğin Devamı Aşağıda

Üçüncü adım: Teklif verin.

srv.onedio.com

Bu pek de reelde yaptığımız pazarlıklara benzemiyor. Aslında çok daha pratik ve kolay, beğendiğiniz ve bütçenize uygun bir alan bulduğunuzda, üzerine tıklayıp satın almanız yeterlidir. Decentraland gibi bazı platformlarda, platform içindeki mülk için de bir teklifte bulunabilirsiniz ve mal sahibi teklifinizi kabul eder veya reddeder.

Ve son: Arazi sizindir!

Paketinizi seçtikten, cüzdanınıza para yatırdıktan ve bir fiyata karar verdikten sonra, satın al düğmesine tıklamak kelimenin tam anlamıyla gerisini tamamlar. Blockchain finansmanı sadece bir dakika sürer ve işlem, cüzdanınız için anonim bir tanımlayıcı kullanılarak kaydedilir ve artık seçtiğiniz mülkün NFT unvanına sahip olursunuz. Sahipliğiniz tamamlandı. NFT'lerinizi saklayacağınız dijital cüzdanınızı kaybetmediğiniz sürece hepsi sizin.

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
27
10
5
3
2
1
1
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın