Mahir Ünal'ın Fahrettin Altun'lu Paylaşımına CHP'den Yanıt: 'Görsel Montaj, Hukuki İşlem Başlatıyoruz'

 > 
9PAYLAŞIM

AKP Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal, CHP'li Mücahit Avcı'ya ait olduğunu belirttiği bir hesaptan İletişim Başkanı Fahrettin Altun'un hedef alındığını belirtti. CHP'li Avcı, görselin montaj olduğunu belirterek Ünal hakkında hukuki işlem başlatacaklarını bildirdi. 

Twitter'ın AKP ile bağlantılı olduğunu belirttiği Türkiye'den 7 bin 340 hesabı manipülasyon yapıkları gerekçesiyle kapattığını açıklamasının yankıları sürüyor.

Twitter, AKP Gençlik Örgütlenmesiyle Bağlantılı 7.340 Hesabı Kapattığını Açıkladı - onedio.com
Twitter, AKP Gençlik Örgütlenmesiyle Bağlantılı 7.340 Hesabı Kapattığını Açıkladı - onedio.com

Twitter'ın bu işlemine AKP'nin medya ve tanıtımdan sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal tepki gösterdi. Twitter hesabından yaptığı açıklamada bu hesapların AKP ile bağlantılı olduğu iddiasının yalanlayan Ünal, ayrıca CHP'yi hedef alan bir paylaşımda bulundu.

Ünal sosyal medyadan paylaştığı ekran görüntüsünde, CHPnet adı verilen ve resmi olarak parti içi iletişim ve duyuruların paylaşıldığı sistemde CHP'de danışmanlık yapan Mücahit Avcı'nın, İletişim Başkanı Fahrettin Altun ve ailesine yönelik talimatlar verdiğini iddia etti.

Ünal'ın Twitter hesabından, “Gerçek kişiler olarak sosyal ağlarda bulunan teşkilat mensuplarımız ve kamuya açık Dijital Medya Merkezi’miz bunun en güzel ispatıdır. Çalışmalarını şeffaf yürüten merkezimizin herkese kapıları sonuna kadar açıktır. CHPnet’adı altında kapalı devre bir sistem üzerinden sosyal ağlardan nöbet usulü itibar suikasti yapanlar kurdukları linç mekanizmaları ile her türlü dezenformasyonu gerçekleştirenler Twitter’ın ilgi alanına girmiyor. Raporu hazırlayanların kimliği bu durumu açıklıyor” mesajı ile paylaştığı ekran görüntüsünde şu ifadeler yer alıyor: 

“Diktatörün sürekli yanındaki Fahrettin Altun, masadaki en zayıf ve zarar verilmesi en kolay olan kişidir. Fahrettin diktatörün yanındaki en zayıf halka son günlerde çok göz önünde, kendi içlerinde de sevilmiyor. Eşinin diktatörün ailesi ile yakın ilişkileri ve vakıflardaki yöneticilik pozisyonları ve geçmişte yapmış olduğumuz girişimler işimizi kolaylaştıracaktır. Fahrettin’ e zarar vermek direk diktatöre zarar vermek demektir.

Fahrettin’in diğerleri gibi geçmişi, ekibi ve kendisini savunacak bir potansiyeli yok. Diğerleri tarafından da hiç sevilmiyor, biraz zor duruma düşerse kendi içlerinde de Fahrettin’i bitirirler. Havuz medyasından da destek alamıyor. Bizim için Fahrettin’in gitmesi ve zarar görmesi demek diktatörü çok zora düşürmek kendi adamını harcatmak ve iktidara yürüyüşü hızlandırmak demektir. Bunun için sosyal medya en büyük destekçimiz olacaktır. Örgütlerimiz ve vekillerimiz gerekli çalışmaları yapmaktadır. Biraz daha gündeme çıkardık mı diktatör çok kısa sürede günümüzün Goebbles’ ini bitirecektir.

Bu paylaşım sadece grup liderleri ile sınırlı kalıp, paylaşılmaması güvenlik açısında önem teşkil etmektedir. Sizlerden ilgili hesapları takip ederek, destek olmanızı bekliyoruz. Katkılarınız partimiz için çok değerlidir.”

Avcı'dan yalanlama: "Paylaşılan görsel montaj"

CHP’li Mücahit Avcı ise dolaşıma sokulan görselin gerçek olmadığını belirterek, Twitter hesabından “AKP’nin Medya ve Tanıtım Başkanı @mahirunal’ın şahsımı hedef göstererek dolaşıma soktuğu montaj görsel üzerine tüm üyelerimiz gibi benim de kullandığım CHPnet sisteminin ekran görüntüsünü herkesin orjinali ve montajını mukayese edebilmesi için paylaşıyorum. Tüm hukuki haklarımı arayacağımı herkesin bilmesini isterim. Onlarca tehdit mesajı alıyorum, başıma bir şey gelirse sorumlusu Mahir Ünal’dır!” mesajını paylaştı.

CHP'li Adıgüzel: "Hukuki süreci başlatıyoruz"

AKP'li Ünal'ın paylaşımına CHP Genel Başkan Yardımcısı Onursal Adıgüzel'den de yalanlama geldi. Adıgüzel Twitter hesabından "Partimizin CHPnet sisteminde üyelerimizin bahse konu görüntüdeki gibi duyuru yayınlama yetkisi olmadığı gibi, tüm hareketlerinin de log kayıtları tutulmaktadır. Orjinal görüntüye de bakıldığında Mahir Ünal’ın paylaşımı amatörce hazırlanmış bir montajdan ibarettir!" ifadelerini kullandı.

Mücahit Avcı'nın da paylaştığı ve profilin orijinali olduğunu belirttiği görseli paylaşan Adıgüzel, "CHPnet sisteminden alındığı iddia edilen görüntünün orjinali şu şekildedir. Sahtekarlığı tüm dünyaya ifşa edilen Mahir Ünal yüzü dahi kızarmadan CHP’ye saldırarak kendi pis işlerini gizlemeye çalışmaktadır. Mahir Ünal hakkında hukuki tüm süreçleri de başlatacağımızı duyururuz" dedi.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir