Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Madde Bağımlılığından İlaçsız Kurtulmayı Sağlayan Bir Kuruluş: Narconon Türkiye

-

Hepimizin bildiği üzere uyuşturucu kullanımı toplumda hızlı bir artış gösterirken, uyuşturucu kullanım yaşı da bir hayli düşmüş durumda. Bizler hem bireysel hem de toplumsal olarak uyuşturucu ile mücadele etme zorunluluğuna sahip olsak da bu misyonu yürüten bazı kurumlar mevcut.

Ülkemizde madde kullanım yaşı 10'a kadar düşmüş durumda.

Yine ülkemizde uyuşturucu kullanım oranının ciddi bir artış gösterdiği herkesçe bilinmekte.

"Madde Bağımlılığından İlaçsız Kurtarıyoruz" sloganıyla faaliyetlerini sürdüren Narconon Türkiye gençleri topluma kazandırmayı hedefliyor.

Madde bağımlısı gençleri ''Kaz Dağları'nda Oksijeni Rehabilite Eğitim'' programıyla buluşturan ve ilaçsız bir şekilde madde bağımlısı gençleri topluma kazandıran Narconon Türkiye, uluslararası hazırlanmış ve tam 50 yıldır dünyanın birçok ülkesinde uygulanan başarı oranı tüm uygulama yapan ülkelerde 3 yıllık ortalamada %84 olan ilaçsız uyuşturucu rehabilitasyon programının temsilcisidir. 2013 yılında imzalanan lisans sözleşmesinden sonra Türkiye’de uzman ekibiyle uygulanmaya başlamıştır. 

Eğitmenlerinin tamamı eski madde bağımlısı olup yurtdışında uzmanlık eğitimlerini tamamlamış lisanslı çalışanlardır. Programın tamamı 4 ay sürmektedir. Program yoksunluk ,detox ve mental eğitimlerinden ibarettir.

Burak Ağaaslan, bu program sayesinde bağımlılıktan kurtulmuş ve eğitmen olarak Narconon'da çalışmaya başlamış.

Hasan Cenik de yıllarca madde bağımlısı olup, Narconon'da çözümü bulanlardan...

Hasan'a göre Narconon'un en önemli özelliklerinden biri, bağımlı gençlere eski bağımlıların yardımcı olması. Yani kendi deyimiyle, 'damdan düşenin halinden damdan düşen anlar.'

Kurtuluş Vakfı ile yapılan iş birliği sonucunda Narconon Türkiye, madde bağımlısı gençlere yeni bir hayatın fırsatını sunuyor.

Detaylı bilgi almak için Narconon Türkiye ve Kurtuluş Vakfı'nın internet sitelerini ziyaret edebilirsiniz.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
Görüş Bildir