Görüş Bildir
Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio'da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Manzara Fotoğrafı Nasıl Çekilir?

Anasayfa > Cool

Bir daha manzara fotoğrafları içeren güzel bir seyahat dergisine bakarken ya da David Mu-ench, Moose Peterson, Stephen Johnson , veya John Shaw gibi dijital manzara fotoğrafçılığı üstatlarının işlerini incelerken, o harika ve baş döndürücü görüntülerini yakından incelemek İçin biraz zaman ayırın. Çoğunda ortak olduğunu göreceğiniz şey, bu manzara çekimlerinin göze çarpan üç unsuru olmasıdır: (1) Bir ön plan. Bir gün batımı fotoğrafında kadraj suyun içinden başlamaz—plajdan başlar.

Burada plaj ön plandır. (2) Ortada da zeminleri vardır. Yine bir gün batımı söz konusu olduğunda, bu güneşi yansıtan bir okyanus ya da bazı durumlarda güneşin kendisi bile olabilir. Son olarak da, (3) bir arka planı vardır. Gün batımı örneğinde bu bulutlar ve gökyüzüdür. Bu üç unsurun hepsi mevcuttur, gerçekten çekici bir manzara fotoğrafı elde etmek için sizin de bunların her üçüne de gereksiniminiz olacaktır.

Kaynak: http://www.medyablog.net/manzara-foto...
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?