Markette Bakıştığı Erkek Tarafından Eve Kadar Takip Edilen Kadının Evlilik Hikayesi Ortalığı Karıştırdı

511PAYLAŞIM

Şimdi sizce bu romantik bir hikaye mi yoksa tacizin daniskası mı?

Flört nerde biter, taciz nerede başlar? Senelerdir yapılan bu tartışmanın en net cevabı, istenmeyen ve rahatsız eden her tür davranışın taciz olduğu gerçeği. Aşağıda birazdan bir tweet göreceksiniz. Bugün sosyal medyanın konularından biri buydu mesela.

Eda isimli Twitter kullanıcısı, arkadaşının başından geçen "romantik" hikayeyi şöyle anlatmış ve bunu bir başarı hikayesi olarak yorumlamış.

twitter.com

İnsanların bu kısa hikaye ile ilgili tepkileri ise hiç o kadar romantik olmadı...

twitter.com
twitter.com
twitter.com
twitter.com
twitter.com
twitter.com
twitter.com
twitter.com

Eda, daha sonra gelen yorumlara şu sözlerle karşılık verdi.

twitter.com

O zaman dönüp tacizin anlamına bakmamız lazım yeniden. Fakat birisinin sizi evinize kadar takip edip ayakkabınızdan oturduğunuz yeri tespit etmesi hiç ama hiç normal değil. Bütün kadınlar bu ve buna benzer zihniyetlerle savaşırken bu güzellemeler pek de normal sayılmaz.

Vikipedi'de tacizin tanımı: "Taciz birçok kötü davranışı kapsamaktadır. Kelime hukuki bir anlamda kullanıldığı zaman tehdit edici, rahatsızlık veren ve toplum tarafından tasvip edilmeyen davranışları kasteder. İfade özgürlüğünü destekleyen toplumlar da, sadece ısrarla tekrarlanan ve doğru olmayan ifadeler hukuki anlamda taciz sayılır. Cinsel taciz, ısrarcı ve istek dışı cinsel yaklaşımlar için kullanılan terimdir. Bu tür taciz genellikle sokakta yalnız yürürken bazen de iş ortamlarında gerçekleşir ve cinsel yaklaşımları geri çevirmek mağdur kimseyi dezavantajlı bir durumda bırakabilir."

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
avci-kiz

Ya,adam niyetini yazmış evlenmişler,nolmuş ki?bilmediğim,kötü bişiye giriyosa yazın

merve-cindoruk

Bana kalırsa gerçek bir hikaye bile değil... Romantik hayaller kurup (romantiklik bu kafaya göre daha çok; kısıtlasın ve zopalasın, sonrada "bak çok kıskanıyorum seni ondan bu hallerim anlasana küçük aptaaaal" diyen bir erkek) kurduğu hayale bir de hikaye yazıp paylaşmış bence... Çünkü hep bu ilginçlikler "bi arkadaşın" başına gelir ya...

bergelmir

her gezip tozan yıllarca sevgili olan hatta aynı evde yaşayanların hikayesi mutlu mu bitiyor? aynı evde sevgililik yaşadığı adam tarafından öldürülen bile var. çok övdüğünüz modern ilişkiyi yaşayıp adam tarafından gözüne kan oturtulan kadın var. 5 yıl çıkıp evlenenler hiç boşanmıyor mu? öyle olsa batı ülkelerinde boşanma olmazdı :D

zeyzeyg

Sapığıyla evlenmeyi marifet sayıp o küçücük aklıyla bir insanla tanışıp görüşüp vakit geçirip her açıdan hayat görüşlerimiz uygun mu diye sağlıklı şekilde karar vererek evlenen kadınlara sapık muamelesi yapıyor. Yazık ya insanın hayatında tek ve yegane varlığı ve amacı vajinası mı olur, zavallı. Ne diyeyim umarım kendisine umduğu gibi hayatı boyunca karşı cins tarafından sade ve sadece bir vajina muamelesi edilir.

boyle

Çok tedirgin edici bir hareket bence adamın yaptığı, normal değil. Hoş bulduysan git yüzyüze tanışmayı dene en basitinden; eve kadar takip edip de ayakkabıya numara koymak nedir yahu!? Bunu yapan bir kadın ve erkek daha en baştan uzak durulası gelir mantıken, korkardım ben.

Görüş Bildir