Görüş Bildir
Haberler
Lutfi Arıboğan'dan Fenerbahçe Ülker Yorumu

Lutfi Arıboğan'dan Fenerbahçe Ülker Yorumu

Enver K.
06.05.2015 - 14:47
İçeriğin Devamı Aşağıda

Türkiye Basketbol Federasyonu Başkanlığı'na aday olan Lutfi Arıboğan, Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman'dan destek istedi. Arıboğan, Fenerbahçe Ülker'in İspanya'nın başkenti Madrid'de oynanacak Turkish Airlines Euroleague Final Four'da şampiyonluk şansının çok yüksek olduğunu söyledi.

Federasyon başkanı seçilmesi halinde yeni yöntemler planladıklarını belirten Lutfi Arıboğan, 'Hem erkeklerde hem de bayanlarda milli takımların tek hedefi şampiyonluk ve olimpiyatlar olacak' dedi.

Seçildiği takdirde yeni bir model içerisinde federasyonu yöneteceklerini ifade eden Arıboğan, 'Türk basketbolunun marka değerini yükselteceğimiz kesin. Ama bunun için yapacağımız tek yöntem kulüplerimiz ile birlikte, kulüplerin önde olduğu kulüplerle bir yöneteceğimiz bir model planlıyoruz. Başkasını da bilmiyoruz açıkçası. Federasyonculuk demek kulüpler demektir. Hem karar mekanizmalarında hem de gelirlerin paylaşımında kulüplerimiz önceliğimiz olacak. Hep birlikte basketbolu bulunduğu yerden çok daha yukarılara taşıyacağımızı düşünüyoruz' diye konuştu.

Arıboğan, Turkish Airlines Euroleague Final Four'da Fenerbahçe Ülker'in şansının sorulması üzerine, 'Fenerbahçe Ülker'in çok büyük şansı var. Fenerbahçe Ülker'in bu seneki başarısıyla gurur duyuyoruz. Şu anda Türk basketbolunu en üst seviyede temsil ediyorlar. Final Four'u başardılar. Ben şampiyonlukta çok büyük şansımızın olduğunu düşünüyorum' cevabını verdi.

Yabancı kuralını kulüplerin istekleri doğrultusunda düzenleyeceklerinin altını çizen Lutfi Arıboğan, 'Benim yönetmem çok kolay olacak. Çünkü anahtarı söyledim. Federasyonu kulüplerle yöneteceğiz. Hep birlikte oturup kulüplerimiz fikirlerini söyleyecekler. Türk basketbolu için en değerli fikirleri uygulamaya koyacağız' ifadelerini kullandı.

Skorer

Kaynak: http://www.milliyet.com.tr/euroleague...
Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın