Meclis Başkanı İsmail Kahraman'ın Yeni Odası Tepkilerin Odağında: 'Alabildiğine Cafcaflı ve Tantanalı'

 > -

TBMM Başkanlığı’nın, 26. Dönem 1. Devre için hazırlattığı ‘çalışma raporunda’ 52 metrekarelik özel halının fotoğrafları da yer aldı. Ancak eski fotoğraflarla kıyaslanan yeni makam odası eleştirilerin hedefi haline geldi.

Sözcü'den Veli Toprak'ın haberine göre yenilenen makama serilen halı, Kocaeli Hereke'de bulunan ve Meclis Milli Saraylar'a bağlı olan fabrikada tek parça olarak dokutuldu. 52 metrekare halının benzeri bulunmuyor.

Atıcı: 'Kral dairesi gibi'

CHP Mersin Milletvekili Aytuğ Atıcı, kitaptaki makamla ilgili fotoğraflar üzerine soru önergesi verdi. Atıcı, “Makam odasının yeni hali, yıllardır kullandığı sade halinden son derece şatafatlı ve kral dairelerini andıran bir görüntüye kavuşmuştur” dedi. Atıcı, şu soruları yöneltti: “TBMM Başkanı'nın makam odasındaki eşyalar yıpranmadığı halde, tavan ve duvarlar yıkılıp dökülmediği halde neden yenilenmeye ihtiyaç duyulmuştur? Yenileme işlemleri için ne kadar para harcanmıştır? Milletin Meclisi'nde yapılan bu tür harcamalar yakışık alıyor mu?”

Bir tepki de Ahmet Hakan'dan: 'Alabildiğine cümbüşlü'

Yeni makam odasına bir tepki de gazeteci Ahmet Hakan'dan geldi. Ahmet Hakan bugünkü yazısında eski ve yeni makam odalarının fotoğraflarını kullandı ve şöyle eleştirdi: 

Fotoğraftaki alabildiğine cafcaflı, alabildiğine tantanalı, alabildiğine cümbüşlü, alabildiğine altın varaklı makam odası ise...
Yeni Türkiye’nin Meclis başkanı makam odası...
Makam odalarından biri...
“Yurtta sulh, cihanda sulh” ağırbaşlılığıyla takılırken...
Diğer makam odası...
“Bir hafta içinde cuma namazını Şam’da kılacağız inşallah” diyor.

İşte makam odasının önceki ve son hali arasındaki fark…

Makam odasının yeni haline sosyal medyadan da tepkiler geldi:

Onedio Gündem'i Facebook sayfamızdan da takip edebilirsiniz 👇

Bu Haber ile İlgili Linkler

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir