Mert'in Katil Zanlısı Yakalandı

 > 
549PAYLAŞIM

Vali açıkladı: "Mert'in katil zanlısı ile babası tanışıyor"

Vali açıkladı: "Mert'in katil zanlısı ile babası tanışıyor"

Kars'ta kaçırılarak öldürülen 9 yaşındaki Mert Aydın'ın katil zanlısı yakalandı. İfadesinde suçunu itiraf eden şahıs tutuklanarak cezaevine gönderildi. "Hırsızlık" ve "kız kaçırma" suçlarından sabıkası olduğu belirlenen zanlının, Mert'in babasının tanıdığı bir isim olduğu öğrenildi.

Zanlı hakkında gerekli açıklamayı yapacağını ifade eden Kars Valisi Eyüp Tepe, güvenlik nedeniyle şahsın Erzurum'a gönderildiğini belirtti.

Vali Tepe konuyla ilgili şunları söyledi:

"1 haftadır Kars gündemini meşgul eden faili bugün akşam saatlerinde yakaladık. Tabi ki olayın adli boyutu vardı. İfadeler ve arkasından tutuklanması neticesinde hem failin güvenliği açısından hem ailesinin güvenliği açısından tutuklayıp Erzurum'a gönderdik. Şu an Erzurum'a varmıştır veya varmak üzeredir. Olayla ilgili detaylı açıklamayı yarın yapacağım. Yani bizim için tabi ki bir teselli. Yoksa çok da mutlu olduğumuzu söyleyemeyiz ama en azından Mert'in katilini bulduğumuz için teselli buluyoruz. Bilgiler bende var ama tabi ki failin ailesinin durumunu ve diğer faktörleri de dikkate alarak şu anda onlarla ilgili tedbirleri alıyoruz. O yüzden şu an detaylı açıklama yapmak doğrusu uygun olmaz. Sabah ben her türlü detayını sizlerle paylaşacağım. Başka gözaltı yoktur."

Vali açıkladı: "Mert'in babası ile tanışıyorlar"

Sabah saatlerinde bir açıklama daha yapan Vali Tepe, Mert Aydın’ın katil zanlısının 23 yaşındaki Aykut B. olduğunu söyledi.

Vali Tepe, zanlının "hırsızlık” ve “kız kaçırma" suçlarından sabıkasının bulunduğunu söyledi.

Tepe, "Mert'in babasıyla fail daha önceden tanışıyorlar. Aralarında alışveriş de var. Akrabalıkları yok" dedi.

Haber Mert'in yakınlarını sevindirdi

Mert Aydın'ın katil zanlısının yakalanması haberini, yakınları sevinçle karşıladı.

Mert'in yakınlarından Burhan Alibeyoğlu şunları söyledi:

"Çok mutluyum, çok sevinçliyim. Benim Mert'in bundan sonra artık huzur içinde uyuyacak. Ben hep demiştim benim Mert, huzur içinde yatmadığı sürece bende dahil olmak üzere hiç kimsede huzur bırakmayacağım dedim. Emniyet mensuplarımızın yoğun çabaları ve yoğun çalışmaları sonucu sonuca vardık. İnsanlığın yüzkarası yakalanmıştır ve Erzurum'a gönderilmiştir. Çok mutluyum. Buradan bütün Kars'a, bütün Karslıya, bize destek veren bütün Türkiye'ye, 76 milyona teşekkür ediyorum. Mert'in adına hepsine teşekkür ediyorum. Türkiye'ye ben 'Mert'in amcaları, teyzeleri' diyorum. Sizin de, hepimizin de gözü aydın olsun. Sonuçta alnımızın akıyla bu olayın içinden çıktık.

Başımız dik, alnımızın lekesini sildik. Artık Mert de huzurlu, Türkiye de huzurlu. Artık herkes çoluk çocuğunu rahatlıkla okula gönderebilir. Şimdilik böyle artık herkes rahat olsun. Mutluyuz, huzurluyuz."

Kars esnafı da katilin yakalanmasını sevinçle karşıladı. Vatandaşlar, yürekli yakan bu olayın ardından katilin yakalanmasının herkesi sevindirdiğini belirterek, emeği geçenlere teşekkür ettiler.

DHA

Haberin Tamamı İçin:
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir