Mahalle Halkı İsyan Etti: Çocuk Parkına Baz İstasyonu Kurdular

 > 
70PAYLAŞIM

İzmir'in Bornova ilçesinde bulunan Bialystok Dostluk Parkı'nın yanına kurulan baz istasyonu mahalle sakinlerinin tepkisini çekti. Baz istasyonunun çocuklarının sağlığını tehlikeye attığını söyleyen mahalle halkı, istasyonun parktan kaldırılması için imza kampanyası başlattı. 

Geçtiğimiz günlerde Bornova Atatürk Mahallesi 908. Sokak'ta bulunan Bornova Belediyesi Bialystok Dostluk Parkı'nın yanına kurulan baz istasyonu mahalle sakinlerini isyan ettirdi.

Protesto için bir araya gelen mahalle sakinleri baz istasyonunun yerleşim yerlerinden uzağa kurulması gerektiğini ve söz konusu baz istasyonunun kaldırılması için gereken her türlü mücadeleyi vereceklerini söyledi.

"Tüm yasal haklarımı kullanacağız"

Mahalleli adına açıklama yapan Nejdet Kerçek, Mehmet Akif Ersoy İlköğretim Okulu'na 100 metre, evlerine 35 metre mesafede olan Bialystok Dostluk Parkı'nın hemen yanına kurulan baz istasyonunu istemediklerini ve kaldırılması için tüm yasal haklarını kullanacaklarını söyledi. 

Baz istasyonuna izin verilmemesi için Karayolları Bölge Müdürlüğü'ne gittiklerini, Bölge Müdürlüğü'nün, kendilerini Karayolları Genel Müdürlüğü'ne yönlendirdiğini söyleyen Kerçek, şöyle konuştu:

"Biz kurumlar arasında mekik dokurken birileri baz istasyonunu dikti"

Karayolları Genel Müdürlüğü ise bizi Bilişim Daire Başkanlığı'na yönlendirdi. Biz bu kurumlar arasında mekik dokurken birileri gelip baz istasyonunu mahallemize dikti. Bize baz istasyonunun zararlı olmadığını söylüyorlar. Ancak bu istasyon her ne kadar yüksek dikilse de bölgenin arazi yapısı nedeniyle evlerimizin içinde gibi duruyor. Üstelik baz istasyonunu mahallenin çocuklarının oynadığı parkın hemen yanına kurmakla çocuklarımızın sağlığını da tehlikeye atıyorlar."

Baz istasyonunun kaldırılması için mahalleliler imza kampanyası başlattı ve ilk etapta 500'ün üzerinde imza toplandı.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir