Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Magandalar Her Yerde! 320 Milyonluk Tarih Brimham Kayaları Vandallar Tarafından Mahvedildi!

-

Gün geçtikçe yok olan bir dünyada, insanoğlu olarak sahip çıkmamız gereken değerleri her gün daha da yıpratıyoruz. İngiltere'nin göz bebeği Brimham Kayaları geçtiğimiz günlerde şaşırtıcı bir yıkımla karşı karşıya kaldı. Birkaç gencin yaptığı bu yıkım girişimi görenleri epey sinirlendirdi. Şimdi, olayın detaylarına biraz daha inelim...

Kaynak: https://www.boredpanda.com/brimham-rock-...

Brimham Kayaları 320 milyon yıl boyunca yağmur, rüzgar ve buz aşındırmalarına göğüs gererek günümüze ulaşmış ve doğal bir görsel şölen olarak dünyayı etkilemeyi başarmıştı.

Fakat geçtiğimiz günlerde suyun, rüzgarın ve buzun 320 milyon yıldır aşındırarak bu şekle getirdiği kayalar, birkaç vandal genç tarafından saniyeler içerisinde parçalandı.

01 Haziran tarihinde 20.45 sularında, 5 genç insan uçurumun tepesinden büyük bir kayayı iterken görüldü.

İtilen bu kaya, çarptığı kayalığın yüzeyinde hasar oluşturdu.

Fotoğraf, kayanın itilmeden önceki son hali.

Meydana gelen hasar geri dönülemez bir boyutta ve şu an potansiyel olarak tehlike arz etmekte.

Kaya yüzeyinin yapılan vandallıktan sonraki durumu.

Olay sadece itilen kayaya ve itildiği kayanın yüzeyine zarar vermiş değil...

Sorumlular kendileri de dahil olmak üzere, tüm ziyaretçileri kayaların kırılıp düşme açısından tehlikeye atmış durumdalar.

Vandallığın yapıldığı yerde ayrıca kazılı birkaç isim bulundu.

Bu Durum Sosyal Medyada Oldukça Eleştirildi...

"Kayalıklar Buz Devri'ni atlatabildiler fakat Milenyum'u atlatamıyorlar."

"İşte bu yüzden iyi şeylere sahip olamıyoruz. Ne yaptıklarını bildiklerine neredeyse eminim. Tamamen saygısızlık. Onları bu dünyada ahlak aşılamayıp riaye edebilecekleri bir değer olmadan yetiştiren aptalları suçlu buluyorum."

"Tamamen saygısızlık ve düpedüz vandallık."

Bu Tarz Olayların Son Bulması Dileğiyle...

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
rapsodi_

oh be bir tek mal bizde yokmuş.

streetkedisi

Dünya genelinde ciddi bir insanlık erozyonu var.Bilgiye saygı, yaşanmışlığa saygı, gelişmeye saygı, öğrenmeye saygı, saygıya saygı,değere saygı vs gittikçe kan kaybediyor, bunu yapılan politik seçimlerden de görebilirsiniz.Kaba, sevgisiz, cahil, sorumluluk istemeyen, hayata dair vizyonu olmayan halklar, ayna gibi buna uygun liderler seçiyorlar.Bulut Atlasın'da bir cümle vardı "“Hayatlarımız sadece bize ait değil. Beşikten mezara kadar diğerlerine bağlıyız. Geçmişten geleceğe işlenen her suç ve yapılan her iyilik geleceğimizi yeniden şekillendirir.” Bugün yapılan bu seçimler gelecek nesilleri nasıl etkileyecek bakalım.

ozturk-sadri-alisik

çamur heryerde çamurdur

blizzard

Tüm ülkeler ortak bir bildiri yayınlayarak bu tür biyolojik atıkların ortadan kaldırılması konusunda iş birliği yapmalı.

ozturk-sadri-alisik

thanos u çağıralım

ayna-efendi

işte bunlar da britanya çomarları

Başlıklar

İngiltereolay
Görüş Bildir