Görüş Bildir
Haberler
Mansur Yavaş 'Siyasete Karışmam' Dedi ve Ekledi: 'Benim Görev Alanım Ankara ve Ankaralılar'

Mansur Yavaş 'Siyasete Karışmam' Dedi ve Ekledi: 'Benim Görev Alanım Ankara ve Ankaralılar'

Batuhan
09.02.2021 - 12:39

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, “Ben rozetsiz başkanlık yapacağıma söz verdim; genel siyasete karışmadan aynı yolda yürüyorum yürümeye de devam edeceğim. Tek derdim Ankara’ya eşit bir şekilde hizmet etmektir. Benim görev alanım Ankara ve Ankaralılar. Rozetsiz başkanım sözüne sadığım” dedi.

İçeriğin Devamı Aşağıda

Ankara Büyükşehir Belediye Meclisi şubat ayı birinci birleşimi, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş'ın başkanlığında gerçekleşti.

Mecliste gündeme dair açıklamalarda bulunan Yavaş, göreve gelmeden önce de geldikten sonra da ‘rozetsiz başkanlık’ yapacağını ifade ederek, siyasi içerikli açıklamalardan kaçındığını belirtti.

"Rozetsiz başkanım sözüne sadığım"

"Rozetsiz başkanım sözüne sadığım"

Yavaş, şöyle konuştu: “Esas siyaset bizim yaptığımız değil sorumluluk gereği bu yaptığımızdan rahatsızlık duyarak sözde yıpratma faaliyeti başlatmaktır ama toplumda karşılığı çok şükür yoktur. Arkadaşlar ben rozetsiz başkanlık yapacağıma söz verdim ve genel siyasete karışmadan aynı yolda yürüyorum, yürümeye devam edeceğim. Hem bana bu görevi veren seçmenin iradesine hem de rozetsiz başkanım sözüne sadığım.”

ABB TV (Ankara Büyükşehir Belediyesi TV), sosyal medya hesapları ve YouTube kanalı üzerinden canlı olarak yayınlanan Belediye Meclis toplantısında Yavaş, konuşmasını şöyle sürdürdü: “Siyasi hiçbir davranışın içinde olmayacağım. Tek derdim Ankara'da ayrım yapmadan, eşit bir şekilde herkese hizmet etmektir. Şunu da asla kabul etmiyorum, Kabe-i Muazzam'a terbiyesizlik yapacaklar ve biz de bunu kabul edeceğiz. Hep kendinizi dindar görüyorsunuz, milleti dinsiz görüyorsunuz. Bunun için kaybedeceksiniz. Kendinizi Allah'ın yerine koymayın.'

"Benim işim görev alanım Ankara ve Ankaralılar"

"Benim işim görev alanım Ankara ve Ankaralılar"

“Benim işim görev alanım Ankara ve Ankaralılar” diyerek konuşmasına devam eden Yavaş, kentin tümüne eşit hizmet götürdüğünün altını çizerek, Mamak Belediye Başkanı Murat Köse'nin belediye bütçesinden kendisini karalamak için yaptığı harcamalara da şu sözlerle dikkat çekti: 'Arkadaşlar benden en küçük bir siyaset iması duydunuz mu? Böyle bir hadsizlik ve nezaketsizlik yaptığıma şahit oldunuz mu? Herhangi bir partinin iç işine karıştığım, onun genel başkanına laf yetiştirdiğim oldu mu? Gerçek şudur, belediyecilikte siyaset hizmet götürürken oy veren, vermeyen ayrımı yapmamaktır ama arşivler ortada. Bir gün bile elimize seçim sonuçlarını almadık. Bize Çayyolu az oy vermiş oraya kötü otobüs gönderelim, Çankaya'dan az oy geldi asfaltı geciktiren gibi saplantımız olmadı. Biz bütün Ankara’yı bir gördük, bir görmeye de devam edeceğiz. Belediye siyaseti öyle gerektiriyor diye ruh hastalığı saplantılarına kapılarak kimseyi 2. sınıf hemşehrimiz olarak da değerlendirmeyeceğiz. Gecenin geç saatlerine kadar tüm belediye başkanlarını ve tüm belediye meclis üyelerini konuşturup, belediye başkanın gece 2’den, 3’den sonra kimse dinlemeyecek taktiği kullanarak meclisi oyalayıp oyalayıp ondan sonra da Mansur Yavaş'a biz 10 milyarın hesabını ver dedik, veremedi kaçtı şeklinde sosyal medyada olsun gazetelere reklam mahiyetinde beyanat verenler kimdir? Hem siyaset yapacaksın hem de bunun maliyetini devletin, milletin sırtına bindireceksiniz. Ve bu nedenle de kamu zararına sebep olduğu için de savcılığa verilmiştir. Ucuz siyasete buralarda gerek yoktur.”

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
135
73
12
5
3
3
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın

Mansur Yavaş gel ve ülkenin cumhurbaşkanı ol yalvarırım🥺

Halil Değerli

Adayım demiyor... Yıpranmak istemiyor... Reisle kafa kafaya yarışacak tek adam.... ... 🤪😡🤪

Erim Işık

tamam canım külliye de ankara'da zaten