Görüş Bildir
Haberler
Marko İvkoviç Davasında Karar: 1 Kişiye 25 Yıl Hapis, 6 Şüpheliye Beraat

Marko İvkoviç Davasında Karar: 1 Kişiye 25 Yıl Hapis, 6 Şüpheliye Beraat

Batuhan
19.10.2015 - 13:18

Galatasaray Live Hospital ile Kızılyıldız arasında 21 Kasım 2014'de Abdi İpekçi Spor Salonu'nda oynanan THY Avrupa Ligi maçı öncesi çıkan olayda öldürülen Sırp taraftar Marko İvkoviç'in davasında karar çıktı. Mahkeme, tutuklu sanık Kadri Aktaş'ı 'Kasten adam öldürme' suçundan 25 yıl hapis cezasına çarptırırken, tutuksuz yargılanan 6 sanık hakkında ise beraat kararı verdi.

İçeriğin Devamı Aşağıda

Bakırköy 15. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen karar duruşmasına tutuklu sanık Kadri Aktaş ile tutuksuz sanıklar Yusuf Velioğlu, Volkan Sarı, Serhan Yücel Aydoğmuş, Gökhan Yıldız, Çağatay Hız, Atakan Bodan ve maktul Marko İvkoviç'in ablası Bojana Jankelic ile tarafların avukatları katıldı.

Duruşmada söz alan müşteki Bojana Jankelic'in Avukatı Rufayi Taştan, sanıklar hakkında haksız tahrik hükmünün uygulanmamasını istedi. Sanık avukatları, müvekkillerinin suçsuz olduğunu belirterek beraatlerini istediler.

BİR SANIK 25 YIL CEZA ALDI 6 SANIK BERAAT ETTİ

BİR SANIK 25 YIL CEZA ALDI 6 SANIK BERAAT ETTİ

Ardından mahkeme karar vermek için duruşmaya ara verdi. Aradan sonra tarafları duruşma salonuna alan mahkeme, kararını sanıkların yüzüne okudu. Mahkeme, tutuklu sanık Kadri Aktaş'ı önce 'Kasten adam öldürme' suçundan müebbet, 'İyi halden' de bu cezayı 25 yıla indirdi. Mahkeme, 'Kasten adam öldürme' suçundan tutuksuz yargılanan sanıklar Yusuf Velioğlu, Volkan Sarı, Serhan Yücel Aydoğmuş, Gökhan Yıldız, Çağatay Hız, Atakan Bodan'ın ise beraatlerine karar verdi.

BOJANA JANKELİC: BEKLENTİM MÜEBBETTİ

BOJANA JANKELİC: BEKLENTİM MÜEBBETTİ

Kardeşi Marko İvkoviç'in öldürülmesi sonrası Bakırköy Adalet Sarayı'nda görülen tüm duruşmalara müşteki sıfatı ile katılan ablası Bojana Jankelic, karar sonrası basın mensuplarına kısa bir açıklama yaptı. Sanığa verilen cezanın yeterli olmadığını belirten Jankelic, 'Sadece duygularımla hareket etmiyorum, istediğim müebbet. Yanında suç iştirakinde bulunanlara da gereken cezanın verilmesini temenni ederdim. Beklentim müebbetti. Bundan sonraki aşama için avukatlarım karar verecek. Genç bir kişinin, genç bir insanın, kardeşimin, 25 yaşındaki bir kişinin hayatı, yaşam hakkı elinden alındı' dedi. Jankelic, 'Bir daha Türkiye'ye gelmeyi düşünüyor musunuz?' sorusunu ise 'Asla' diye yanıtladı.

AVUKAT TAŞTAN: KARARI TEMYİZ EDECEĞİZ

AVUKAT TAŞTAN: KARARI TEMYİZ EDECEĞİZ

Avukat Rufayi Taştan ise karardan çok memnun kalmadığını belirterek, 'Öncelikle müebbet cezasından indirim beklemiyorduk. Diğer sanıklar hakkında cezalandırılmayı bekliyorduk, o yönüyle biraz hayal kırıklığı yaşadığımızı söyleyebiliriz. Temyize gideceğiz. Ülkemizde böyle bir olayın yaşanması çok büyük talihsizlik, uluslararası camiada rezil olmuş durumdayız. Bugün Avrupa spor müsabakalarında şaibeli ülke haline geldik. Daha önce İngiliz taraftar olayında da ülkemizde böyle bir hadise yaşanmıştı. Dolayısı ile uluslararası imaj noktasında ciddi darbe almış bulunmaktayız. Tabii ailenin beklentisini tam karşılayamadı. Geride yalnız başına kalmış bir anne ve bir kız kardeş var. Kız kardeş bu hadisenin üzüntüsüyle çocuğunu kaybetti' diye konuştu.

DHA

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
10
4
2
2
2
0
0