Meme Görmeye Alışın! Bebeğini Emziren Annenin Paylaşımına Gelen Çağ Dışı Yorumlar ve Kamuya Açık Alanda Emzirme Özgürlüğü

4.2bPAYLAŞIM

Bir kadının bebeğini istediği yerde doyurması çok normaldir, meme de cinsel bir organ değildir.

Beslenmenin en saf ve doğal hali olan emzirme, yaşam kaynağı olmasına rağmen hâlâ pek çok toplumda tabu olarak görülüyor...

"Meme cinsel organ mı yoksa değil mi?" tartışmaları süredursun, kadınların bebeklerini emzirmeleri ayıp olarak kabul ediliyor. Halbuki bebeğinin karnını doyurmaktan daha normal ne olabilir ki?

Ayıp olarak kabul edilen ve toplum tarafından tuhaf bakışlarla sınanan emzirme eylemi sosyal hayatta kadınlara çok büyük sıkıntılar yaşatıyor.

Mesela dışarıda yemeğini yerken acıkan bebeğini ne yapsın annesi? İlla tuvalete ya da bir yere saklanmak zorunda mı kalsın ya da bebeğini aç mı bıraksın? Ağlatıp "cıkcıkcık" sesleri arasında yemeğini yemeye devam mı etsin? Yoksa kendini tamamen izole ederek bebeğini sütten kesene kadar sokağa çıkmasın mı?

İşte tüm bunlara isyan eden bir anne kendi kişisel, istediğini yapabileceği, ona özel Instagram hesabından bebeğini emzirirken fotoğrafını paylaştı ve hissettiklerini anlattı.

Emzirme alanı olarak kullanılan tuvaletlerin hijyenik olmaması, emzirme örtülerinin hava akışında sıkıntı yaratması ve bebeği germesi ile artan sıcaklığın bu eylemi zorlaştırdığını anlattı. Emzirmenin sadece bebeğin karnını doyurmaktan ibaret olmadığını da ekledi elbette...

Paylaşımın Twitter'a tatlı bir şekilde aktarılmasıyla birlikte kadınların neler yaşadığını ortaya koyan yorumlar geldi.

Gerçekten çağ dışı yorumlar bunlar...

Yok efendim ortalık yerde sıçıyor muyuz?

Meme görmek zorunda mıyız?

Gözümüze sokma bilmem ne...

Evet, ortalık yerde sıçmıyoruz ama sıçtığımız yerde de bebeğimizi beslemek zorunda değiliz!

Meme görmeye alışın, çünkü meme cinsel bir organ değildir!

Gözünüze sokmuyoruz, aksine siz kendiniz bakışlarınızı kilitleyerek memelerimize bakıyorsunuz!

Toplumda ayıp olarak görülen bu tarz tabular anneleri sosyal hayattan uzaklaştırdığı gibi eve hapsediyor. Bu da mutsuz annelere, mutsuz çocuklara ve mutsuz ailelere yol açıyor. Bırakın Allah aşkına, iki meme gördünüz diye bu kadar saçmalayamazsınız...

Bu içerikler de ilginizi çekebilir!

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
bringmemazlum

Editör çağ dışı yorumlar demiş. O halde herkes dal daşşak gezsin dışarda. Ne kadar gerizekalıca bir içerik ve duyar kasma. İyice zırvaladınız iyice.

shevips

kendiniz sapkınsınız. bu milletin gençlerini nasıl sapkına dönüştüreceğiz diye baya kafa yakıyorsunuz. tuvalette yaptıkların bebek kadar masum değil diye mi, bebekle duyar kasarak teşhir ediyorsun vücudunu!!! bebekten önce, günde milyonlarca çift için iki insanın birlikteliği de gayet doğal bir olgu. videolarını at iddianda haklı isen derim!! sahtekar. abvsin ya. masumiyeti sapkınlığınıza alet etmeniz midemi bulandırdı.

cersecgmail.com

Bence güzel bir uygulama artması gerek. Başkasının memesini görmek inanılmaz bir deneyim...

nurulusoy13

Açık alanda bir eşarp vb ile memeyi örtüp bebeği emzirmek gayet mümkün. Neyi savunduğu belli olmayan bir konu açılmış. Ben de en yakın arkadaşım bile olsa kimsenin memesini görmek zorunda değilim. O zaman erkekler de fermuarı açık gezsin, nolcek?

garden_gnome

Bakmayin siz de. Sizin goz zevkiniz bozuluyor diye bebek bu sicakta yansın mi? Ben "sizin saclarınızi yüzünüzu dudaklarınızi görmek istemiyorum kapatın" diyor muyum? (bazısına sorarsan sac, yuz, dudak da cinsel obje olabilir).

mavi-rosa-mora

53 yaşındayım. Şimdi sağ-muhafazakar bir yapısı olan Manisa'da büyüdüm. Bebeği olan teyzeler, rahatça her yerde emzirirdi bebeğini... Kimse de manyak gibi bakmazdı. Yarım asır sonra, neden ileri gideceğinize geri gittiniz? Ne zaman bir bebeğin karın doyurmasından rahatsız olur hale geldiniz? Neden bu kadar masum bir şeyden şehvet hissedecek kadar "yoklukta" kaldınız? Niçin sağlıklı cinsellik oluşturamayacak kadar kendinizi baskıladınız da en masum şeylerden bile cinsellik çıkarır hale geldiniz? Neden kafanız çükünüzden başka bir şeye çalışmayacak kadar sakatlandı? Dünyanın en doğal, en masum hareketinden bile "tahrik" olacak kadar zavallılaştınız, neden?!

belgelerle-gercek-tarih

EN GÜZEL YORUM

Görüş Bildir