Mehmet Cengiz'in Satın Aldığı Fethi Paşa Korusu'nda Çalışma Başladı

 > -

Üsküdar'da bulunan Fethi Paşa Korusu'na halkın tepkisine rağmen  iş makineleri girdi.

Radikal'in haberine göre,İstanbul Üsküdar Sultantepe Mahallesi'nde bulunan tarihi Fethi Paşa Korusu'na iş makinaları girdi. Bir süredir bölgeye yerleştirilen iş makinalarının dün itibariyle çalışmaya başladığını söyleyen mahalle sakinleri iş makinelerinin durdurulmasını istedi.

Yetkililer: Restorasyon yapılıyor

Tepkilere rağmen iş makinelerinin çalışmaya başladığı Fethi Paşa Korusu ile ilgili konuşan yetkililer ise Hüseyin Avni Paşa Köşkü’nde restorasyon yapıldığını söyledi. Fethi Paşa Korusu’ndaki çalışmanın restorasyon amaçlı olmadığını söyleyen mahalleli ise korunun imara açılacağını iddia etti.

Ne Olmuştu?

Üsküdar Sultantepe Mahallesi'nde, İstanbul Boğazı’na hâkim noktada bulunan Fethi Paşa Korusu'nda bulunan Hüseyin Avni Paşa Köşkü Haziran 2014’te yandı. Köşkün tamamen küle dönmesine neden olan yangın sonrasında içinde 3 bin ağaç bulunan korunun müteahhit Mehmet Cengiz tarafından satın alındığı ortaya çıkmıştı.

En son Cerattepe'de gündeme gelmişti

Cengiz Holding en son Artvin Cerattepe'de çıkarılmak istenilen bakır madeniyle gündeme gelmişti. Cengiz Holding'e ait Eti Bakır şirketi bölgede maden çıkarmak için çalışmalar yürütürken hem bölge halkının hem de bir çok çevrecinin geniş tepkisiyle karşılaşmıştı. Cerattepe bölgesi dünyanın en zengin bitki örtüsüne sahip noktalarından biri olarak biliniyor.

Cengiz Holding'in sahibi işadamı Mehmet Cengiz'in adı 17-25 Aralık yolsuzluk operasyonunda ortaya çıkan tapelerle gündeme gelmişti. Ses kayıtlarında "Milletin a...koyacağız" diyen Cengiz, uzun süre kamuoyunun gündeminden düşmemişti.

Öte yandan Fethi Paşa korusunda süren çalışmalara sosyal medyadan da geniş tepki gösterildi. Bazı kullanıcılar koruluk alanda Cengiz İnşaat tarafından site yapılacağını iddia etti. 

İşte o tepkilerden bazıları:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

İstanbulİstanbul BoğazıÜsküdar
Görüş Bildir