Maltepe'de Kavga Çıktı, Oy Sayımı Ertelendi

 > -
Abone ol

CHP eski milletvekili ve gazeteci Barış Yarkadaş'ın aktardığına göre, Maltepe İlçe Seçim Kurulu'nun oy sayım işlemini hızlandırmak istemesi üzerine AKP ve MHP'liler müdahale etti. Yarkadaş olayların büyümesi üzerine polisin müdahale ettiğini ve oy sayım işleminin de yarına ertelendiğini belirtti.

CHP eski milletvekili ve gazeteci Barış Yarkadaş, AKP'nin itirazı üzerine oyların yeniden sayıldığı Maltepe'de olaylar çıktığını aktardı. Yarkadaş Twitter hesabından yaptığı paylaşımlarda İlçe Seçim Kurulu'nun oy sayım işlemini hızlandırmak istemesi üzerine AKP ve MHP'lilerin sayım alanına topluca girerek çalışmaları durdurduğunu ifade etti.

Yarkadaş olay yerinden görüntüler de aktardı 📹

Barış Yarkadaş daha sonra gerginliğin durulduğunu belirtti.

Yarkadaş verdiği en son bilgide çıkan olayların ardından oy sayım işleminin yarına kadar ertelendiğini bildirdi.

Hükümete yakın medyada olayları CHP'lilerin çıkardığı şeklinde çıkan haberler üzerine Yarkadaş, 1. ve 2. İlçe Seçim Kurulu Başkanlarınca imzalanan ve olayın nasıl geliştiğini anlatan tutanağı paylaştı. Tutanakta olayların AKP ve MHP'lilerin müdahalesi üzerine çıktığı kaydediliyor.

Öte yandan Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç da, Genel Başkan Kılıçdaroğlu öncülüğünde olağanüstü toplantı yaptıklarını aktardı.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir