Görüş Bildir

etiket Mansur Yavaş'a 'Sahte Senet Suçlaması' Yapan Necmettin Kesgin Sahte Senet Düzenlemekten Tutuklandı

Anasayfa > Gündem

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’a ‘dolandırıcı’ suçlaması yapan işadamı Necmettin Kesgin sahte senet düzenlemek ve şantajdan tutuklandı.

Sözcü gazetesinden İsmail Saymaz'ın haberine göre, 31 Mart yerel seçimleri dönemi boyunca Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş'a karalama kampanyasının baş aktörü olan, iktidara yakın medya tarafından “saygın iş adamı” olarak nitelendirilen Necmettin Kesgin hakkında Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından geçtiğimiz yıl yakalama kararı çıkarılmıştı. Edinilen bilgiye göre, kesinleşmiş hapis cezaları bulunan Necmettin Kesgin kısa bir süre önce Ankara'da yakalanarak cezaevine konuldu.

6 yıl 6 ay hapis

6 yıl 6 ay hapis

Necmettin Kesgin, Mansur Yavaş'ın şikayeti üzerine sahte senet düzenlediği için resmi belgede sahtecilikten 4 yıl, şantajdan 1 yıl 3 ay ve özel hayatın gizliliğini ihlalden (yaptığı görüşmeleri izinsiz olarak görüntülü ve sesli olarak kayıt yaptığı) 1 yıl 3 ay olmak üzere toplam 6 yıl 6 ay hapis cezası almış ve bu cezası istinaf mahkemesince tescillenmişti.

Müstehcen çocuk görüntüleri bulundurmaktan da ceza almıştı

Müstehcen çocuk görüntüleri bulundurmaktan da ceza almıştı

Seçim öncesinde Mansur Yavaş’a karşı karalama kampanyasının aktörü olarak bilinen Necmettin Kesgin'in daha önceden de sahte ÖSYM belgesi düzenlemek suretiyle resmî evrakta sahtecilik suçundan 1 yıl 8 ay kesinleşmiş cezası bulunuyordu. Kesgin, “çocuklara ilişkin müstehcen görüntü bulundurmaktan” 3 yıl ceza almıştı.

Kesgin, Yavaş’ı avukatlığı döneminde 600 bin dolarlık sahte bir senedi kullanarak mükerrer tahsilat yapmakla suçlamıştı.

Kesgin'in avukatı davadan çekilmişti.

Yavaş, bu suçlamayla açılan davada beraat etmişti.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
495
203
34
14
6
5
2
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?