Görüş Bildir
Haberler
Melih Şabanoğlu Kimdir, Kaç Yaşındadır? Melih Şabanoğlu’nun Hayatı ve Kariyeri…

Melih Şabanoğlu Kimdir, Kaç Yaşındadır? Melih Şabanoğlu’nun Hayatı ve Kariyeri…

Galatasaray Başkan Yardımcısı Yusuf Günay ile birlikte GS TV’de açıklamalarda bulunan Melih Şabanoğlu, sosyal medyanın gündemine oturdu. Fenerbahçe’nin TFF’ye yaptığı şampiyonluk başvurusu hakkında açıklamalarda bulunan tarihçi Melih Şabanoğlu’nun hayatı ve kariyeri merak ediliyor. Peki, Melih Şabanoğlu kimdir, kaç yaşındadır? İşte Melih Şabanoğlu’nun hayatı ve kitapları…

İçeriğin Devamı Aşağıda

Melih Şabanoğlu Kimdir?

Melih Şabanoğlu Kimdir?

Melih Şabanoğlu 1961 yılında doğdu. Eğitimini Üsküdar III. Selim İlkokulu, Galatasaray Lisesi ve İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesinde tamamladı. Uzun yıllar medya, reklam ve PR sektöründe çalıştı.

Çok uzun zamandan beri Osmanlı modernleşmesi, Osmanlı döneminde modern sporların tarihi ve Galatasaray Spor Kulübü’nün ilk dönemlerinin tarihi ve Mekteb-i Sultani’nin ilk elli yılı hakkında araştırmalar yaptı. Bu kapsamda, Siyah Çoraplılar Futbol Kulübü (Black Stocking FC), Mekteb-i Sultani’de sporun gelişimi, Trablusgarp, Balkan ve Birinci Dünya savaşlarına katılan futbolcular, Galatasaray Spor Kulübü’nün kurucuları, Fenerbahçe Spor Kulübü’nün kuruluşu ve İstanbul Futbol Ligi’nin kuruluş tarihi hakkında yazıları yayınlandı. Spor tarihi hakkında TV ve radyo programları yaptı. Halen Atlas Tarih ve Atlas dergilerinin yayın kurulunda görev yapıyor.

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın